Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
 121/153 A kérdező kommentje:
Erdeteileg arra voltam kíváncsi, hogy miért zavarja ez őket. Mint mondtam, joguk van úgy gondolkodni, hogy a htb munka nem ér semmit, de ez miért zavarja őket? Származott ebből valaha is hátrányuk? Úgy látszik, rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Az meg eszembe sem jutott, hogy olyanok írnak ide, akik alig jártasak a témában.
2012. dec. 16. 10:03
 122/153 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, arra nem válaszoltál, hogy amikor már a barátok lesznek fontosabbak a gyerekeknek az életkoruk miatt, akkorra mi a terved?


Mert egy 13-14 éves gyereknek már bőven elég, ha kevesebb időt tölt a szüleivel, szívesebben van a saját korosztályával. Később pláne.

2012. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/153 anonim ***** válasza:
78%

Én ezt csak fordítva tapasztalom de itt is több válaszban.

Kérdező neked is mi bajod a dolgozó gyerekeket nevelő nőkel?

2012. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/153 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem régebben pont hogy jellemzőbb volt, hogy a nő otthon maradt a gyerekekkel, s a férfi eltartotta a családot. A mai világban ezt azért nehezebb megtenni, hogy 1 keresetből több embert el lehet tartani. S ugyanúgy dolgoznak a tanult emberek is.
2012. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/153 anonim ***** válasza:
94%
A 111.választ is én írtam. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a kérdező, vagy a többi htb mit csinálna, ha abba a szituációba kerülne.
2012. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/153 anonim ***** válasza:
88%
Nekem se válaszoltál, pedig tényleg érdekel a válaszod (én vagyok az iskoláról kérdező)!
2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/153 anonim ***** válasza:
91%
kérdező, neked volt már munkahelyed? bocs, ha elsiklottam fölötte, nem mindent olvastam végig.
2012. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/153 anonim ***** válasza:
97%

Nekem nincs bajom a háztartásbeli nőkkel egészen addig míg el nem kezdenek sipákolni,hogy ez is mennyire nehéz feladat és mennyi energiájukat elveszi stb..

Ezt a nehéz feladatot megcsinálom én is 2 gyerek és munka mellett..és bármilyen furcsa közös programokra,magamra és a barátaimra is jut idő...

2012. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/153 anonim ***** válasza:
92%
Kedves, le volt írva többször is, hogy a lenézést kellene hanyagolni. Hogy azt hiszed, felsőbbrendű vagy, mert csak a családodnak élsz, és más sz@r, amiért nem. EZ a baj.
2012. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/153 anonim ***** válasza:
93%

A régi családmodellnél ne felejtsük el, hogy az ország nagy része mezőgazdaságból élt és átlagos volt a 8-10-12 gyerek. Emellett el kellett látni az állatokat, földet, növényeket, valamint a házimunka se volt még gépesített, ezért a mosás kézzel történt, a főzéshez meg disznót kellett vágni, zöldségeket eltenni, stb.


Ehhez valóban otthon kellett maradni, de ugyanúgy dolgoztak - csak a ház körül - a nők. Maximum a fizikai erőnlétet igénylő feladatokat nem ők végezték el. Nem vágtak fát, nem heréltek disznót, mert oda erősebb fizikum kellett.


Mivel azóta jelentősen csökkent a háztartási munka nehézsége, a 10 gyerek sem jellemző, kissé visszás a "bezzeg a régi családmodellt" emlegetni. Az a modell életképes és szükséges volt a régi gazdasági, szociális struktúrában, azonban mára elavulttá vált de lehet vele takarózni, hogy miért nem akar valaki dolgozni.

2012. dec. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!