Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom (3 hónapos...

Normális a párom (3 hónapos kapcsolat) kérése, hogy ne a gyerekemmel és az exemmel legyek szentestén?

Figyelt kérdés
Óvodás kisfiunk van, 2 éve mentünk külön az apjával. Normálisan lezártuk a kapcsolatunkat, jó viszonyban maradtunk a gyerek miatt. Egy hónappal karácsony előtt szakítottunk, valahogy természetes volt, hogy ugyanúgy együtt leszünk szenteste mint előtte. Tavaly szintén így volt, már "rutinból". Most 3 hónapja van egy kapcsolatom, szóval viszonylag friss. Nem gondoltam, hogy együtt kellene legyünk karácsonykor. (jövőre persze már más lesz/lenne). A szentestét hármasban gondoltuk ismét eltölteni, aztán mindenki megy a maga útjára. Tényleg csak a gyerek miatt vagyunk együtt, ha hárman vagyunk. El szoktunk menni ide-oda közösen. Ha párja van, vagy nekem akkor persze nem annyira. De szerintem ebben nincs semmi rossz. Sőt. Szerintetek is félreérthető ha együtt karácsonyozunk? vagy csak túl bonyolítja és ez jel, hogy a későbbiekben is féltékeny lesz (nem csak az exemre)?

2012. nov. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg nem is egyedül töltené a pasi a szentestét,hanem a szüleivel.
2012. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
23%

Legközelebb azt írd ki mit akarsz hallani.


Ne haragudj, de lepontozás sem változtat azon, hogy személy szerint én mit gondolok. "Elvált" nő vagy gyerekkel, lehet partiképes, de nem annyira mint az egyedülálló fiatalabb társaid, és bizony 3 hónap után is elgondolkoznék rajta, hogy miért töltöd az ünnepet a volt pasiddal. Tény, hogy kevesebb férfi szeretne egy nem saját gyereket a nyakába venni, ezen nem tudsz változtatni akkor sem ha sok időt fordítasz magadra. A du-gás az persze más.


A párod valószínűleg komolyan gondolja, ha veled akarja tölteni a karácsonyt, nem önző, csak azzal akar lenni akit szeret én megértem, és amennyiben nem viszonozná valaki én lépnék. Ha komolyan gondolja az ember akkor már 3 hónap után is komolyan gondolja. Mi 3 hónap után költöztünk össze, 1 év múlva pedig össze is házasodtunk.


Egyszerűen mindenkinek mások ezek az "időkorlátai" és ha ő bizony már túl van a sajátján, akkor bizalmát vesztheti. Ha tetszik, ha nem. De ha nem gond, akkor majd keresel mást. Nincs ebben semmi, akkor nem illetek össze.


Egyszerűen nem értem mit kell ezt agyon filózni, ő ilyen, kész, ez nem önzőség de a nők szeretnek mindenféle mögöttes tartalmat tulajdonítani mindennek. Neki ez a normális, neked meg nem.

2012. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 A kérdező kommentje:
Nekem mivel gyerekem van mások az időkorlátaim. Főleg mivel egyszer már rosszul jártam.
2012. nov. 14. 15:37
 44/69 anonim ***** válasza:
a válaszai alapján nekem egyébként szimpatikus a kérdező. ez egy sokszereplős történet, mindenkinek muszáj kompromisszumokat kötni. a srác sem állhat úgy hozzá, mintha a barátnőjének nem lenne gyereke és annak apja. én sem mennék a kisgyerekemmel az új párom szüleihez karácsonyozni annak a kontójára, h a gyerekem így nem láthatja az édesapját, sem a nagyszüleit (estleg), cserébe egy idegen idős nénivel és bácsival, egy szimpi, de csak egy hónapja megismert fiatal bácsival kellene meghitten ünnepelnie. ugyanakkor 3 hónap már épp elég ahhoz, h nagyon mlyen belezúgjunk valakibe és igenis vele akarjuk tölteni a szentesét - ha csak részben is. szerintem jöjjön a vér szerinti apa, a párod menjen egyedül a szülőkhöz és előtte vagy utána (amikor a gyerek apukája már vagy még nincs ott) jöjjön hozzád is és legyetek így is hármasban. a következő karácsonyra meg már bőven lesz időtök "felkészülni"
2012. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:

#78 "ő ilyen, kész, ez nem önzőség" - OK, akkor légyszi találj alkalmasabb magyar szót arra a dologra, hogy valaki a saját vágyait "én az ujdonsült kedvesemmel akarok lenni a szüleimnél" képes fölébe helyezni annak, hogy ez esetben a gyerek egy számára vadidegen társaságban kénytelen karácsonyozni, a gyerek apja meg valszeg egyedül, hisz nem így tervezték.

" Egyébként ő úgy gondolta menjünk el a szüleihez mivel ők itt élnek, az enyémek távolabb ezért oda másnap menjünk. A gyerek pedig harmadik nap legyen az apjával. Nos ez nálunk nem működne." - szóval szerintem ez így egy önző gondolat, pedig hát én is férfiből vagyok. Érdemes lenne megkérdezni az embert, hogy ugyan ő maga mit szólna hozzá, ha vele közölnék, hogy "a saját gyerekét majd 26-án..."

Szóval én Kérdező helyében valszeg csak szimplán és reflexből visszakérdeztem volna, hogy "fordított helyzetben te ehhez mit szólnál?" - hogy ugyan már gondolkodjon el, ha eddig nem tette...

2012. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:

ma 15:33


Ne haragudj, de én is lepontozlak, mert hülyeségeket beszélsz!

Csak hajtod a magadét, hogy nálatok hogy volt, meg az a szegény pasi komolyan gondolhatja...itt egy gyerek is képben van, ha nem tűnt volna fel!

Te elvárnád, hogy idegenekkel töltse a karácsonyt, s nem azokkal, akiket szeret?

2012. nov. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
20%

Mindenki pontozgat mindenkit,"leugatjátok" egymást..

Mindig azt gondolom,hogy ha egyszer együtt vagyok valakivel,akkor vele töltöm az ünnepet,nem pedig az exel,ha van gyerek,ha nincs.Gyerek is tudja,hogy már nem vagytok együtt az apjával.Egyik nap veletek lesz,másnap az apukával..Vagy aznap beosszátok..Nem értem miért kell az exel együtt tölteni az ünnepet,ha neked már van más.

Tudom,hogy le leszek pontozva,de nem érdekel..

Ha meg annyira fontos még a volt párod,miért vagy mással?

2012. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező fiújának kéne megértenie, hogy a párja egy anya, és akárhogy is pattog, karácsony este a gyereke mellett a helye.Egy 3 hónapos ismeretség nem lenne, nekem elég, hogy elszalasszam a csillogó karácsonyfára révedő szempárt.

Ennyit erről.


28/n

2012. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:

Bocs, de az eredeti kérdésben sehol sem szerepel, hogy a pasi a szüleihez akarja vinni, biztos később leírta, de azért jó lenne, ha nem minden információt csak később a 126-ik hozzászólásban tudnánk meg. Így viszonylag nehéz normálisan válaszolni.


Másrészt persze a gyerek érdekeit tartsa szem előtt egy anya, de mint mondottam volt nem minden férfi veszi szívesen a nyakába más gyerekét, és itt az ékes példa rá! Nem fogja ezt tolerálni. Ahogy én sem tolerálnám, de azt is oda írtam, hogy ez a személyes véleményem. Tök mindegy, hogy általatok "like" vagy nem "like", nem venném ezt én sem a nyakamba, csak problémákat szül.


Nem azt mondtam, hogy töltse a gyerek vadidegenekkel az ünnepet, de kezdetben erről nem is volt szó, csak arról, hogy enyhén bizarr, hogy valaki folyamatosan a volt pasijával ünnepel. Előbb utóbb a gyerek sem fogja érteni, de nyilván hülyeségeket beszélek. Töltse az anya a saját szüleivel meg a gyerekével a karácsonyt. Én egy szóval sem mondtam, hogy menjen az új pasijának szüleihez.


Másrészt nagyon szép ez a gyerek érdekeit nézem dolog, de mondjuk arra is gondolni kéne, hogy olyannak szülök akivel azért nem egy év alatt megyek szét. Persze, most mondhatjátok, hogy sosem lehet tudni, igen, de ők még ráadásul jóban is vannak, nem tudom akkor egy közös gyerek után mi vezetett a szakításhoz, de semmi közöm hozzá. Nem ítélkezem, de összességében nagyon sok mindenre lehet mondani, hogy önző dolog, persze más szemében a szálkát ugye, amúgy mindenki tökéletes.


A kérdésre válaszoltam, de hogy konkrét legyek SZERINTEM igenis félreérthető a dolog, emberfüggő. Többről nem is legyen akkor szó, majd kiderül karácsony után, mit gondol a pasas.


Másrészt a "Szerinted ez a válasz HASZNOS" kérdés van ottan alul, nem pedig "like" vagy "egyetértek" már pedig azért mert nem az az álláspontom mint másoknak és ÉN félreérteném az semmivel sem haszontalanabb, mint bármi más, mert bemutatja, hogy nem vagyunk egyformák, de ehhez nyilván el kell érni egy bizonyos intelligencia szintet.

De végül is nekem mindegy, akkor nincs igazam, biztos nem így gondolom.

2012. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 A kérdező kommentje:

Először is nem pontoztam senkit. Sem fel, sem le. Nem látom a lényegét. De köszönök mindent választ.

Nem az exemmel akarom tölteni a karácsonyt. Azt szeretném ha a gyerekem a szüleivel lenne ezen az ünnepen, ami a családról, szeretetről szól. Bennem nagyon jó emlékek vannak karácsonyról, szentestéről, szeretném ha a gyerekem is így emlékezne majd felnőttkorában vissza. Attól hogy mi már nem szeretjük egymást mint nő és férfi még a szülei vagyunk. Szeretem a párom. Tényleg úgy érzem lehet örökre szól. De éreztem már ezt, ezért nem akarok semmit elhamarkodni. Még csak egy hónapja ismerik egymást a gyerekemmel nem akarom hogy egy "idegennel" kelljen lennie. Ezt valaki vagy érti vagy nem. A kérdést csak azért írtam ki, hogy mennyire általános az én felfogásom vagy mennyire a páromé. Ijedjek e meg attól, hogy így reagált vagy nem. Úgy néz ki talán tényleg nem a féltékenység miatt gondolja így, mint ahogy sokan leírták, hogy nem függ össze a két dolog. Majd eszerint mérlegelek.

2012. nov. 14. 16:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!