Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kap utánam gyerektartást...

Anyám kap utánam gyerektartást 25000 ft-ot de abból én 3000ft-ot látok nem ad pénzt másra, nem vehetek ruhákat, semmit se. Meg lehet oldani hogy nekem küldjék a pénzt, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hogy akár én magam fordulok bírósághoz, hogy azt a pénzt nem is rám költi.. Mert arra fogja a vizet meg a kaját is fogyasztom. Normális ember mond ilyet? Főleg hogy én már inkább barátomnál vagyok. :S
2013. jan. 2. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 A kérdező kommentje:
Én itt a lakcímváltozásra mondom, hogy jó megoldás lenne.
2013. jan. 2. 16:29
 32/89 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően le kell szögezni: A gyerektartás nem a gyerek zsebpénze, hanem az az összeg, amit a gyermeket nevelő szülő oszt be és költ a gyermekre.

Szépen szólsz apádnak, hogy már nem élsz otthon és SEM te, SEM anyukád nem kap, mert nem jár nektek.


Most fejezted be az iskolát?? Mégis melyiket? Általánost, középiskolát, egyetemet?

A törvény tudomásom szerint úgy szól, hogy amíg otthon él, 18 éves nem lesz; vagy amíg nappali tagozaton folytatja tanulmányait.

Na már most: nem otthon élsz(apádat lopod meg ezzel, csak szólok..), 18 elmúltál és befejezted az egyetemet..

20N

2013. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
95%

Változtasd meg a lakcímedet, jelentkezz ki anyádtól, a pasidhoz be, kérd a lóvét az új címedre! Ha a pasid megun és kidob, akkor ne csodálkozz, ha anyád nem fogad vissza!

A könyveidet ki vette meg? Milyen gyakran vagy otthon (anyádnál)? Anyád milyen körülmények között él?

2013. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 A kérdező kommentje:
Ebbe a suliba nincsenek tankönyvek mert számítógépen tanulunk. Szakmát tanulok nem egyetemen. Napi pár percet vagyok otthon. Többet nem. Van melója, 800Ft-os órabérrel, meg a férje is jól keres boltja van.
2013. jan. 2. 16:40
 35/89 anonim ***** válasza:
86%
Inkább melózzál, ne élősködj másokon.
2013. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
92%
Az nem lehet, hogy neked gyűjtögeti a "pénzedet" egy számlán?
2013. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
52%
Ő élősködik, holott az anyja rakja el a pénzt, amihez jogilag ez esetben az ég világon semmi köze nem lenne???
2013. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván azért szeretnéd megkapni a pénzt, hogy odaadd a párod szüleinek, akik eltartanak, ugye?
2013. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 A kérdező kommentje:
Nem :D Sajnos ilyen nálunk nincs. Van egy bátyám őt zsebeli ha kell, de nekem nem igazán jut belőle. Diákmunkát meg keresek én, találtam is de 3/4 óra busszal és nem volt megoldható suli mellett, mert akkor meg otthon nem voltam, és nem tudtam nagyon pihenni sem. Hétvégi munkájuk nekik meg nem volt, mást meg most nemigen találok. A veszélye meg hogy kidob nem áll fenn, elég komolyan gondoljuk mind a ketten! Az a pénz meg azért kéne mert pontosan, nem akarok élősködni, bár mindig mondják nem baj, nem teher stb.
2013. jan. 2. 16:48
 40/89 anonim ***** válasza:
83%
De most, hogy otthagytad a sulit, már tudnál normálisan is diák munkázni.
2013. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!