Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kap utánam gyerektartást...

Anyám kap utánam gyerektartást 25000 ft-ot de abból én 3000ft-ot látok nem ad pénzt másra, nem vehetek ruhákat, semmit se. Meg lehet oldani hogy nekem küldjék a pénzt, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hogy akár én magam fordulok bírósághoz, hogy azt a pénzt nem is rám költi.. Mert arra fogja a vizet meg a kaját is fogyasztom. Normális ember mond ilyet? Főleg hogy én már inkább barátomnál vagyok. :S
2013. jan. 2. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Valahol megértelek, valahol meg nem. Egyrészt, anyukádnak valóban nem járna már a gyerektartás, hisz nem otthon élsz. Apukádra ezek szerint nem számíthatsz, hiszen nem is beszélsz vele, magától nem is fizetné, pénzt te ebből nem nagyon fogsz látni...Megértem, hogy dühítő, hogy nincs pénzed, de gondolj bele, ha nem váltak volna el a szüleid, 18 évesen különköltöztél volna, akkor sem kapnál semmit, hiszen felnőtt vagy-és elvileg önálló.


Az viszont érdekes számomra, hogy azt írod, nagyon zavar, hogy nem tudsz a párod szüleinek adni, viszont félre tudtok rakni. Ez elhiszem, hogy fontos, de a pofámról sülne le a bőr, ha nem adnék ott semmit "haza", de a bankszámlámon csücsülne a pénz. Még itthon, a saját szüleimmel sem teszem meg, hogy nem adok le a keresetemből, nem hogy másnál! Nem a zoknivásárláson kellene gondolkoznod, hanem inkább azon, hogy barátod szüleinek hogyan segíts.


És végül: kevesled a heti egy pihenőnapot? :) Ezen mosolyogtam a legtöbbet. Szerinted milyen egy munkahely? Örülni fogsz, ha lesz, és legalább 1 napod lesz pihenni...Megértem a gondjaid, de azért látom, igények is vannak bőven..

2013. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Amíg volt munkahelyem igenis adtam le. De ők maguk se várnák el, hogy elvegyünk abból a pénzből, azt ketten rakosgattuk félre. A saját gyerekük elől vennék el ha úgy vesszük. Nem, nem a napi 1 szünnappal volt a gond, hanem konkrétan azzal, hogy reggel fél8-kor mentem el, aztán hazamentem 3-4re attól függ, hogy 7 vagy 8 órám volt e, és éjjelre mehettem vissza 8-kor hogy 10-re beérjek, ahonnan nem tudtam már hazamenni, onnan egyenesen a suliba. Ez volt hétfőn, hogy mentem éjjelre, szerdán és pénteken, előfordult hogy szombaton is tudtam menni dolgozni, de azt nem ott, mert ott hétvégi munka nincs, max a szombat délelőtt de az már tényleg sok lett volna egyszerre. Nem igények vannak itt, hanem azért tartás is kell, hogy helyt tudjak állni a suliban is.
2013. jan. 2. 21:58
 83/89 A kérdező kommentje:
Egyébként pontosan azért költöm rájuk azt a kevéske pénzemet is, mert nem magamra szeretném költeni amim van! De abból már azért talán jutna 2-3000 ft. Szerintem.
2013. jan. 2. 21:59
 84/89 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg ahhoz minimum kommunikálnod kéne apukáddal és keresned a társaságát és NEM azért,hogy pénzt csikarj ki belőle!

Ha olyan,mint leírtad,már tesz is rá,ki és mire költi az összeget.

2013. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
80%
Akkor lennél rendes ha szólnál Apukádnak, hogy ne fizessen utánad mivel nem jár sem neked sem Anyukádnak.
2013. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
86%

Elköltöztél,éled világod a pasiddal,idáig rendben! De!!!akkor tartsd el magad,nem jössz ki anyáddal,nem tartod a kapcsolatod apáddal,de a pénz az kellene...

Dolgozni lusta vagy,mert elfáradsz,nem jut idő másra,stb...csak hát az élet ilyen,jobb ha tudod! Nem rinyálni kell,hanem szedd össze magad és keress munkát,ne apádat pumpold!

2013. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
82%

Anyukád életed végéig anyukád lesz, neki köszönheted az életed, ő adott ételt a szádba, iskoláztatott, ruházott. Apukád nem vette ki a részét, mert elváltak, de ő is a szülőd. Ez soha nem fog megváltozni. Ezért hálával tartozol nekik életed végéig.

Itt ócsárolod a saját anyukádat? Nem gondolod, hogy neki sem könnyű?

A párod szülei soha nem lesznek a vérrokonaid. Rájuk nem támaszkodhatsz.

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2013. jan. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:

Hát nekem soha nem fordult meg a fejemben, hogy bármiféle gyerektartás után siránkozzak. Basszus a családi pótlékot nem akarod még elkérni? az is utánad jár, csak nem az állam az apád...


Az meg, hogy külföldön "rokon" van, annak javarészt az a vége, hogy lelejmol,átver,kirúg,elad, feljelent, kizsebel....

Tudsz te annyira angolul, hogy TÉGED, OTT , ELSŐRE felvegyenek? Meg mit akarsz írni az önéletrajzodba? Hm? Tanultam eddig, munkatapasztalatom nincs, két hetet voltam a Mekiben, schluss...


Hát hajrá.. de utána ne írj ide ki hülyeségeket!

2013. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
Ha befejezed a sulit már ugyse fogod kapni pár hónap ha jól értem, arra ne számits hogy ha összeköltözöl a barátodal a szüleid majd zsebbépnz adnak.
2013. júl. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!