Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
 131/153 A kérdező kommentje:

1.) volt már munkahelyem és diplomám is van ( csak az apám miatt )

2. ) ha a gyerekeim kamaszodnak, az nem azt jelenti, hogy teljesen kizárnak az életükből, hanem csak máshogy van ránk szükségük. Én sem zártam ki anyámat-apámat kamaszkoromban.Ráadásul már van egy ( úgy-ahogy ) kamasz lányom ( 12 éves ), tudom, milyen az.

3. ha felnőnek, akkor is van tervem. A férjemmel utazunk majd, minden olyan helyre, amit a gyerekeinkel nem tudtunk volna megnézni. Esetleg megírom a saját barkácskönyvemet, vagy megalkotom álmaim hobbiboltját. Sok tervem van.

( amúgy ezeket már mind leírtam, csak vissza kellett volna olvasni )

2012. dec. 18. 17:56
 132/153 anonim ***** válasza:
71%
Mit tanultál, amiből a diplomádat szerezted?
2012. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/153 anonim ***** válasza:
18%

"Tehát a nő legfontosabb dolga, hogy kiegészítő legyen. Nem jó semmire, csak arra, hogy ellásson olyan dolgokat, amit mindenki tud, csak senki nem akar. Gyönyörű élet."


Aha mert 12 órát robotolni a valahol 70 ezerért,az aztán gyönyörű élet.És mondjuk Tesco pénztáros lenni is mindenki tud aki kijárta az általánost...

2013. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/153 anonim ***** válasza:
100%

Nem 12 órát kell robotolni 70 ezerért ...ilyen egyszerű...

Mondjuk akinek általánosa van vagy esetleg még érettségije nyelvvizsga nélkül az ne is számítson nagyon másra...

2013. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/153 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, inkább az a hetven, mint a teljes függés.
2013. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/153 anonim ***** válasza:
12%

Mintha egy csomó munkahelyen manapság nem lenne teljes függés meg terror.

Vagy kussolsz és ha azt mondják "ugorj le a tizedikről minimálbérért leugrasz",vagy már holnap kirugnak...

2013. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/153 anonim ***** válasza:
11%

Marhára nem értem én sem mit zavar egy csomó embert,ha valaki eltartott.Jön rögtön,hogy fúúj,ingyenélő,lusta stb,"Halál rá!"


Nem ő tarja el akkor nem tök mindegy neki?Majd ha neki kell valakit eltatani akit nem akar, akkor hőzöngjön!


Vagy csak irigykedik mert neki robotolni kell a betevőért a másiknak meg nem...?

2013. jan. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/153 anonim ***** válasza:
16%

Én is úgy érzem hogy itt a nagy indulatokat inkább az irígység váltotta ki, nem az elvi kérdés maga... Tipikus magyar mentalitás a "dögöljön meg a szomszéd tehene is".

Amúgy tök mindegy kéne legyen hogy más idegen emberek hogy és miként élnek, érdekes egyéb égetően fontos témák meg totális közönybe fulladnak. Ilyen az ember.

2013. jan. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/153 anonim ***** válasza:
97%
Annyira primitív, mikor bedobjátok az irigység dumát. Kb. azzal egyenlő, hogy "nincsenek észérveim, de nekem van igazam, és kuss".
2013. jan. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/153 anonim ***** válasza:
75%
Én ennél a kérdésnél hozzászóltam 3-4-szer, tele észérvekkel és nem rosszindulatú vagdalkozásokkal, de süket fülekre talált. Lehet találgatni ki a primitív...
2013. jan. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!