Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/153 anonim ***** válasza:
70%

ma 18:58 Nem tudom milyen minőségre gondolsz. Nálam is rend van, tisztaság,vasalt ruhák, sütök-főzök. Mellette több műszakban dolgozom.


Sőt. Keresztanyukám 53 évesen munka mellett otthon főz, mos, takarít egy 2 szintes házat. Mellette ott a nagy kert, azt is szokta csinálni, plusz csirkét vág, s még sorolhatnám.

2012. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/153 A kérdező kommentje:
Jaj, emberek, hagyjuk már a vitát! Minket ez elégít ki, titket pedig a munka. ( amúgy csendben hozátenném, hogy nem minden munka fölemelő )
2012. dec. 13. 19:04
 43/153 anonim ***** válasza:
63%

81%-os te jössz azzal,hogy nincs jogod degradálni a másikat? Nem tudom ki írt ilyeneket:


" Ez a legfontosabb és legértékesebb munka ami létezik a világon. " Pont hogy te mondod meg mi lenne a helyes.

2012. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/153 anonim ***** válasza:
62%

25-ös, csak lehet, hogy azt a bizonyos orvost vagy tanárt, vagy nővért fűvel-fával csalja a férje, mert nincs ideje a házaséletre. Vagy lehet, hogy az az orvos vagy rendőr, mindig lepasszolja a gyerekeket, mert nincs ideje, idege vagy kedve nevelni. Szerinted nem fontos az, hogy milyen gyereket nevel fel? Hogy milyen családban? Hogy milyen felnőtt válik abból a gyerekből? Hidd el, mély nyomot hagy valakiben, ha egy szülő nem foglalkozik vele eleget!

Szerinted anyának lenni nem fontos? Csak hogy külön karrierje legyen valakinek? Mi lehet fontosabb egy anyának a gyerekénél? itt azért nem a létszükségletről van szó!

Meg amúgy se lehet mindenki orvos vagy tanár, vagy tűzoltó, vagy akármi... elég szomorú, hogy csak ezeket ismered el!


26-os, mondd csak nevelsz te 3 gyereket? Mondd csak, vezetsz te háztartást? És a kettőt együtt? Hogy szerinted csak "mereszti a s.ggét"! Normál esetben a nevelés nem annyiból áll, hogy leültetjük a szereket a tv vagy a számítógép elé, mi meg elvagyunk a saját kis motyónkkal...

2012. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/153 anonim ***** válasza:
84%

Dolgozom, gyerekem is van, de nem érzem magam leterheltnek. A férjem ugyanúgy ellátja a háztartást, ahogy én, vitatkozni nem igazán kell rajta. A gyerekkel is foglalkozik annyit, mint én.

Egyikünk sincs kipurcanva.


A szememben nagyot esne és egy nagyranőtt óvodásnak tűnne a férjem, ha szolgaként kellene tüsténkednem neki és még egy fakanál se állna meg a kezében.

Magamat pedig egy értéktelen szolgának érezném, nem egyenrangú partnernek.

2012. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/153 anonim ***** válasza:
38%

De megnézném a te arcodat, hogy a Tescós pénztárosi fizetésedből hogyan tartasz fenn egy albérletet. Ne legyetek már olyan nagyra a minimálbéres munkáitokkal, amit messze nem kellene karriernek csúfolni.


van egy vállalkozásom drága, nem is Mo-n élek, és a fizetésem havonta 500e felett van. Nem te vagyok,hogy csak pénztáros tudtam lenni...tanulni kellett volna :))

2012. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/153 anonim ***** válasza:
83%
De mit fogsz csinálni akkor, kedves Kérdező, ha a lányaid felnőnek és kirepülnek? Ott állsz majd ötvenévesen, egész nap egyedül a lakásban, és semmi, de semmi inger nem fog téged érni, csak a mosás, takarítás, főzés. Nem lesznek ott a gyerekeid, hogy társaságot nyújtsanak, egyszerűen elmúlik a "cél", amiért élsz. Tudod te, milyen egy cél nélküli élet? ;)
2012. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/153 A kérdező kommentje:
Egyénként nem hiszem, hogy a áztartásbeliek kevesebbet érnének a don pepés pincérnőnél. Mert valjuk be, a legtöbbször olyanok dobálóznak ezzel a karrier-fizetés dumával, akiknek egyáltalán nincs karrierjük.
2012. dec. 13. 19:08
 49/153 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, úgy tudtam, hogy ezzel fogsz jönni. Tudod, miből lehet kikövetkeztetni, hogy hazudsz? Az indokolatlan hangulatjelekből. Ne erőltesd a könnyedséget, ha nem lennél alacsony sorban élő, akkor nem vagdalkoznál indulatosan ebben a témában. Te egész egyszerűen irígy vagy ránk.
2012. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/153 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező! Nem azon megy a vita, legalábbis részemről, hogy kit mi elégít ki.

Én se örömömben dolgozok, hanem mert 1 fizetésből nem minden család tud megélni.

S érdekes én munka mellett is imádok főzni, sütni, s magamra is adok. Vicces, nem?:D

Engem inkább az egyik válaszadó döbbentett meg. Mindjárt leírom mi.

2012. dec. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!