Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy utálhatom ennyire az...

Hogy utálhatom ennyire az "anyámat"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira idegesít hogy nem tudom megfogalmazni sem.

Mindentől rosszul vagyok.Akkor vagyok a legboldogabb,ha nincs itthon és nem kell látnom.

A hangjától a nemlétező szőr feláll a karomon.

Folyamatosan idegbeteg,velem kiabál minden sz*rért,én vagyok a legmocskosabb gyerek egy utolsó r*hadék vagyok....

Legalábbis ezt mondta nekem.

Ma is például:

Tegnap úgy volt hogy elmegyünk vásárolni a Tally Weijlbe téli ruhákat venni nekem.

Aztmondta jó.

Ma reggel felkeltem,már tiszta idegbajos volt kiabált.

Ilyenkor nekem kéne befognom de ezzel olyan szinten feltud húzni hogy nem tudom elmondani...

2 db pólóba járok 3 hónapja mert nem képes nekem SEMMIT venni.

A névnapi pénzemből amit a nevelőapámtól kaptam,vettem magamnak egy cipőt meg egy felsőt...

na mindegy

Szóval ma is elkezdte a napi hülyeségeit és én megmondtam neki hogy bárcsak más lenne az anyám.

Erre elkapta az idegroham üvöltött mint egy nemnormális aztán elviharzott hogy nem megyünk sehova,semmit nem fogok kapni mert nem érdemlem meg. (nem mintha eddig kaptam volna bármit is...)

Itt vagyok 17 éves júniusba 18 és sehova nem akar elengedni.

Minden sz*rért könyörögnöm kell.

Múltkor venni akartam egy 400!! forintos kézkrémet a DM-ben.

Azt mondta nem mert még csizmát is kell venni nekem télre( mert 400 forint annyira a földhöz vágja..).

Nem vettük meg.

Megyünk be kaját venni a sparba erre jön ki egy krvanagy zacskó rágcsával.

Megkérdeztem hogy mennyi volt,és minek vette.Azt mondta 500 valamennyi,és csak úgy megkívánta.

Hát kösz.

400 forintot sajnál tőlem,olyan kifogással jön hogy még csizmát is kell venni de magának megveszi a chipset mert "csak úgy megkívántam"...

Apuval régen elváltak,mert ő meg ivott.

Gondolom ezért rühell ennyire engem.

Valószínüleg rá emlékeztetem.

Mit csináljak??

Nem bírom már.


2012. nov. 5. 11:08
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
68%

lehet 450 ezret keresnek de tudod hány hiteletek van? Mennyi a törlesztés? Mennyi a kaja,mennyi a rezsi plusz háztartást vezetni? Apám is hiába keres jól kb 200 ezer elment csak a hitelekre mert svájci frank és ami csak emelkedik.

Ehhez még látom nagyon gyerek vagy,és te akarsz albérletbe menni? Én ott lakok és segítség nélkül nem is tudnék megélni a mai világban! Albérlet 55 ezer ft,ez már olcsónak számít a mai infláció mellett. Ott a rezsi 35 ezer ft átlagban. Megélhetés kb 50 ezer ft,és akkor még nincs benne hogy dohányzok és nincs benne hogy ez fogy ki az fogy ki,élettársam meg csak ösztöndíjas mégis mindenét beleadja a megélhetésbe.

Tudod akkor ítélkezz anyukád felett ha egyszer vedd fel a cipőjét és járd végig az utat amin keresztül megy. Hogy hogy csináld? Kommunikációval. Ha itt irogatsz attól semmi nem lesz jobb,normális stílusban le kéne vele ülnöd beszélni. De ha már neked a kínai szar (bár elmondom a plázák meg árkád fele is kínai csak el tudják adni jó néven) akkor nincs miről beszélni.

Ha ekkorák az igényeid elmondom mégegyszer menj el dolgozni. Apám kijelentetette anno,aki betölti a 18-at és befejezi a nappalit onnantól be kell adni a háztartásba és ez a normális. De te nagyon gyerek vagy még a korodhoz képest:S

2012. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy megkérdezhetem mivel érdemled ki szerinted a drága ruhákat? Mit csinálsz otthon ennyi idősen? Mit segítesz anyukádéknak?
2012. nov. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogyha nem keresnének 450 ezret, már házatok se lenne, ők a híd alatt, te meg intézetben lennél. Igaza van az utolsónak. Tudod egyáltalán, hogy van-e hiteletek? Kérdezted őket egyszer is, hogy mire költenek? Nem kéttagú a családotok, mint a mienk, akik csak a legolcsóbbat esszük, semmi mást nem veszünk, csak ha elromlik, elszakad, végképp használhatatlan és nem lehet ismerőssel megcsináltatni egy sörért, hogy ne kelljen arra is költeni... Ruhát is csak akkor, ha már lerohadt, cipőt is, és a kínaiból, és láss csodát: 150 ezer nem elég. Akkor ti, akik többen vagytok, férfi is van, gyerekek is vannak, akiknek nem lehet sz@rt adni ebédre, vacsorára, nyilván kijöttök, de ennyi! Ha gyűjt anyukád, akkor van egy kis luxus is, de szerintem meg is akar egy kicsi nevelni, hogy érezzed a súlyát: nem a szádba potyog mindez, hanem kemény munka áll mögötte. S mindezt megkoronázandó, megajándékozta magát egy zacskó chipsszel. Na bumm. Tényleg erre vágyott egész életében. Tudod, még egy tengerparti nyaralást is megérdemelne. Veled meg gondolom, azért veszekszik, mert ő dolgozik eleget, te meg valószínűleg csak elvársz mindent.
2012. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mint már korábban írták,Te elmondtad a dolgokat az egyik oldalról,a saját szemszögedből,de ugye anyukád álláspontját nem ismerjük,így igen nehéz lenne megítélni a helyzetet,és ezáltal tanácsot sem könnyű adni.

420 ezer forint nagyon soknak hangzik,de ha ebből ki kell fizetni egy csomó hitelt (autó,lakás stb.),számlákat (telefon,víz,villany stb.),kaja meg hasonlók,akkor elég gyorsan el tud fogyni ez a pénz.

Lehet,hogy Neked semmiségnek tűnik pár ezer forint ruhákra,de sajnos nem mindig engedheti meg magának egy szülő azt,hogy 5-6 ezerért ruhát vegyen a gyerekének.nem feltétlen azért,mert nem akarja megvenni,hanem mert nem tudja,és ez óriási különbség azért.

Egyébként ismerek olyan családot,akik 400 Ft-os krémet sem tudnak venni,mert örülnek,ha van étel az asztalon,és 400 Ft-ért kb. egy órát dolgozik az apa...Lehet,hogy nálatok nem ez a helyzet,de az is lehet,hogy anyud egyszerűen úgy gondolta,hogy van otthon 3-4 hasonló krém,tök fölösleges egy 5.,még ha csak 400 Ft is...Persze az is elképzelhető,hogy tényleg nem bánnak Veled túl jól a szüleid...Szerintem a megoldás mindkét esetben a diákmunka,mint már többen is mondták.Egyébként nem csak nyáron tudsz dolgozni,én anno gimi mellett is dolgoztam szombatonként illetve kedd délután,mert olyankor hamar végeztem.Nem azért mentem el dolgozni,mert a szüleim nem adtak pénzt,megkaptam tőlük azt,amire szükségem volt (a szükséges mennyiségű ruha;zsebpénz,ami elég volt egy-egy mozira,ilyesmik),de úgy gondoltam,hogy ha elmegyek dolgozni nekem is jobb,mert nem kell mindig mindenre pénzt kérnem,és több mindent megengedhetek magamnak,és nekik is segítek így,mert ugyan sosem kérték,hogy adjak haza pénzt,de legalább nem tőlük kérek,ha pl. fodrászhoz akarok menni.Most 6 éve,hogy folyamatosan dolgozok suli mellett,mert azóta már egyetemre járok,és nem okoz semmilyen problémát.Tisztában vagyok vele,hogy ahhoz,hogy találj diákmunkát szerencse is kell,de ha kitartóan jársz utána,előbb-utóbb sikerül.

Ha pedig dolgozol,megengedheted majd magadnak,hogy a Tally Weijl-ből meg hasonlókból vásárolj,bár lehet,hogy akkor már jobban megérted a pénz értékét,hogy mennyit kell dolgozni egy 3-4 ezres felsőért,és lehet inkább elmész egy turiba,ahol szintén divatos cuccokat kapsz a a butik ár töredékéért...de ha nem,az sem gond,mert mivel a saját pénzed költöd,nyugodtan lehetnek igényeid.


22/L

2012. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

Az kimaradt,hogy lehet célravezető lenne ha leülnél anyuddal beszélgetni erről,elmondanád neki normális hangnemben az álláspontodat és ő is elmondaná a véleményét.Lehet utána Te is másként látnád a dolgokat,vagy az sem kizárt,hogy ő is belátná,hogy bizonyos dolgokban igazad van...

(az utolsó voltam)

2012. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

12:18

mint anyu....

tisztára.

Ugyanezt játsza el velem.

Halogat mindent aztán mikor eljön az idő akkor bumm semmi.

Megígérte hogy elviszi a telefonom megcsináltatni mert beszart. (18 felüli viheti csak mert kell alárírás is)

3!!!! hete.

Azóta itt áll a telefon pedig már vagy 1000× volt arra és nem képes a krva telefont elvinni.Mibe tart neki??

Mikor megkérdezem hogy "na most bevitted"

akkor beleröhög a képembe és "heheh még nem vittem"..

ezzel is úgy felidegesít...

2012. nov. 5. 13:18
 47/56 anonim ***** válasza:
Emberek, a ruhákon ne akadjatok már ki... én (negyvenes férfiként) megírtam azt a tapasztalatot, hogy évekig 3000 Ft-os edzőcipőkben rohangásztam, ami 3-4 hónapot bírt, mire beszakadt a talpa... tehát 1 évszak, 1 pár 3000 Ft-os óccsított cipő. Aztán vettem egy "normális" párt 10 000 Ft-ért, és hordtam 2 évig... tehát 8 x 3000 = 24 000 Ft helyett 10 000 Ft-ot költöttem edzőcipőre a 2 év alatt. Akkor valójában melyik is az olcsóbb?
2012. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

vagy pl most is.

Ugye nem tudok képeket csinálni és már jó lenne a facebook képem frissíteni.

Elakartam kérni az ő telefonját hogy fényképet csináljak vele.

Szerintetek engedte?

Most az is mért fáj neki hogy képet csinálok?

Főleg hogy azért mert ő már 1 hónapja szarik elvinni a telefonom.

Direkt kiakar velem bszni.

Olyan mint egy 5 éves durcás kölyök,hogy "csak azért se"

Azt még röhög is....

Nagyon utálom,és ezt muszáj valahova leírnom...

alig várom hogy elhúzzak innen.

Vissza se jövök..persze akkor meg én leszek a hálátlan szemét hogy nem érdekel az anyám.

2012. nov. 5. 13:23
 49/56 anonim ***** válasza:

12:18-as vagyok.


Jól le lettem pontozva, de ezen a fórumon már megszoktam ezt.

Nekünk megváltás volt apukánkhoz költözni. Neked nincs más lehetőséged? Nagyszülők, valaki?

2012. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:

mamámhoz nem tudok meg nem is akarnék.Ő hergeli anyut folyton,meg amúgy is öregek otthonában van.

Apum ugye nincs,vele nem is tartom a kapcsolatot,szóval sehova nem tudnék...

2012. nov. 5. 13:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!