Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom (3 hónapos...

Normális a párom (3 hónapos kapcsolat) kérése, hogy ne a gyerekemmel és az exemmel legyek szentestén?

Figyelt kérdés
Óvodás kisfiunk van, 2 éve mentünk külön az apjával. Normálisan lezártuk a kapcsolatunkat, jó viszonyban maradtunk a gyerek miatt. Egy hónappal karácsony előtt szakítottunk, valahogy természetes volt, hogy ugyanúgy együtt leszünk szenteste mint előtte. Tavaly szintén így volt, már "rutinból". Most 3 hónapja van egy kapcsolatom, szóval viszonylag friss. Nem gondoltam, hogy együtt kellene legyünk karácsonykor. (jövőre persze már más lesz/lenne). A szentestét hármasban gondoltuk ismét eltölteni, aztán mindenki megy a maga útjára. Tényleg csak a gyerek miatt vagyunk együtt, ha hárman vagyunk. El szoktunk menni ide-oda közösen. Ha párja van, vagy nekem akkor persze nem annyira. De szerintem ebben nincs semmi rossz. Sőt. Szerintetek is félreérthető ha együtt karácsonyozunk? vagy csak túl bonyolítja és ez jel, hogy a későbbiekben is féltékeny lesz (nem csak az exemre)?

2012. nov. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
42%

Néhány embernek itt komolyan fontosabb lenne egy új pasi kérése, mint a saját gyerekéé?

Ez mindent elmond!

2012. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
63%

Én megmondom őszintén, hogy akkor sem tölteném együtt az egész Szentestét olyannal, akivel még csak alakulgat a kapcsolatom, ha nem lenne gyerekem.

A Karácsony nekem CSALÁDI ünnep, és aki még nem teljesen része az életemnek - nem élünk együtt - az nem családtag. A 3 hónap az még pont a vízválasztó, akármennyire is komolyan gondolom, még bármi lehet, nem köteleződtem el, nem jöttek még elő komoly konfliktusok, nem ismertem meg "lakva".


A fentiek alapján pedig: a gyermekem a családom, vele egyértelműen együtt töltöm a Szentestét. A gyermekem apja is az életem része, akár tetszik, akár nem - a gyermek egy életre összeköt vele. Hogy később mi lesz?

Nos, én ismerek olyan mozaikcsaládot, ahol jó a kapcsolat az exek között, és mindkettőjüknek van új kapcsolata. Képesek összejönni Szenteste pár órára az új párjaikkal együtt. Persze ehhez évek kellettek, de működik a dolog.

2012. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem többeknek elkerülte a figyelmét, hogy az új partner NEM hármasban akarja tölteni a szentestét, hanem el akarja citálni őket a szüleihez. A gyerek 1 hónapja ismeri a srácot, szüleit nyilván alig, vagy semennyire.

Arról nem is beszélve, hogy talán apuka részéről is vannak nagyszülők, Ők teljesen ki vannak hagyva a srác elképzeléséből.


Azon kívül számomra fontosabb a gyerekem (a gyerekemnek meg az apja, ha már sikerül normális viszonyt fenn tartani) és a nagyszülők, mint egy 3 hónapos kapcsolat "idegen" szülei.

2012. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
77%

Kedeves Kérdező.

Azt gondolom az idén még maradhat a régi felállás.

Főleg úgy hogy megosztot a szent estét. És se az exed nem marad ki sem az új.

Az, hogy a jelenlegi párod a saját családjához akar vinni titeket tényleg önzőségre vall.

Valahol érthető hisz mindenki a szeretteivel akarja tölteni.

De ne várhatja el, hogy a saját javára a gyereknek le kelljen mondania az apjáról ezen a napon.

Ha elvárja akkor önző és vszinűleg a jövőben is az lesz, hogy magát akarja előtérben helyezni nálad és csak aztán jöjjön a gyerek. Ezt semmiképp se hagyd. MINDIG A GYEREK AZ ELSŐ!!!

Azt a felállást el kell fogadnia, hogy 8-ig apuka van nálad 9-től meg ő!!!

2012. nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
77%

Szia.


Látom,megy itt szokás szerint a lepontozás,így már felkészültem arra,hogy én sem fogom elkerülni.


Én úgy gondolom,hogy a legfontosabb az,hogy a kisfiadnak legyen megszokott,szép karácsonya, Egy ilyen kicsi gyereknek a karácsony nagy ünnep. Tegyük fel,idén nem ünnepelhetne az apukájával,akkor mit mondanál neki,ha megkérdezi miért nem lehet veletek? Úgy gondolom egyáltalán nem normális dolog az,ha 3 HÓNAP elteltével a párod módosítani akar az eddig jól bevált szokásaitokon. Ha egyedül lennél,még megérteném de van egy kisgyerek is a képben. Valamilyen szinten őt is megértem,de nekem eszembe nem jutna hasonló esetben az,hogy kifogásoljam ezt,hiszen felnőtt ember vagyok,valahogy csak eltöltöm egyedül is azt a pár órát.

2012. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:

Kérdező, én férfiként általában a férfiak álláspontját szoktam könnyebben megérteni, de ez alkalommal baromira nem értem a párod, hogy min drámázik. Amikor mi anno összejöttünk a párommal, ő 17 éves volt, és számomra elfogadható volt, hogy a szentestét a szüleivel tölti, mint addig, és 26-án találkozunk, pedig fél éve voltunk együtt, nem 3 hónapja:) Aztán a következő 2 évben - már együtt éltünk - mi mentünk közösen a szüleihez, és azóta meg kettesben töltjük, és 25-én látogatunk... szóval nekem valahogy természetes volt, hogy senkit sem lehet falhoz állítani azért, mert mi összejöttünk, hagyni kell a dolgokat, hogy kifussanak a maguk természetes módján, mindenki számára elfogadhatóan.

Szóval kivételes alkalom:))) - itt azt gondolom, hogy neked van igazad, te csinálod jól, és a párod áll eléggé önző módon hozzá...

2012. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden választ, lehet, hogy már írták, akkor bocsánat.


Ha óvodás a kisfiatok, nyilván időben lefekszik aludni. Esetleg kezdhetnétek kicsivel korábban a karácsonyozást vele és az elvált férjeddel hármasban (ahogy eddig), úgyis hamar sötétedik. Ha meg a fiad elaludt, találkozhatsz, romantikázhatsz a pároddal is. Dupla szenteste, mindenki jól jár.

2012. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
Kedves előző, bocsi, de láttál már óvodás korú kisgyereket karácsonykor? Korán lefekszik???? Majd éjfélkor kiszédül a fa alatt az új játékai mellől...:)
2012. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:

"ő 17 éves volt, és számomra elfogadható volt, hogy a szentestét a szüleivel tölti"


A nagyvonalúság csúcsa, hogy 17 éves kislányként még engedted otthon karácsonyozni. De itt nem tizenévesekről szól a kérdés.

2012. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

#39, na szerintem ez az, ami teljesen mindegy, irreleváns tény, az ember párja az az ember párja, akkor is, ha 17 éves, meg akkor is, ha 27. Tudod, a dolgok nem úgy működnek, hogy a párom 17 éves tehát elfogadható számomra az egyedül töltött szenteste, vagy 27 éves tehát nem fogadható el számomra. A dolgok szerintem úgy működnek, hogy ahol több ember jogos és respektálható érdeke áll egy ember jogos érdekével szemben, ott nyilván való, hogy az utóbbi enged.

Én a kérdező pasija helyében úgy gondolkodnék, hogy nyilván kisebb áldozat elvárni tőlem, hogy egyedül töltsem a szentestét, mint a gyerektől elvárni, hogy ne találkozzon akkor az apjával ÉS az apától elvárni, hogy ne találkozzon akkor a gyerekével.

Tehát elgondolnám, hogy nekem sem esne jól, ha apaként a szentestét nem tölthetném a gyerekemmel, és hát alap, hogy ne bánj úgy másokkal, ahogy fordított helyzetben magad se szeretnéd. És ebben a pillanatban meg is született a döntés, amitől utána jól érezném magam, mert a saját etikám szerint helyesen cselekszem.

2012. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!