Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 éve megcsaltam a feleségem...

1,5 éve megcsaltam a feleségemet, nem tud róla de rosszul érzem magam miatta. Ha elmondanám elválna és azt nem akarom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon nem mentség de részeg voltam és valahogy megtörtént. 2 haverom tud róla mert ott voltak de ők nem fogják tovább adni. Nem mondtam el a feleségemnek mert szeretem és terhes is volt, nem akartam/akarom szétszakítani a családot de nem jó így mellette lenni, hogy nem is sejt(ett) semmit, olyan mintha hazugságban élne. Gondolkoztam rajta, hogy elmondom de akkor elválna, és lehet hogy így a legjobb mert mégegyszer nem fogom megcsinálni. De így meg bűntudatom van. Te mit csinálnál?

31/F



2012. nov. 16. 21:48
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez sokat elmond az emberekről, inkább élnének egy fantáziavilágban, minthogy szembenézzenek a nehézségekkel. Elég gyáva dolog.
2012. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%
30-as válaszoló. Csak kérdezem.. az oké, hogy miközben elmondod , csomagolsz is.. De te ott tudnád hagyni a családodat? Tudom hogy nem kell mindenáron menteni a menthetőt, de azért ez így nekem lenne való..( és hangsúlyoznám hogy nekem, tehát lehet csak én vagyok ezzel egyedül így). Nem azt mondom, hogy el kell fogadni a félrelépést, vagy ugrálni kell érte örömünkben, hogy "dejómegcsaltak", de azért én nem szeretném ha a férjem úgy közölné ezt, hogy közben kalap-kabát.. És bár lehet, hogy megint én vagyok a gonosz, de az vesse rám az első követ, akit még nem ért kísértés.. és itt nem csak a szex részére gondolok. Persze, az a jó aki ellenáll. De vessük máglyára azt, aki rájött hogy elbukta, hogy hibázott?? aki belátta és megbánta? Égetessünk fel vele minden hidat maga mögött? Mindenki ismer példabeszédeket.. de a múltat ettől még nem lehet megváltoztatni, pedig a kérdező is megtenné ha lehetne.. Mégis úgy vélem, hogy attól mert hibázott, nem is kicsit (mert nem védem!!), attól még talán sikerülhetne a családjával boldogan élni. És a boldogan valamint a hazugság közé nem tennék egyenlőségjelet. De egy esély jár neki.. szerintem.
2012. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
73%
Undorító vagy, és az is undorító ahogy az első oldalon is írta a válaszoló, hogy mivel férfi, nem hordják el semminek se, de ha nő lenne első komment az lett volna hogy hülye k*rva.. Szép. Amúgy meg eléggé kérdéses helyzet, szerintem nagyon rosszul reagálna ha most megtudná 1,5 év után. Viszont ha meg nem mondod el is hát.. van persze ami sohasem derül ki, de azért én ebben nem bíznék annyira, hogy úgyse derül ki. Amúgy miért 1,5 év után jutott eszedbe ez? o.O
2012. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
83%

"De egy esély jár neki.. szerintem."


Látod, ez itt a lényeg. A kérdező saját magának adott egy esélyt. Ezzel van a baj. Azt az esélyt a feleségének kellene megadnia, ha megadná. De így milyen jófej magával, adott magának egy második esélyt, de rendes.

2012. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
64%

Aki azt írja, hogy mondja el, és pakoljon, az álomvilágban él!

Egy részeg éjszaka miatt eldobni egy kapcsolatot????

Aki így gondolkodik, annak szerintem nincs családja, se felelősség érzete.

A család az első, volt egy botlás, túl kell lépni rajta.

A feleségnek nem kell tudnia, mert csak fájna neki.

Vannak kegyes hazugságok is, ez egy kegyes elhallgatás.


Így a jó mindenkinek, nem kell kavarni a sz.art.


Ne mondd el, Kérdező, felejtsd el, ne piszkáld fel ezt az ügyet, és élj boldogan a családoddal.


Ha engem megcsalna a párom, és elmondaná, akkor megbocsájtanék, mert egy kapcsolat többet is elvisel, nem csak egy részeg botlást.

Ha nem tudnám, és később megtudnám, az rosszul esne, de megbocsájtanám.


Ha mindenki válna egy megcsalás miatt, a házasságok 70%-a felbomlana.

2012. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
84%

Ha én lennék a feleség én igenis szeretnék róla tudni. Nehogy már rajtam nevessen egy rakat ember! A haverok biztos elmondják otthon a párjaiknak, azok meg ki tudja, még kinek...És azt is szeretném tudni, h kivel csalt meg, akkor is, ha fájna...szeretném tudni, h miben jobb a másik nálam, szebb-e, mint én, mit tud jobban...


Én nem tudnám homokba dugni a fejem, mondván, mait nem tudok, nem fáj. És nagyon kiakadnék, ha mástól tudnám meg, h megcsalt. az meg, h másfél éve történt és én csak most tudom, meg arra nem is mondok semmit...

2012. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
47%

Legalább bűntudatod van és bánt a lelkiismereted...

Én nő vagyok abból a fajtából,aki bármilyen körülmények között is hű maradtam,azokhoz,akiket szerettem eddigi életem során...

Most mégis azt tanácsolom,hogy erre tettedre "hulljon rög"...azt hiszem ez nem az az eset,amikor jobb az őszinteség!

Nem miattad mondom,hanem miatta...

Sajnos a legdurvább,amit tehettél,hogy terhesen éltél vissza a bizalmával...ez megalázó!!!

DE

Ha tényleg szereted és boldogok vagytok és nem fog kitudódni..akkor felejtsd el az egészet és okulj !!!

Nem tudom meg érte e????

2012. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
40%

Azokhoz csatlakozom, akik szerint ne mondd el.

Az elmondás egy iszonyú érzést okozna a nejednek és lassú méreg lenne akkor is, ha nem hagyna el. Ki tudja hányszor jutna eszébe magányában, kettesben, társaságban, bárhol. Hogyan lehetne felhőtlen, bizalmas a viszonyotok? És ha ő túl is tenné magát valahogy, biztos lennél benne, hogy úgy van? És bántana továbbra is, mint most. Nem éreznéd jobban magad, viszont ő is cudarul érezné magát.

Ha mégis kiderülne számára, akkor nyilván fő kérdése lenne, hogy miért nem mondtad el? De ez nem azt jelenti, hogy jó megoldásnak tartaná most, ha magadtól elmondanád.

Mert jó megoldás nincs. Csak egyelőre -és szerencsés esetben mindörökké- ő nem szenved.

2012. nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
56%

Szia. Engem megcsalt a férjem, szintén mikor babát vártam. Nem tudja, hogy tudom. Egyszeri alkalom volt, buliztak a haverokkal, az egyik barátja elmondta a feleségének, a feleség nekem. Ez már 2 éve volt. Azóta sem hoztam fel, mivel a feleség azt is elmondta, hogy szégyenli, szenved, megbánta és nem tudja elmondja-e nekem.

Kicsit sajnálom, hogy megtudtam. Fáj. Azt gondolom, hogy ha elmondta volna a saját lelkiismerete megnyugtatására és ezzel rám rakta volna ezt a terhet és annak a terhét,hogy mit gondol majd rólam, ha ennek ellenére vele maradok az rossz lett volna. Azt hittem volna, hogy akkor ő majd ugy érzi megteheti ezt máskor is...

Tudom, hogy szeret. Én is szeretem. Fájt, de nem változtat az érzéseimen. Én nem mondanám már el ennyi idő után a helyedben, de ezt neked kell tudni.

2012. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
9%

Miért csinálsz ebből ekkora ügyet??

Az itt írogatók java része csalja a pasiját, és mégsem csinálnak ügyet belőle.


Jegyezzed meg:

Az itt írók véleménye, hogy akár melyik fél csalja is a másikat,

arról -őszerintük- mindig a férfi tehet...

2012. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!