Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál hozzá, ha egy...

Mit szólnál hozzá, ha egy idegen ajándékot adna a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Ma voltam kórházi kontrollon, ahol egy 6-8 év körüli kislány várakozott a szüleivel. Szemmel láthatóan nagyon unta magát a kislány, nagyon nyűgös volt már. Ült a váróban egy fiatal, 20 év körüli lány, aki vett magának és ennek a kislánynak is egy gyerekmagazint. Amikor odaadta neki, az apuka és a kislány is megköszönte, viszont az anyuka úgy leteremtette (nyomdafestéket nem tűrve) a fiatal nőt, hogy az egész váró elképedve nézte. Ti hogy viselkedtetek volna a szülők helyében? /egy akciós, 100 Ft-os újságról volt szó/
2012. nov. 8. 11:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
41%
Nem biztos, hogy az anyuka rossz dolgot követett el! Az ahogyan kezelte, biztos rossz. De gondoljatok arra, hogy ha a gyerek megszokja, hogy csak úgy idegentől ajándékot fogadunk el, abból a mai világban mekkora baj származhat . Tele a világ rossz szándékú emberekkel. Az a szülő is átgondolhatná,aki csak úgy megajándékozza az idegen gyereket, hogy mit tesz. Lehet, hogy kellemetlen helyzetbe hozza a gyerek szüleit. lehet, hogy nekik nincs lehetőség minden hasonló alkalommal valamit vásárolni a gyereknek. lehet, hogy nem is szeretnék hozzászoktatni ahhoz a gyereket.
2012. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom baj van a házasságával, érzi a vesztét a büdös némber. :) Egyértelmű, hogy ezért akadt ennyire ki. A lány kedves, fiatal, nem úgy, mint ő. Pont ezzel a viselkedéssel éri el, hogy majd a férje elhagyja. Szánalmas.


A lánya helyében úgy leugattam volna, mint a huzat.

2012. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
100%
11-es: ha elolvasod, mit is mondott az anyuka, ebből neked az jön le, hogy a gyereket féltette? Szerintem a saját sérelmeit, hülyeségeit vezette le a lányon. Minden szavából ez tűnt ki. Jobban dühítette az, hogy a férjéhez hozzá mert szólni a lány, mint az, hogy a kislány újságot kapott tőle.
2012. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki jó a gyerekemhez, az olyan, mintha hozzám lenne jó!

Aki a gyerekemnek jót akar, azt én csak becsülni tudom.

Ezért nem értem, hogy hogyan lehetnek féltékenyek az anyák másokra, akik kedvesek a gyerekükhöz.

Normális szülőnek nem az a jó, ha valaki kedves a gyerekéhez?

Vagy azért, mert ő nem az, attól már mástól se kapjon kedvességet?

2012. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem az anyuka olt beteg pszichés gondokkal??

Mert ez a fajta viselkedés ad okot arra hogy esetleg az anyuka nem épelméjű.

Egyébként amikor a fiam 4 éves volt és a kórházban voltunk vele,én is úgy jártam, hogy egy 20 év körüli srác vett a fiamnak olyan gyerek újságot..(dinós újság) A fiam félt nagyon, és mindig reszketett, így a srác (persze előtte megkérdezte tőlem hogy szabad-e) a fiam mellé ült, és lekötötte a figyelmét az újsággal. Én akkor nagyon hálás voltam, mert a srác azt mondta a fiamnak, hogy ha bátor kisfiú lesz,akkor a dinós újságot hazaviheti..Mert csak a bátrak kapnak ilyet.. Ne tudjátok meg, hogy a fiam milyen változáson esett át pár percen belül. Egy zokszó nem hagyta el a száját amíg a doki vizsgálta..

2012. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
86%
A férje helyében azonnal mentem volna a válóperes ügyvédhez, az fix. :D Ilyen síkbarom, primitív, rosszindulatú k*rvával egy percig sem élnék együtt.
2012. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%

11: Teljesen igazad van, de ennek nem ez a módja!

Az, hogy a gyerekünknek megtanítjuk, hogy nem állunk szóba idegenekkel, mert veszélyesek lehetnek, oké.

De az apuka jelen volt, tehát semmiféle gond nem volt. És a kis hölgy csak szerette a gyerekeket nyilvánvalóan.


Míg az anyuka, egyáltalán nem a gyereket féltette, hanem az anyagi helyzetét és a férjével való kapcsolatát forszírozta.

2012. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
77%

12:17!


Van igazság abban amit írtál. Azt hittem hamarabb felveti majd valaki. Én is gondolkodtam rajta, hogy ahhoz, hogy édességet idegentől ne fogadjon el, ahhoz minden dolog elfogadását következetesen tiltani kell.

VISZONT:

Tökéletesen lekommunikálni persze nem lehet a dolgot. De ennél rosszabb megoldást nem is választhatott volna az anyuka. Felnőtt ember érzi a feszültséget, az értetlenséget és a gyűlöletet a levegőben. A gyerek is mindent érez állítólag na akkor tuti neki is lejött, az a maga nyelvén, hogy anyut itt most nem sokan szeretik. Ha nem ez az utolsó jelenet, akkor meg aztán pláne beleivódik a gyerekbe. De ha valami csoda folytán meg is érti a gyerek az anyuka tettének a lényegét, akkor is elutasító közömbös embert nevel a gyerekből.

Nem utolsósorban az apuka helyében tuti felöltöztettem volna a gyereket és elhagytuk volna a helyszínt. Az anyuka meg had hisztizzen tovább.

2012. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
100%
Azt amit itt a többiek írtak, megköszöntem volna.Az anyuka agyával van valami gond..:S Nem tudom mit tettem volna ott az apuka helyébe,de az én képemről égett volna le a bőr.Mit mondott az apuka?Mi volt ezután?
2012. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
94%

"De gondoljatok arra, hogy ha a gyerek megszokja, hogy csak úgy idegentől ajándékot fogadunk el, abból a mai világban mekkora baj származhat . Tele a világ rossz szándékú emberekkel."


Ne, hogy már egy 6-8. éves gyereknek a szülei mellett egy 20. éves lánytól kellene félnie. Ott ültek mellette a szülei, akkor miért kellene az idegenektől tartania.

2012. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!