Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/153 anonim ***** válasza:
93%

De te ilyenekkel miért foglalkozol? Hogy ki miket írkál illetve mond? Ha boldog vagy így,akkor örülj annak. A mai világban már nagy szó az is,ha az embernek van egy jó párkapcsolata meg 1-2 igaz barátja. Szerintem fiatalabb vagyok,mint te,de megtanultam már,hogy nagy ívben le kell sz.rni az idegenek véleményét. Most úgy őszintén? Számít valamit? Neked sem lesz rosszabb meg nekik se jobb,ha téged kibeszélnek.

Amúgy nekem is nehéz megértenem,de felesleges is,mert minden ember más,én karrierista vagyok és azt szeretem,ha magamna teremthezek meg mindent,ami kell,de attól még nem ítélem el azt,aki nem így gondolkodik.

23N

2012. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/153 anonim ***** válasza:
88%

Épp az a baj, hogy sok háztartásbeli azt hiszi, hogy ők jobb anyák, mert otthon maradnak. Nekem legalábbis mindig ez jön le. És valahogy céloznak arra, hogy aki dolgozik, az rosszabb szülő.


Ilyenkor nem kellene ezt tényként állítani, hanem elmondani, hogy "én, Horváth Rozália, nem tudom összeegyeztetni a munkát és a gyereknevelést, és hasznosabban érzem, ha itthon töltöm az időm".


Ebben nincs semmi agresszió, lenézés, beszólogatás. Teljesen korrekt dolog. Csak ha valaki nem tudja összeegyeztetni, akkor nem hiszi el, hogy van olyan, aki tudja, és ezért mondja, hogy az biztos sz@r.

2012. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/153 anonim ***** válasza:
66%

ott a pont a 12esnél.


a htb-k azt hiszik,hogy ők jobbak másnál és másnak is otthon kéne ülni egész nap.

2012. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/153 anonim ***** válasza:
84%

Nekem csak egy bajom van, amúgy nem érdekel: mi van, ha nem lesz meg a férjed? Pályakezdőként nem találok munkát, mi lesz, ha te 40-50 évesen, mindenféle munkatapasztalat nélkül kell neki vágnod majd, hogy eltartsd magad?

Persze ne legyen így, csak gondolni kéne a jövőre, a mai világ elég gázos...

2012. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/153 anonim ***** válasza:
91%

jó dolog de pont így vagyok mint az előttem szóló... vlsz én a pechesebb nők közé tartozom akik nem kellenek olyan pasinak aki el tudja őket tartani... legalábbis eddig olyan barátaim voltak akik egy kekszet is nehezen vettek ajándékba annyira nem futotta

szóval, örömmel lennék háztartásbeli de nem merek erre építeni

20 évesen pedig azért nem szeretnék 40 éves párt...akiknek eddig tetszettem és nyújtani is tudnák az anyagi biztonságot mind idősek és én valahogy fiatalabb társra vágyom

2012. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/153 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó! Pont az ilyen hozzáállás miatt került kiírásra a kérdés. Honnan veszed magadnak a bátorságot hogy a háztartásban végzett napi kemény munkát naplopásnak hívd?! Lehet hogy neked ez az életstílus nem fekszik, máshogy csinálod de attól még ne degradáld le a másikat. Én csináltam mindkettőt, dolgoztam fiatalabb koromban főállásban és igaz, jobban be kellett osztani az időmet mint annak aki otthon van de nem volt nehezebb mint háztartásbeliként 3 gyerekkel. Most ez utóbbit csinálom 8 éve és megviseltebb, leterheltebb vagyok mint valaha. Reggel kelek ugyanúgy 6-kor mint a dolgozó emberek, elkészítem a reggelit a családnak, összepakolok a gyerekeknek, elviszem a két nagyobbat iskolába illetve óvodába, a legkisebb még otthon van velem. Megyek bevásárolni, ebédet főzni, majd egy 150 nm-es házat tartok rendben, tisztán, plusz a kertet. Délután megyek a gyerekekért, mosok, vasalok, mosogatok, vacsorát készítek, este fürdetek, lefektetek, én is megfürdöm és lefekszem aludni, éjjel kb másfél óránként kelek valamelyik gyerekhez, aztán reggel kezdődik elölről. Ez egy átlagos nap és akkor még semmi extrát nem csináltam, pedig általában még plusz dolgokat is be kell tennem a napba. És nekem nincs munkaidő kezdete, vége, nincs szabadság, nem jutok el sehova szórakozni, nekem betegen is el kell látnom a teendőimet és még fizetést se kapok érte, csak megvetést a hozzád hasonlóktól. Amíg dolgoztam addig könnyebb volt, a melóhelyen nem volt ennyi dolgom, több szempontból is egyszerűbb volt. Szóval messze nincs eléggé megbecsülve a háztartásbeli nők munkája sajnos, azt hiszik akiknek hú de nagy karrierjük van csak azok mondhatják az életüket sikeresnek, teljesnek és értékesnek. Elég szomorú világban élünk.
2012. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/153 anonim ***** válasza:
94%

Amiért nekem nem szimpatikus az életvitelszerű HTB-ség:


1. Beszűkül az ember gondolkodása. Egy gyerek azért szellemileg nem egyenértékű partner, nem állítja olyan mentális kihívás elé a felnőttet, amilyet egy munkahely vagy felnőtt társaság ad.


2. Nem érzek kihívást abban, hogy egy számomra maximálisan feltérképezett, úgymond túl biztonságos környezetben teljesítsek.


3. Ha bármi történik a férjjel és kellene még egy kereset (baleset éri, neadjisten fogyatékos lesz egy balesetből kifolyólag és megugranak a költségek, a bevétel meg lemegy nullára, valamelyik gyerek lesz tartósan beteg, férj esetleg lelép, stb), akkor zéró munkaviszonnyal maximum egy Mekis állásnak lehet örülni.

Ha van munkatapasztalat, akkor mindenféle változást rugalmasabban lehet kezelni, hiszen a szakmai múlt vonzóbb munkaerővé teszi az embert.



Láttam ilyet a környezetemben, baleset érte a férjet, a család néhány hónapon belül mélyszegénységben találta magát. A nő nagy nehezen egy takarítói állást talált, mert 37 évesen se végzettsége, se egy nap munkaviszonya nem volt.

2012. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/153 anonim ***** válasza:
82%
16-os vagyok! Elnézést, én "utolsó "alatt a 7-es válaszolót értettem, csak azóta érkezett még pár válasz.:)
2012. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/153 anonim ***** válasza:
24%
senki nem mondta,hogy szülj 3 gyereket ha nem tudod őket ellátni. és 150nm-es ház sem kell ha nem tudod takarítani. csak is a te hibád.
2012. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/153 anonim ***** válasza:
77%

18:39 - pont ez a monoton, ingerszegény környezet az, amiről beszéltem. Lelkileg leterheli az embert, ha szellemileg sivár környezetben van, gyakorlatilag nincs sikerélmény, nincs hogyan megújulni, fejlődni.

Ez egyfajta monotonitásból fakadó megcsömörlöttséghez vezet.

2012. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!