Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
 101/153 anonim ***** válasza:
39%
Akkori is egy ingyenélő sz@rdarab vagy, élő példakép hogy a nők között nem kevés pióca létezik, aki ilyen mocskosul pofátlanul rámegy a kitartásra a párja pénzén.
2012. dec. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/153 A kérdező kommentje:

Utolsó, jogod van így gondolni, bár ez igen alacsony intelligenciahánnyadosra vall, mivel nem is ismersz sem engem, sem a családomat, nem tudsz rólam semmit, azt sem, hogy miért akartam egész éltemben htb lenni. Mindegy, ezzel csak magadat járatod le, ha így leírod.

De ha az is vagyok, mondd csak, ártottam én ezzel neked vagy bárki másnak, hogy így kelljen viselkedni?

2012. dec. 15. 11:21
 103/153 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem miért kell egymást szapulni.

Valakinek az jelenti a boldog életet ha otthon van és a családjának szenteli az idejét, valakinek az ha a család mellett dolgozni is tud. Én is az utóbbiakhoz tartozom mégsem ítélem el vagy nézem le a háztartásbelieket...

2012. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/153 A kérdező kommentje:
Nos, igen, az értelmes beszélgetés sajnos nem megvalósítható ezen az oldalon. Mindenesetre én így érzem jól magam, ti meg dolgozzatok és szidjaok minket. Gyanítom, hogy sokaknak nem lehet egészséges párkapcsolata, egy házasságban nincs olyan, hogy enyém-tiéd. És lehet, hogy a ti anyukátok munka mellett is szuper anyu volt, én biztos nem lennék az. Nem lenne energiám hetekig jelmezeket varrni, adventi kalendáriumokat készíteni, a közös porgramok is odalennének, mert hétvégére maradna a házimunka, meg a közös tanulás. Az én "anyám" kiskoromban lelépett, csak évek múlva lett újra anya az életemben. Úgyhogy ne csodálkozatok, hogy én szarok a karrieremre, a munkára, és az az életem célja, hogy egy olyan családi hátteret teremtsek a gyerekeimnek, ami keveseknek adatik meg. Az én keresetem amúgy is teljesen felesleges lenne a családban, a férjem keresetéből is átlagon felül élünk, tehát egyáltalán nem lenne értelme elmennem dolgozni, ráadásul a férjem sem szeretné. Csak egy fáradt, semmire-nincs-időm-majd-máskor-kislányom anya lenne a végeredmény. Dolgozzatok, ha nektek jól esik, de mocskolódni fölösleges, mert csak nektek lesz rosszabb. Főleg úgy, hogy a többségnek soha nem is volt dolga olyan családdal, ahol bárki is háztartásbeli.
2012. dec. 15. 11:34
 105/153 anonim ***** válasza:
95%
Öcsém kicsi korától kezdve azt mondja, a férfi azért van, hogy megkeresse a pénzt, a nő meg azért, hogy elköltse. Azt hittem, majd kinövi, de nem. Keresett, és talált is magának, egy olyan lányt, aki otthon van, pedig gyerek még a láthatáron sincs, a pénzt nem becsüli, mert nem tudja mennyit kell érte dolgozni.
2012. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/153 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre én így érzem jól magam, ti meg dolgozzatok és szidjaok minket"


Az a baj kérdező, hogy te sem tudod elfogadni azt, hogy más úgy látja jónak ha dolgozik, de azért te elvárod, hogy téged fogadjanak el így. Érdekes ez a kettős mérce.

2012. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/153 anonim ***** válasza:
97%

Hm.. nos nézzük az édesanyámat. 37 éves volt, amikor megszülettem, első gyerekként. (40, amikor megszületett az öcsém) Szóval nem volt fiatal, 20-on éves. A munkabeosztása így néz ki: egyik héten reggel 6-tól délután 2-ig dolgozik, másik héten 9-től 5-ig. Soha nem emlékszem rá, hogy ne lett volna főtt étel ebédre, ne lett volna tiszta a lakásunk, halmokban állt volna a mosatlan.

Nem hétvégén főzött meg egész hétre 6 féle kaját... (Ez milyen hülyeség?) Hazaért délután 3 körül megfőzte amit megfőzött, abból ettünk vacsorára meg másnap. Ha délutános volt, akkor reggelt kelt velünk és megfőzte akkor az ebédet. Ja, hogy nem ilyen p*csa adagokat, hanem nagyobbat, hogy másnap is tudjunk belőle enni? Az más.. A házimunkát el tudja végezni maximum 1 óra alatt. Szóval ez sem egy nagy erőfeszítés... És mindezek mellett gondozónőként 12 gyereknek anyja helyett anyja, tisztába teszi őket, megeteti, stb.

Az én szememben inkább ő a szuperanyu, aki dolgozik, házimunkát végez, velünk van, szép és ápolt, nem otthon üldögél, elvégzi a házimunkát 3-4 óra alatt(de akkor már egy kastélynyi házat takarított ki), aztán lógatja a lábát meg mereszti a háját, megnézi a sorozatokat, mert hát a gyerek iskolában van, főleg ha középsulis, akkor 3-nál, 4-nél előbb úgyse jön haza...

És mentünk kirándulni, voltunk nyaralni, szoktunk étterembe enni. Mindig volt ránk ideje, soha nem mondta, hogy fáradt, nem fetrengett egész nap otthon a kanapén, csak ha beteg volt, ami összesen a 20 évem alatt kb. 3x történt meg, szerencsére. Ja és persze minden héten kétszer sütit is süt, olvasni is van ideje.

Szerintem inkább Ő a szuperanyu!

2012. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/153 anonim ***** válasza:
96%

Én egyik hozzászólásomban sem mocskoltam a htb-ket, mégis rosszul esik, amikor ilyet olvasok:

"Csak egy fáradt, semmire-nincs-időm-majd-máskor-kislányom anya lenne a végeredmény"

S nem csak a kérdező írta ezt, hanem más htb is, hogy mert legalább nekik van idejük a gyerekekre, meg szuperül néznek ki.

Ez is egy fajta lenézés, mert szerintetek egy dolgozó nő nem lehet jó anya, jó nő. De lehet én értelmezem rosszul, akkor bocsi.

Másfelől nekem egy kicsit ilyen kifogás szaga van annak, amikor azt írják, hogy ők munka mellett nem tudnák megcsinálni. De meglehet, csak úgy, hogy nem kell dolgozni mellette, úgy kényelmesebb.


Szóval én nem bántok senkit, csak értelmezem az írottakat. Egyet is értettem azzal, ha valaki kb. a gyerek elsős koráig otthon van, ha megteheti. Viszont sokan átesnek a ló túloldalára, s a már felnőtt gyereküket is kiszolgálják annyira, hogy azok egy rántottát nem tudnak elkészíteni. Nem hiszem, hogy ez jó példa lenne.

2012. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/153 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, hadd kérdezzem meg, hogy ha a gyerekek már elérik a kiskamasz kort és a barátokkal töltött idő fontosabb lesz, akkor mivel töltöd ki az idődet?

És amikor már egyetemisták, felnőttek lesznek és elköltöznek?

2012. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/153 anonim ***** válasza:
92%

"Én koradélutántól otthon voltam, vagy suliból vitt anya külön angolra, németre, zongorázni, szolfézsra, tornára... Ezt nem tudja megcsinálni az aki dolgozik."


Az én anyám dolgozik, így megvan a saját élete, és nem engem hajt, mint a lovat, hogy helyette is én érjek el mindent, de mindent...

2012. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!