Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/153 anonim ***** válasza:
57%

kérdező csak olvasd vissza a kommenteket, a htb-k hogy lenézik azt, aki dolgozik..és te is pontosan azt írtad,hogy egy dolgozó nő nem lehet ápolt, csinos stb. nem tudja a gyereket úgy ellátni ahogy kell.

ja és ne te mond meg mi a legszebb dolog a világon.


nevetséges vagy még egyszer.

2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/153 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező: nem lenéznek, mert a szimpla megvetést nem akarnák mindenáron a fejedre olvasni. Biztos a te környezetedben is vannak olyanok, akiket megvetsz, s mit csinálsz ilyenkor: gondolom kerülöd őket, nem veszel róluk tudomást. Ezek a nők viszont sértegetni akarnak, fájdalmat okoznának, beletaposnának a boldogságodba, ennek csakis egyetlen motivációja lehet: IRIGYEK.
2012. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/153 A kérdező kommentje:
Szerintem a vállalkozónak nincs gyereke. Úgy könnyen beszél az ember.
2012. dec. 13. 19:22
 64/153 A kérdező kommentje:
Nos, akkor javítom magam: én munka mellett egyáltalán nem lennék ennyire csinos.
2012. dec. 13. 19:23
 65/153 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a vállalkozónak csak álmaiban van vállalkozása: egy magányos, rosszindulatú, megkeseredett nő tombolását mutatta itt be, holott teljesen ártatlanul kérdeztél. Egy elégedett, boldog ember nem vagdalkozna így.
2012. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/153 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként pont az a baj, hogy sok háztartásbeli pedig a dolgozó nőket nézi le. Mondván, hogy nekik nincs idejük a családjukra, a férjükre, önmagukra. Kérdem én: egy dolgozó nő nem lehet igényes, házias és család centrikus?

Dehogynem.

Szóval, hölgyeim. Lehet, hogy azért nézik le a háztartásbelieket, mert ők is lenézik a dolgozó nőket?

2012. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/153 anonim ***** válasza:
79%

Milyen viccesen lepontozzák a háztartásbeliek azokat, akik munka mellett is elvégzik az otthoni teendőket!

Akkor ki az irigy?

2012. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/153 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. De ha irigy is lennék, biztos, hogy nem lepontozással fejezném ki.
2012. dec. 13. 19:32
 69/153 anonim ***** válasza:
72%

16-os vagyok, én meguntam, látom itt szándékosan kicsavarják a szavakat, semmi értelme az egésznek. Én pont azt akartam kihozni az egészből hogy én nem nézek le senkit, csak másképp gondolom. Intelligens emberek között ez nem lehetne probléma. Az pedig hogy ha 8-től 4-ig dolgozik valaki akkor nem tudja megcsinálni nap mint nap amit egy otthon dolgozó az tény kérdés, ezen nem lehet vitatkozni. A nap mindenkinek 24 órából áll és mindenkinek csak két keze és lába van. De ez NEM baj, természetes hogy ha munkahelyed van akkor kevesebbet tudsz otthon csinálni, a férjre is sok teendő marad, illetve hétvégére kell időzíteni a nagyobb takarítást, bevásárlást, egyes teendőket. Van ahol ezt azért teszik mert így jó az anyukának, családnak, van ahol pedig kényszerből mert kell a két fizetés. Miért kell a másikat leminősíteni? Én mondtam olyat hogy aki dolgozik az elhanyagolja a családját, otthonát vagy rossz anya? Csak máshogy oldja meg ezeket, ennyi.

Egyébként meg külföldi példát sajnos nem jó felhozni, mert egy fejlett országban egy dolgozó ember vagy nő élete nem olyan mint Magyarországon, nincsenek kizsigerelve, éhbérért dolgoztatva, nem olyan az elhelyezkedési lehetőség mint nálunk.

2012. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/153 anonim ***** válasza:
80%

Hát, nőként Magyarországon nem vagyok se kizsigerelve, se alulfizetve.

Jól keresek, néha van túlóra, de ha valamiért munkaidőben dolgom van, szó nélkül elenged a főnököm (vagy egyszerűen csak kifizetik a túlórát).

Viszont szeretem a munkámat, jó a légkör, még 9-10 óra után sem érzem magam fáradtnak, van erőm, kedvem bármi mást csinálni.


Jelenleg a legnagyobb bajom az időjárás, illetve, hogy emiatt beszűkültek a szabadban végzett tevékenységek.

2012. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!