Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom (3 hónapos...

Normális a párom (3 hónapos kapcsolat) kérése, hogy ne a gyerekemmel és az exemmel legyek szentestén?

Figyelt kérdés
Óvodás kisfiunk van, 2 éve mentünk külön az apjával. Normálisan lezártuk a kapcsolatunkat, jó viszonyban maradtunk a gyerek miatt. Egy hónappal karácsony előtt szakítottunk, valahogy természetes volt, hogy ugyanúgy együtt leszünk szenteste mint előtte. Tavaly szintén így volt, már "rutinból". Most 3 hónapja van egy kapcsolatom, szóval viszonylag friss. Nem gondoltam, hogy együtt kellene legyünk karácsonykor. (jövőre persze már más lesz/lenne). A szentestét hármasban gondoltuk ismét eltölteni, aztán mindenki megy a maga útjára. Tényleg csak a gyerek miatt vagyunk együtt, ha hárman vagyunk. El szoktunk menni ide-oda közösen. Ha párja van, vagy nekem akkor persze nem annyira. De szerintem ebben nincs semmi rossz. Sőt. Szerintetek is félreérthető ha együtt karácsonyozunk? vagy csak túl bonyolítja és ez jel, hogy a későbbiekben is féltékeny lesz (nem csak az exemre)?

2012. nov. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a gyereknek fontos, hogy apukája IS ott legyen szenteste, meg az apukájának is fontos, hogy a gyerekével legyen aznap, és ne másnap.

Egy három hónapos kapcsolat miatt ezt semmiképpen sem borítanám. Ha jövőre is együtt lesztek még, és komolyabban, akkor az más, de ez még nem indokolja most, hogy a gyerek az apja helyett egy idegennel ünnepeljen!!

Szerintem.

2012. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 A kérdező kommentje:

Mint írtam jövőre már ez nem lenne olyan nagy kérdés, vagyis is akkor gondoltam hogy majd foglalkozok vele mi legyen. Most még jó a régi felállás. Azt sem értem, hogy miért azzal kell legyen a gyereknek akivel él (egyébként kb. ugyanannyit van mindkettőnknél) Nekem is szarul esne, ha nem lehetnék a gyerekkel. Fontos persze a párom, de a gyerek azért fontosabb. Neki meg mi hárman vagyunk még a család. Majd később lesz még több ember tartósan az életébe. De három hónapos kapcsolatot még nem mondanék annak. Még ha egyébként bízok benne, hogy az lesz.

Találkozhatnánk előtte vele is, de a fenyőfánál szeretném ha a párom is ott lenne. 1 órára kb legalább.

2012. nov. 14. 12:36
 13/69 A kérdező kommentje:
A VOLT párom, kimaradt a szó.
2012. nov. 14. 12:36
 14/69 anonim ***** válasza:
55%
Én vagyok a "veled legyne szentestés" én úgy értettem hogy a férj egész este veletek van...nem csak 1-2 órát...így persze, miért ne...
2012. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
61%

2. vagyok


Úgy érzem,neked fontos még a volt párod is!

2012. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
53%
Ezt meg kell beszélnetek. Vagy kérdezd meg a gyereket a jelenlegi párod előtt mit szeretne! Ennyi.
2012. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
73%

Az a gond, hogy akár 3 hónapos egy kapcsolat, akár 3 éves, ha a párod komolyan gondolja, és a jövőt Veled képzeli, akkor bizony kicsit sem csodálom, ha Veled szeretne lenni Szenteste, és nem egyedül ülni otthon, és várni, hogy "kimulassátok magatokat" családi körben az exeddel és a gyerekeddel. Azért képzeld el kicsit az ő Szentestéjét... Ez nem féltékenység, hanem ha van egy szerelme, akkor kevés olyan elkeserítő dolog lehet, mint egyedül Karácsonyozni.


Az én párom is találkozik olykor az egyik exével, aki most kolléga is, én is ismerem már, szeretem is a hölgyet, jóban vagyunk, néha beszélünk telefonon. Soha nem zavart, ha találkoztak, akkor sem vagyok féltékeny, ha átmegy hozzá valamiért. De ha a Karácsonyt vele akarná tölteni helyettem, akkor elég szörnyen érezném magam. És ez már az első alkalommal is így lett volna, amikor 1 hónapja voltunk együtt. (Igaz, ismertük és kerülgettük egymást előtte már majd' egy évig, de ez nem ettől függ.)

2012. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
74%

Valahol jogos a párod kérése, hiszen ez a legmeghittebb, legnagyobb ünnep az évben. Ugyanakkor az is valahol normális, hogy ezt az ünnepet a gyermekeddel akarod tölteni, ill. az apukáját sem akarod kizárni ebből a dologból.

Szétszakadni meg ugye nem tudsz. Hasonló helyzetben élek, és nekem sem sikerült eddig szétszakadni, klónozni magam, stb...

Az apuka ettől függetlenül nem menne bele olyanba, hogy külön-külön ünnepeljétek meg a gyerekkel a karácsonyt? Akár egy napon belül (pl. 24.-én délután elmegy hozzá).

Valami köztes megoldást kellene találni. Ami ugyan nem 100 %-os senkinek, de valamennyire jó legyen mindenkinek.

Nekem is így telnek a mindennapok. Folyamatos agyalás, azt nézni, hogy kinek mi a jó, senkit ne sértsek meg, mégse jó senkinek semmi....

2012. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
62%

Később rosszabb lesz?


Már nem azért de egy kicsi gyerekkel is kell a pasinak, szerintem tök jogos amit kér. Persze ha ezért otthagyja a fazon akkor a kérdezőnek később valóban rosszabb lesz, ő sem lesz már fiatalabb.


Kompromisszum bogárkáim, kompromisszum. Szerintem is az a jó amit már írtak, másnap legyen a gyerek az apjával. Ha már egyszer vége a kapcsolatnak akkor vége, nem kell együtt ülni a karácsonyt, meg "csak" a gyerek miatt együtt tölteni napokat, később a gyerek sem fogja érteni, hogy akkor most mi van, összezavarodik és akkor is követelni fogja az együttléteket, ha már nem is lesz a szülőknek kedve. Mindenki szívhat emiatt szerintem.


Ezt későbbiekben sem fogja más tolerálni higgyétek el.


Meg nekem fura ez a "párja van akkor nem annyira, de csak a gyerek miatt" most akkor miért is? Ha a gyerek miatt, akkor mindig legyen úgy és pont, akkor is ha párja van, ha nincs. Szerintem nem is váltatok el igazán, ha amúgy amikor mindkettőtök szabad akkor több időt töltetek egymással. Vagy ez ilyen nincs ló jó a szamár is?


Normális kérés, én sem tolerálnám. Sőt, nekem fura lenne ez az egész...

2012. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
38%
Érthető a kérés, de szerintem még korai. 3 hónapos kapcsolat kedvéért én még nem változtatnék. Ha jövő Karácsonykor még együtt vagytok és esetleg közös életet szeretnétek, akkor viszont jó lenne átgondolni, hogy ne az exeddel töltsd a szentestét.
2012. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!