Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/153 anonim ***** válasza:
21%
A 19:08-as válaszom 19:06-nak szólt.
2012. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/153 anonim ***** válasza:
46%

71%


nem vagyok irigy egy nőre aki csak szülni tud és otthon lenni.Ez nekem nem élet.. de ha szeretnéd van facebookom, megadom a cégem honlapját stb, sőt képeket is küldök a házról amit felépítettünk a férjemmel. Csak gondolom a nevedet nem mernéd megadni :)

2012. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/153 anonim ***** válasza:
82%

Szóval, ezen akadtam ki egy kicsit:


"Amit én csinálok azt és olyan minőségben egy dolgozó nő nem csinálja meg az tuti. Tudom, mert mint említettem én is dolgoztam jó pár évig."


Szóval én dolgozó nő létemre fentartok egy lakást, rend van, vasalt ruhák, főtt ételt, sütemény. S nem hanyagolom el magam sem.

Szóval milyen minőségre gondolt ez a válaszadó?


Egyébként félreértés ne essék, én nem nézem le, aki otthon van. Csak azt sem szeretem, ha valaki pont emiatt érzi magát jobb anyának, nőnek.

2012. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/153 A kérdező kommentje:

Ha a lányaim felnőnek, a férjemmel rengeteget fogunk utazni, el akarom készíteni a saját barkácskönyvemet, szóval vannak öteteim. Meg aztán ott leszenek az unokák is. És attól, hogy egy gyerek nem lakik már otthon, még igenis lehet szüksége a szülei segítségére. Én sem zártam/zárom ki a szüleimet az életemből.

Leszenk céljaim, higgyétek el.

2012. dec. 13. 19:14
 55/153 anonim ***** válasza:
28%

55nél van a szó.

Én befejeztem, htb-k, inkább menjetek mosni, ha netezgetni van időtök..én inkább megyek étterembe a párommal és a baráti társaságommal..

ja hogy ez nektek nem adatik meg,mert nincs csak havi max 1 napotok pihenni? szegények. :)

2012. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/153 anonim ***** válasza:
86%

Néhány hétig éltem egy külföldi családnál, 5 gyerekük van. Ott nem szokás otthon maradni, 3-6 hónapon belül mennek vissza dolgozni. Ráadásul a 3 legkisebb ikergyerek, tehát három szülésből jött össze az 5.


Mindkét szülő dolgozott, dolgozik, a gyerekek már 20-30 között vannak. Náluk tátottam a számat, mert pont olyan a család, amilyennek lennie kell. A gyerekek értelmesek, vidámak, célokkal teliek ÉS imádják a szüleiket. Akik elköltöztek, netán saját gyerekeik vannak, napi szinten visszajárnak.

Ilyen jó légkörben nem nagyon voltam még, mint amit ott tapasztaltam. Az anyuka mondta, hogy igen, a gyerekek csecsemőként mennek közösségbe már, hiszen hogyan is szocializálódhatnának máshogy? Esténként és hétvégén együtt vannak, a közel két méteres fiúk simán odamegy az apjához, hozzábújik és puszit nyom az arcára, közben mindketten vigyorognak, mint a vadalma.


Viszont ott az apuka is kiveszi a részét mindenből. Süt, főz, beszáll a takarításba, a felnőtt gyerekekkel is foglalkozik.

Esténként rendszeresen odaszállingózott mindenki vacsora után az asztalhoz és lefekvésig beszélgettek, nevettek. Egy-egy ember kimaradt néha, mert buliba ment vagy barátnőhöz/baráthoz, de sokszor a partner is jött és ültünk vagy huszan az asztal körül, barátok, rokonok, gyerekek, stb.


Ott szeretik, sőt imádják a gyerekeket, de nem esnek hasra tőlük. A gyerekek is ugyanúgy részei a családnak, tevékenyen. Egyedül is ragyogóan elvannak, de közösségben is hamar feltalálják magukat és szinte mindegyiküknek hatalmas baráti köre van.


Ha fele ilyen jól sikerült lesz a sajátom felnőttkorában, kezet fogok csókolni magamnak.


A gyerekek foglalkozásai: sebész, könyvelő, közigazgatásban vezető, autószerelő, vadászpilóta. Mind imádja a munkáját és ahogy beszélgettem velük, ugyanolyan családmodellt szeretnének, mint amiben ők felnőttek.


A ház pedig tiszta és rendezett, úgy, hogy az unokák két naponta szétszedték a házat (1 és 3 éves, simán hagyták őket szétpakolni a lakást, vagy a lábost a földhöz csapkodni, maximum hangosabban beszélgettek).


Senki sem fáradt vagy meggyötört, árad belőlük az életkedv. Ha nekik sikerült, másnak sem lehetetlen. Bennem mindenesetre életreszóló nyomot hagyott, pozitív értelemben.

2012. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/153 anonim ***** válasza:
37%
Érdekelne ha a kérdezőt megcsalná a férje vagy elhagyná egy jobb nőért, mit tenne... :)) jaj tudom, a te férjed nem olyan.
2012. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/153 A kérdező kommentje:
Oké, kedves vállalkozó, te így élsz, mi meg htb-ként. Lehet, hogy nagyon szép karriered van, meg minden, de nézz már magadra: olyan nőket sértegetsz, akik a lehető legszebb dologra - a családra - áldozták az életüket. Ne a házaddal kérkedj, hanem inkább gonolkodj el, mit is csinálsz. Téged itt senki nem néz le, mert nem htb vagy, akkor te miért teszed ezt?
2012. dec. 13. 19:17
 59/153 anonim ***** válasza:
69%
Nem értek egyet azzal, hogy csakis vagy-vagy alapon lehet az életben dolgokat csinálni. Megfér egymás mellett a munka és a család.
2012. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/153 A kérdező kommentje:
Amikor ezt a biztos-megcsal-a-férjed dolgot olvasom, mindig fölteszem magamban a kérdést: vajon ezek az emberek magukból indulnak ki? Főleg, hogy nem is ismeritek se a férjemet, sem engem.
2012. dec. 13. 19:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!