Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/153 anonim ***** válasza:
40%
De megnézném a htb-k arcát mikor a férj megunja őket, jön a megcsalás,hogy mit csinálnának tapasztalat, állás nélkül. :)
2012. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/153 anonim ***** válasza:
77%
Nem panaszkodtam, csak tárgyilagosan leírtam hogy miből is áll ténylegesen egy nap, hogy lássa mindenki nem fenékig tejfel ez sem. Olyat meg mikor írtam hogy unom?? Csak azt hogy nem könnyű, de hát mi az az életben. Nem én fejlődöm vissza a gyerekek mellett. Süt egyesekből a megvetés és a rosszindulat, nem tudom mit gondoltok ti magatokról.
2012. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/153 anonim ***** válasza:
58%

"És a férjemmel is "minőségi időt" töltök, meg azért össze-össze járok a barátaimmal is, havonta egyszer-kétszer."


Nekem nem lenne elég havi 1 baráti összejövetel és mellette havi 29 nap gyerek..

2012. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/153 anonim ***** válasza:
38%
16-os vagyok! Amit én csinálok azt és olyan minőségben egy dolgozó nő nem csinálja meg az tuti. Tudom, mert mint említettem én is dolgoztam jó pár évig.
2012. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/153 anonim ***** válasza:
86%

Semmi baj nincs ezzel,és azzal sem ha valaki karrierista,mindenki úgy él ahogy neki jó.

Inkább azokkal van a baj akik ezt nem értik,fogadják,el.

2012. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/153 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem, hogy miért kellene a nőnek kettészakadnia a munka és az otthoni teendők mellett. Elvileg van egy épkézláb férj/partner, aki ugyanúgy tud takarítani és a saját gyerekeivel foglalkozni.
2012. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/153 anonim ***** válasza:
32%
36-os. Tudod van aki képes rá és nem talál kifogásokat. Ne hidd azt,hogy te jobb vagy másnál csak mert eltart a férjed.
2012. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/153 A kérdező kommentje:
Az én férjemnek sokkal vonzób egy vidám, kiegyensúlyozott, szép és ápolt nő, aki foglalkozik vele, és nem azon megy a vita, hogy mikor ki főz. Mint mondtam, a férjemnek is ez a megfelelő családmodell, az ő anyja is htb volt.
2012. dec. 13. 19:01
 39/153 anonim ***** válasza:
70%
Nem én vagyok aki azt írta hogy jobb másoknál. Pont fordítva. Nyilván aki főállásban dolgozik az azt a tevékenységet látja el maximálisan, nekem a háztartás a munkám, ezt csinálom egész nap, nyilván ennek köszönhetően jobban el tudom látni mint akinek kevesebb rá az ideje. Ennyi. Mindenki olyan életet választ magának amilyet akar, de degradálni, megvetni nincs jogod a másikat.
2012. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/153 anonim ***** válasza:
64%

Az én férjemnek sokkal vonzób egy vidám, kiegyensúlyozott, szép és ápolt nő, aki foglalkozik vele, és nem azon megy a vita, hogy mikor ki főz.


Mert aki dolgozik, karrierje van, elért valamit az nem lehet vonzó, vidám és kiegyensúlyozott? sőt ápolt sem.

nevetséges vagy :D

férjedet kiszolgálta a mami és most is ezt várja el, azért vagy te htb.

2012. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!