Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a párom (3 hónapos...

Normális a párom (3 hónapos kapcsolat) kérése, hogy ne a gyerekemmel és az exemmel legyek szentestén?

Figyelt kérdés
Óvodás kisfiunk van, 2 éve mentünk külön az apjával. Normálisan lezártuk a kapcsolatunkat, jó viszonyban maradtunk a gyerek miatt. Egy hónappal karácsony előtt szakítottunk, valahogy természetes volt, hogy ugyanúgy együtt leszünk szenteste mint előtte. Tavaly szintén így volt, már "rutinból". Most 3 hónapja van egy kapcsolatom, szóval viszonylag friss. Nem gondoltam, hogy együtt kellene legyünk karácsonykor. (jövőre persze már más lesz/lenne). A szentestét hármasban gondoltuk ismét eltölteni, aztán mindenki megy a maga útjára. Tényleg csak a gyerek miatt vagyunk együtt, ha hárman vagyunk. El szoktunk menni ide-oda közösen. Ha párja van, vagy nekem akkor persze nem annyira. De szerintem ebben nincs semmi rossz. Sőt. Szerintetek is félreérthető ha együtt karácsonyozunk? vagy csak túl bonyolítja és ez jel, hogy a későbbiekben is féltékeny lesz (nem csak az exemre)?

2012. nov. 14. 12:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:

"enyhén bizarr, hogy valaki folyamatosan a volt pasijával ünnepel."


Folyamatosan? Én ezt sehol nem olvastam! Illetve a kérdező is írta, hogy a következő évben, amikor már a gyerek is jobban ismeri a kérdező párját, s annak szüleit, akkor együtt fogják tölteni a szentestét.

2012. nov. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
100%

Én már válaszoltam előbb,így csak kiegészíteném kicsit.

Itt az "ex" nem csak egy közönséges "ex",hanem a kérdező gyerekének az édesapja. Ezt is figyelembe kell venni és nem úgy kezelni,mint egy volt pasit. A gyerek egész életükre összeköti őket. Ráadásul nagyon inteligensen oldották meg,hiszen az a "divat",hogy gyülölködve válnak el az emberek,nem pedig ilyen szépen. Talán úgy megoldhatnátok,hogy hármasban (ex,gyerkőc és Te) megvacsiztok,ajándékozás,addig a mostani párod elmehet a szüleihez. Utána pedig együtt ünnepelhettek tovább. De én abba nem mennék bele,hogy a gyerekem (főleg ha úgy szokta meg) ne találkozhasson az apukájával,azt meg pláne nem viselném el,ha nélkülem ünnepelne. Egy három hónapos kapcsolat még elég labilis,bármi lehet még belőle. Ha komolyabb lesz köztetek a dolog,akkor persze majd kitaláltok egy másik megoldást az ünnepek lebonyolítására.

2012. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
26%

Én a falra másznék, ha a párom a gyereke miatt az exével töltené a Szentestét. A gyerek gondolom 26.-án jön hozzánk, meg 2 hetente hétvégén.

Én vagyok az új családja, ha az exével akarná tölteni az ünnepet, kiszállnék a képből...végleg.

Le lehet pontozni.

2012. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, itt egy 3 hónapos kapcsolatról van szó, és ez a lényeg! Nekem 3 hónap arra nem elég, hogy bevonjam az új partnert a gyerekem életébe, mert előtte szeretném biztosan tudni, hogy tényleg komoly a dolog, és nem szeretném, ha a gyerekem életében jönnének-mennének a pasik.

Nem kelteném az óvodás gyermekemben azt az illúziót, hogy az új partner már családtag (mert együtt karácsonyozunk).

És az exem igenis örökre része lesz az életemnek, aki engem elfogad, annak ezt is el kell fogadnia. Attól, hogy nem vagyunk már egy pár, még lehet baráti a kapcsolatunk.

(Nagyon hasonló helyzetben vagyok, mint a kérdező.)

2012. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:

54!

lehet valaki jóban az exével.. na de a közös karácsonyozás sok, szerintem:)

nekem rosszul esett volna, ha az első karácsonykor azt mondja a párom, hogy ne töltsük együtt, mert nem biztos benne, hogy velem akarja leélni az életét...

én 3 hónap után el tudtam dönteni, hogy a párommal akarok élni és lenni amíg csak lehet.

2012. nov. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
59%
5ös! Ott a lényeg! Kicsit azt érzem, hogy az anyuka nem igazán akar külön lenni az exétől. Én azt érezném szülőként, hogy be akarom csapni a gyerekemet. Mit ért ebből vajon? Most akkor apa meg anya együtt vannak, de akkor miért nem látom őt minden nap? Vagy nincsenek, de akkor meg miért tesznek most úgy, mintha minden rendben lenne? (persze nem pont ezeket gondolja, de értitek mire akarok kilyukadni) Én a párommal lennék és a gyerekemmel, aztán apa elviszi a gyereket másnap és kész.
2012. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

"Szerintem a gyereknek fontos, hogy apukája IS ott legyen szenteste, meg az apukájának is fontos, hogy a gyerekével legyen aznap, és ne másnap.

Egy három hónapos kapcsolat miatt ezt semmiképpen sem borítanám. Ha jövőre is együtt lesztek még, és komolyabban, akkor az más, de ez még nem indokolja most, hogy a gyerek az apja helyett egy idegennel ünnepeljen!!

Szerintem."


Miért? Jövőre, vagy azután már nem lesz fontos a gyereknek meg az apának, hogy együtt legyenek?? Csak most fontos? Ez az anyukának fontos szerintem leginkább.

2012. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
#56 "Én a párommal lennék és a gyerekemmel, aztán apa elviszi a gyereket másnap és kész." - miért nem fordítva? Miért nem logikusabb az, ha már külön akarsz, hogy 24-én apuka elviszi a gyereket, te meg vagy az új pasival és akár annak a családjával, 25-én meg visszahozza?
2012. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
58-as! Akkor legyen fordítva, mindketten a szülei, tehát töltheti az apjával is a Szentestét!
2012. nov. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
# 55: Van gyereked?
2012. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!