Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén mondjátok el nekem:...

Őszintén mondjátok el nekem: mégis mi a baj a háztartásbeliekkel?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy a háztartásbeli nők ( mások szavával élve kitartott ) nem ér semmit. És most nem az olyan anyukákra gondolok, akiknek pici gyerekük van. Olyanokat hallani, hogy a kitartott nők része csak a pénzre hajt, meg biztos megöli a férjét, tönkremegy a házassága, stb.

Én is eltartott nő vagyok, számomra és a férjem számára is a régi családmodell az ideális, ahol a férfi dolgozik, a nő meg otthon van, és a gyerekekkel törődik. Hál istennek van rá módunk. Én egész életemben szuper anyu akartam lenni, aki 0-24-ben a gyerekei melett van, jelmezeket varr, isteni tortákat süt, és szinte soha nem fáradt, a férjével is jó a kapcsolata. Munka mellett ez nehéz lenne, így viszont minden energiámat a három lányomra fordíthatom.

Persze azt is megértem, ha valakit ez nem elégít ki, de miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenkit érdekel a karrier? Mi a baj a htb nőkkel? Ártottunk nektek bármikor is?

Kérlek ne az életstílusomról akarjatok lebeszélni, meg ne osztogassatok tanácsokat, csak hogy miért nézitek le az eltartottakat. Úgy veszem észre, hogy a htb már szitokszó manapság. Ténykeg kíváncsi vagyok. Lécci, kultúrált válaszokat.



2012. dec. 13. 18:03
 111/153 anonim ***** válasza:
93%

Én amondó vagyok, hogy érdemes több lábbal a földön állni.

Biztos nagyon jó érzés otthon lenni, s annak szentelni a minden napjainkat, amit szeretünk. Persze ez először nehezebb, amíg a gyerek/ek kicsik, de amikor már iskolások, kamaszok, egyre több teher esik le a vállunkról.

Viszont benne van a pakliban, hogy a férjünk bármikor lebetegedhet, baleset érheti, elhagy minket, ne adj Isten meghal. Persze ilyenkor jön, hogy van félretett pénz. De az sem tart örökké, ha egyik fél sem dolgozik már, s a gyerekek is megszoktak egy életszínvonalat.

Egy idő múlva, ha tetszik, ha nem, el kell menni dolgozni a nőnek. S ez bármikor bekövetkezhet, akkor is, amikor kicsik a gyerekek. Na ilyenkor jön a bibi. Munka mellett a háztartás, gyerekek. Ha beteg a férj, őt ápolni, ha elhagyott/meghalt, akkor nélküle, mindent egyedül, munka mellett elvégezni.

2012. dec. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/153 anonim ***** válasza:
96%

"Én koradélutántól otthon voltam, vagy suliból vitt anya külön angolra, németre, zongorázni, szolfézsra, tornára... Ezt nem tudja megcsinálni az aki dolgozik."



Nekem apám meg tudta oldani az átlag napi 10 óra munka mellett. Igaz, nem ült végig a kezét tördelve mellettem a különórán, de odavitt és elhozott.

Ha nem volt messze, akkor meg voltam annyira önálló, hogy a két saját lábamon is odataláltam.

2012. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/153 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg magad elmenni különórára? Én megtettem, semmi bajom nem lett tőle. Sőt, hasznomra vált, mert kamaszkoromra megtanultam magam intézni a dolgaim anélkül, hogy felülbíráltak volna.

A gyereket hagyni kell önállósodni (természetesen ésszerű határok között), máskülönben "elveszett" lesz.


Nézd, kérdező! Most kemény leszek, de itt te is leírtad magad durván, és nem akarod látni az érem másik oldalát.


Nem tudom, hogy milyen egy napod, de szerintem járj felnőtt társaságba (a férjed nem helyettesíti ezt), mert ha nem, akkor tényleg lecsökken a látóköröd, elveszíted a képességet, hogy kifejezd magadat úgy, mint egy felnőtt ember, hogy benne legyél az eseményekben.


Jártál főiskolába/egyetemre? Ha igen, nem érzed azt, hogy gyakorlatilag felesleges volt pallérozni az elméd, mert a megszerzett tudást nem alkalmazod? Mondjuk, ha pedagógiai területen végeztél, akkor nem tompulsz, de egy műszaki/gazdasági után sajnos igen.

2012. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/153 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig az egészet. Jelenleg háztartásbeli vagyok. Két éves gyermekünkkel vagyok itthon. Szeretnék majd dolgozni, ha óvodába megy a gyerek, nem azért tanultam annyit, hogy egész nap a nyavajás háztartással kelljen foglalkozom. Csak az a bajom, hogy a férjem munkája miatt sokat kell költözködnünk. A hétből négy napot itt, három napot otthon töltünk. Ezt ugyan melyik munkáltató tolerálná? Vagy akkor majd költözzek haza, és a férjem is meg én is dolgozzunk és éljünk két különböző városban?
2012. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/153 anonim ***** válasza:
69%

a 3 gyerekes "nem ingyenélőnek" nagyon az agyára mehetett a domestos :D


az 1 dolog, h azért kapsz az államtól pénzt, mert kipottyantottál 3 gyereket, és a férjed dolgozik, de szted az a pénz terem? te hozzáteszel valamit, csak utalják a számládra minden hónapban, és te nagy vígan költöd abban a tudatban, h ezért bizony keményen megdolgoztál?

LOL...


úristen, remélem 1.5 évnél többet nem leszek kénytelen otthon maradni majd a gyerekkel, mert félő, h ellenkező esetben engem is utolér a gyes alatti agyleépülés :P

2012. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/153 A kérdező kommentje:
A legviccesebb, hogy a hozzászólók nagyrészének még gyereke sincs... Csak azzal példálóznak, hogy az anyjuk, meg az apjuk(!) meg tudta ezt csinálni. Hát, akkor nem igazán volt diva a htb életforma, legalábbis én gyerekkormban senkit nem ismertem, aki htb volt. Én elsősőrban gyerekes nők válaszát vártam, nem fiatal, pályakezdő nőket, akiknek nincs is viszonyítási alapuk, de mégis meg vannak róla győződve, hogy ők bizony mindkettő téren 100 százalékosan fognak teljesíteni. Nektek biztos nem fog "leépülni az agyatok", nem kell aggódnotok, ennél butábbnak lenni már képtelenség.
2012. dec. 16. 09:53
 117/153 anonim ***** válasza:
71%

Érett,felnőtt HTB nő..

Csak tudjám,minek tetted fel a kérdést,ha sipákolsz a neked nem tetsző válaszok miatt?!

Elszoktál a vitapartnerektől és a véleménycserétől?

2012. dec. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/153 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy nem értetek velem egyet, elvégre szabad orszg meg minden, de azért az ember elvárná, hogy kultúráltan fejezzétek ki a mondandótokat. És az eredeti kérdésemre még mindig nem kaptam választ.
2012. dec. 16. 09:56
 119/153 anonim ***** válasza:
63%
Nem látom a kérdésben,hogy csak és kizárólag olyanok válaszoljanak,akiknek van gyerekük.
2012. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/153 anonim ***** válasza:
62%

De bizony,kaptál-méghozzá nem is egyet,melyekben kifejtik,miért nem tartják sokra a dolgozó nők a háztartásbeliek "munkáját".

Mégis milyen válasz lenne számodra kielégítő?

2012. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!