Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 éve megcsaltam a feleségem...

1,5 éve megcsaltam a feleségemet, nem tud róla de rosszul érzem magam miatta. Ha elmondanám elválna és azt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon nem mentség de részeg voltam és valahogy megtörtént. 2 haverom tud róla mert ott voltak de ők nem fogják tovább adni. Nem mondtam el a feleségemnek mert szeretem és terhes is volt, nem akartam/akarom szétszakítani a családot de nem jó így mellette lenni, hogy nem is sejt(ett) semmit, olyan mintha hazugságban élne. Gondolkoztam rajta, hogy elmondom de akkor elválna, és lehet hogy így a legjobb mert mégegyszer nem fogom megcsinálni. De így meg bűntudatom van. Te mit csinálnál?

31/F



2012. nov. 16. 21:48
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, ne mondd el.Hallgass mélyen és felejtsd el ezt az egészet.Őt bántanád meg, lehet el is hagyna- jogosan...

Tudod, én is ebben a cipőben vagyok.4 éve, hogy megcsaltam a

feleségem.Még máig is sokszor él bennem a bűntudat, de azt gondolom, hogy ezt meg is érdemeljük.Idővel halványul.Szeresd a feleséged, akkor nem lesz gond.

2012. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
25%
Válaszom: ne mond el. Miért? Mert nem lenne jobb,csak rosszabb.Most bűntudatod van, ha elmondanád pokol lenne az életed. Nem könnyebbülnél meg...még nagyobb lenne a bűntudatod..a kimondott szavaknak súlyuk van..még jobban fájnak...s az életed rossz irányba változna.Tanultál az esetből, s szeresd őt, ne okozz neki fájdalmat. Idővel túl teszed magad rajta..Ja, s olyan nincs,h. megbocsájt, s minden megy tovább,mint régen...csak a mesékben.
2012. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos, hogy azt hiszitek, ezzel a feleségét védi. Nem. Ha nem mondja el, a kezében van a hatalom a kapcsolat felett. Ez jár neki, amiért félredugott? Vállalnia kell a felelősséget.
2012. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
41%

Ne mondd el!

Ne mondd el, mert szereted, és nem akarsz neki fájdalmat okozni.

Csak gondolj bele józanul: Nincs már az ügynek aktualitása, vége, nem jelentett semmit.

Miért mondanád el?

Lenne értelme?

Nem!

Csak megsebeznéd a feleségedet!


Ne mondd el!


Erről a "hazugságban élésről" meg mindig Ibsen Vadkacsája jut eszembe.

Jött egy "tárjuk fel az igazságot" ember, és tönkrevágta egy család életét.


Van, amikor hallgatni a helyes.

2012. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
62%
Hát én ezt nem értem.. ha nem mondaná el, miért lenne nála a hatalom a kapcsolat felett?? És milyen hatalom egyáltalán? Hatalma a feleségnek lenne, hogy kiteszi e az ember szűrét, vagy nem.. szerintem.. Bár ezt sem hatalomnak, hanem döntésnek hívnám.. Ha egy kapcsolatban hatalom van, akkor az egyik elnyomja a másikat.. az meg alárendelt viszony inkább, mintsem házasság.. De eskü nem kötekedni akartam, csak nem értettem egyszerűen.. ( és nem fogok vitát sem nyitni, lepontozás ide vagy oda.. :-) )
2012. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
70%

Úgy értem a hatalmat, hogy az egyik fél megcsalja a másikat, és ő dönthet arról, hogy hazugságban tartja a másikat, vagy elmondja az igazságot. Ez szerintem valamilyen hatalom. Amit az a fél, aki csal, nem érdemel meg. Ő dug félre, és ő dönthet arról, hogy az, akit szeret miként él? A nő egész élete egy hazugság. Ő egy olyan férfiba szerelmes, aki nem csalná meg soha. A valóságban pedig ez nem így van.


Ha a kérdezőben lenne gerinc, elmondaná.

2012. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
19%

Nem, jobb ha nem mondja el.

Megbánta, így is bűnhődik eleget, nem kell még a családot is szétszaggatni.

2012. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
41%

Sose mondanám el. Megtörtént, kész, el kell felejteni. Egy részeg szex miatt felrúgni egy családot nem éri meg. Hagyjuk már ezt a gerinc ide vagy oda dolgot. Marha jó lenne igen, a kérdező büszke lehetne magára a gyerekének vagy gyerekeinek meg szétesne a családja, ami amúgy lehet, hogy teljesen jól működik. Igen, megéri elmondani, persze.

Kussolj róla és ne tedd meg többet, felejtsd el, kész.

2012. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Felejteni ne felejtse el, bűnhődjön csak.

Őszintén sajnálom a feleségedet, hogy ennyire megalázta a saját férje.

2012. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
77%

Az a család már rég szét van szaggatva... aki képes félrekúrni, tök mindegy, hogy részeg..., ott valami bibi van, nem az asszonykával, hanem a hapsival.

Az tuti, ha én ilyen gerinctelen sz*r lettem volna/lennék, elmondom, de úgy, hogy közben csomagolok is...

2012. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!