Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom (3 hónapos...

Normális a párom (3 hónapos kapcsolat) kérése, hogy ne a gyerekemmel és az exemmel legyek szentestén?

Figyelt kérdés
Óvodás kisfiunk van, 2 éve mentünk külön az apjával. Normálisan lezártuk a kapcsolatunkat, jó viszonyban maradtunk a gyerek miatt. Egy hónappal karácsony előtt szakítottunk, valahogy természetes volt, hogy ugyanúgy együtt leszünk szenteste mint előtte. Tavaly szintén így volt, már "rutinból". Most 3 hónapja van egy kapcsolatom, szóval viszonylag friss. Nem gondoltam, hogy együtt kellene legyünk karácsonykor. (jövőre persze már más lesz/lenne). A szentestét hármasban gondoltuk ismét eltölteni, aztán mindenki megy a maga útjára. Tényleg csak a gyerek miatt vagyunk együtt, ha hárman vagyunk. El szoktunk menni ide-oda közösen. Ha párja van, vagy nekem akkor persze nem annyira. De szerintem ebben nincs semmi rossz. Sőt. Szerintetek is félreérthető ha együtt karácsonyozunk? vagy csak túl bonyolítja és ez jel, hogy a későbbiekben is féltékeny lesz (nem csak az exemre)?

2012. nov. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
38%

Hasonló szituációban teljesen megértelek. A gyereknek az a természetes, megszokott, hogy a SZÜLEIVEL, KÖZÖSEN tölti a Szentestét (meg a születésnapját, névnapját is). Ha jó az exszel a kapcsolat, és ezt így meg tudjátok oldani, akkor az teljesen jó.

3 hónapos kapcsolatért én sem adnám fel a közös karácsonyozást, pláne ha csak egy rövid időről van szó.

Ez olyan, mint hogy pl. a szüleim is át szoktak jönni Szenteste, hogy átadják az unokának az ajándékot és akkor egy picit maradnak, együtt vagyunk mindannyian, de attól még a családi karácsonyozás meghittsége megvan.


Nem tudom, hogy a mostani párodnak milyen - van-e egyáltalán - kapcsolata a gyermekeddel. Ő még nyilván nem tartozik a családhoz, hogy így nem várhatja el, hogy vele - és ne a gyerekeddel - töltsd az ünnepet. Ha pedig a gyermeked életének RÉSZE az apa, akkor azt a párodnak el kell tudni fogadni - hiszen mindig is része lesz!

2012. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:

Persze hogy ragaszkodok az exemhez is. Évekig része volt az életemnek és a gyerekem apja. Nem vagyok híve annak, hogy elváltunk és ne találkozzunk többet. A páromat evidens hogy jobban szeretem. Ha nem lenne gyerek akkor vele lennék, nem az exemmel. De ha ő akarná a gyerekkel és az új barátnőjével tölteni a szentestét teljesen kilennék, hogy nem lehetek a gyerekemmel.

Azt is értem hogy az új párom velem is akar lenni. Egyébként ő úgy gondolta menjünk el a szüleihez mivel ők itt élnek, az enyémek távolabb ezért oda másnap menjünk. A gyerek pedig harmadik nap legyen az apjával. Nos ez nálunk nem működne.

2012. nov. 14. 12:48
 23/69 A kérdező kommentje:
Az meg ne legyen már azért csoda hogy kellek valakinek gyerekkel együtt. 28 éves vagyok, szerintem nem csúnya, csinos, odafigyelek magamra. Mivel a gyerek ugyanannyi időt tölt az apjával is szinte így nekem is van időm magamra, páromra. Nincs állandóan velünk. Eltartom magam, van lakásom, nem szorulok senkire. Csak azért mert van gyerekem ne lennék "jó parti". Nem a középkorban élünk.
2012. nov. 14. 12:56
 24/69 anonim ***** válasza:
73%
Kérdés, hogy hány évig akarjátok még a gyerek előtt játszani az ünnepi színjátékot. Ez így hosszú távon úgysem működhet, a gyerek meg minél nagyobb lesz, annál nehezebben fogja elfogadni, hogy nincs közös Karácsony.
2012. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek még elég fiatal, így én úgy oldanám meg a helyzetet, hogy a karácsonyt nálunk tartjuk, délután átjön a gyerek édesapja, kora estig mondjuk, a gyerek 8 körül úgy is lefekszik, addigra átjön az új párom és együtt is ünneplünk egyet. Második nap a gyerek jön velünk az én szüleimhez az új párommal, harmadik nap pedig az apa szüleihez az apával, én pedig a párommal a párom szüleihez. A második/harmadik nap sorrendje megcserélhető.
2012. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látom, Te már nagyjából döntöttél, ez így lesz, ahogy eddig volt, a párod viselje el.


A dillemmádat mindezek mellett megértem, mert most kell szembenézned azzal, hogy a válásotok óta fenntartott jó viszony, a "gyerekkel mindenben együtt, csak párkapcsolatban nem vagyunk" rendszer valójában alig-alig működőképes.

Eddig mindent megtettetek, hogy a gyerek ne szenvedjen hiányt semmiben, és ne érzékelje, hogy csonka családban nő fel. De ez nem változtat a tényen, hogy elváltatok, és a gyerek csonka családban nő fel. :(

2012. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
42%

Ez így még cifrább. Kicsit önző a párod, nem? Még ha hármasban akarna ünnepelni Veletek, az hagyján, de így?! Nagyon meghitt az ünneplés egy félig idegen családdal. Ez max az új párodnak ideális, rátok nem nagyon gondol.


Szerintem ünnepeljetek szenteste az exeddel gyerekestül, a párod meg menjen a szüleihez. Másnap menjetek oda Ti is mondjuk ebédre, aztán otthon ünnepeljetek együtt, harmadnap meg a Te szüleidhez.



Szenteste ide-oda mászkálni sem kellemes. Anyuka és apuka is megérdemli, hogy a gyerekkel lehessen kapkodás nélkül szenteste. A 3 hónapos kapcsolat meg egyenlőre ne akarja megreformálni az életeteket.

2012. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

Én tényleg megértem őt is, hogy azokkal akar lenni akiket szeret. Ha nem lenne gyerekem még működne is hogy a családjával legyünk, utána meg az enyémmel.

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom felvetni neki, hogy legyen úgy, hogy 9 körül átjön, mikor a kicsi lefekszik, az apja elment, addig pedig a családjával legyen.

Tudom hogy nem fog működni ez mindig. Elváltunk és a gyerek is tudja. Szülinapján, névnapján nem kérdés hogy együtt leszünk továbbra is, de majd a karácsonyt valahogy meg kell oldanunk.

2012. nov. 14. 13:11
 29/69 anonim ***** válasza:
53%
Ha a gyereked ismeri a mostani párodat, akkor szerintem teljesen érthető az, ha nem akarja, hogy hármasban legyetek. Én is kiakadnék, hiába három hónapja lennénk együtt. De ez függ attól is, hogy a mostani pároddal mennyire komoly a kapcsolat.
2012. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:
Még nem a legkomolyabb, de azért nagyon jól alakul. Látok benne jövőt. Ismeri a gyerekemet. Jól kijönnek, de persze még nem olyan szoros a kapcsolatuk. 1 hónapja ismerik egymást, előtte nem akartam hogy ki-be mászkáljanak a férfiak az életében. Ő az első akit bemutattam neki, mert vele komolyan gondolom
2012. nov. 14. 13:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!