Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 éve megcsaltam a feleségem...

1,5 éve megcsaltam a feleségemet, nem tud róla de rosszul érzem magam miatta. Ha elmondanám elválna és azt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon nem mentség de részeg voltam és valahogy megtörtént. 2 haverom tud róla mert ott voltak de ők nem fogják tovább adni. Nem mondtam el a feleségemnek mert szeretem és terhes is volt, nem akartam/akarom szétszakítani a családot de nem jó így mellette lenni, hogy nem is sejt(ett) semmit, olyan mintha hazugságban élne. Gondolkoztam rajta, hogy elmondom de akkor elválna, és lehet hogy így a legjobb mert mégegyszer nem fogom megcsinálni. De így meg bűntudatom van. Te mit csinálnál?

31/F



2012. nov. 16. 21:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
88%
Hallgass és légy jó férj és apa. Ha bevallod, elhagyhat és a gyereknek se lesz jobb.
2012. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
75%
tereld el a gondolataid. ha nem foglalkozol vele, elmúlik.
2012. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
10%

Minek mondanád el??

Ő sem mondja el a kis titkait!

2012. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg megbántad, akkor két dolgot tehetsz: vagy elmondod és lehet, hogy elhagy, vagy hallgatsz és tovább marcangol a bűntudatod. Hallottam már olyat, hogy aki bevallja otthon, hogy hűtlen volt, az önző és csak azért mondja el, hogy a saját lelkén könnyítsen. Én is voltam már ebben a helyzetben, ill. hasonlóban, mivel én nő vagyok, de én végül elmondtam a páromnak, hogy megcsaltam, nem is egyszer ugyanazzal a pasival. Kérdezett pár dolgot, aztán átölelt. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy te ismered a feleségedet. Van, aki megbocsájtó típus és újra tudja kezdeni. Van olyan is, hogy azt mondja megbocsájt, de mindig felemlegeti a dolgot... ez nem jó. És van olyan, aki nem bocsájt meg. Neked kell eldöntened, hogy mi lenne a legjobb döntés. Te ismered őt, eszerint mérlegelj!
2012. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 Pendulum92 ***** válasza:
89%
Szenvedj ez miatt te.
2012. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
77%
Ha elmondod az a baj, ha nem mondod el az. szerintem keress egy papot és gyónd meg bűneid!
2012. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
80%
Ha ezt egy nő irta volna ki,rögtön riban. lenne,itt a példa,hogy a férfiakra semmit nem mondanak! Volt hasonló kérdés,ott a nő ribi volt...hát gratulálok...
2012. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%
A megcsalás vagy elszakit a párodtól,vagy közelebb visz hozzá..a te estedben az utóbbi történt..ez ébresztett rá hogy mennyire szereted őt s hogy hosszútávon az ilyen kaland nem éri meg neked..tanulj belőle s hallgass ha jót akarsz..
2012. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, nincs annál undorítóbb dolog, mint pont azt a nőt megcsalni, aki a te gyerekeddel várandós, és emiatt eleve egy kiszolgáltatott helyzetben van.

Ennek ellenére, ha tényleg megbántad, és azóta is bánod a dolgot, nem kellene elmondanod most már.

Csak neki okozol fájdalmat, a családodnak problémát, és igazából senkinek nem lesz jobb.

(ha elhagy, neked sem, de legalább nem lesz lelkiismeret-furdalásod - megéri a lelked könnyítése érdekében? ha nem, akkor maradjon a te titkod, és soha ne is mondd el neki - te csináltad, birkózz meg te a dologgal, ennyi büntetés minimum jár, hogy legalább kicsit szenvedj miatta!)

2012. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
90%
Szia.. engem megcsalt a férjem.. nem tudom mi fájt jobban.. az, hogy megtette, az hogy nem mondta el egyből, vagy az, hogy önként nem mondta el, hanem blöfföltem és ő elhitte hogy tudom.. De tudod , a bizalom az az a valami, ami olyan, de olyan rettenetesen nehezen építhető vissza, és olyan de olyan könnyedén válik porrá... Én mint feleség, nem vagyok rá büszke hogy megcsaltak. És olyan sokan vagyunk akik azt mondják "ááá, ha megtudnám márlépnék is, elvégre aki ezt egyszer megtette..." De ezt egészen addig mondja az ember, míg más bőréről van szó.. Én most is szeretem a férjem. Sokmindent mérlegel egy társ.. Hmm.. van az a mondás is, hogy "amit két ember már tud az már nem titok".. Én azt hiszem önmegcsalás vagy önámítás ide vagy oda, de hiszem hogy miután bevallotta a férjem, 'jobban jártam volna.. Nem az miatt, mert ez olyan 'férfias és mert erre vágynék.. hanem mert nem biztos hogy érdemes ezért egy szerető feleség hitét és reményét összetörni. Fog az még sajnos karcolodni bőven az élet folyamán.. de több sebet ne tegyél, nem érdemli meg. Vigyázz arra ami a tiéd, becsüld és óvd a családod, hisz Te olyan dolgot birtokolhatsz, ami után mások csak vágyakoznak.
2012. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!