Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kap utánam gyerektartást...

Anyám kap utánam gyerektartást 25000 ft-ot de abból én 3000ft-ot látok nem ad pénzt másra, nem vehetek ruhákat, semmit se. Meg lehet oldani hogy nekem küldjék a pénzt, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hogy akár én magam fordulok bírósághoz, hogy azt a pénzt nem is rám költi.. Mert arra fogja a vizet meg a kaját is fogyasztom. Normális ember mond ilyet? Főleg hogy én már inkább barátomnál vagyok. :S
2013. jan. 2. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 A kérdező kommentje:
De én egy szóval se mondtam hogy otthagytam a sulit :O Írtam, hogy nyáron végzek!
2013. jan. 2. 16:50
 42/89 anonim ***** válasza:
83%
Oh. Akkor én kérek elnézést. Teljesen úgy emlékeztem, hogy befejezted.
2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
82%

1. apád egy idióta, mert egy 21 éves felnőtt "gyerek" után fizet gyerektartást.

2. szerinted párod szülei meddig fogják tűrni, hogy ott élj te is (mint idegen, mert lássuk be nem vagy még családtag) ingyen?

3. ha annyira nagy szükséged van apád pénzére, szólj neki, hogy támogasson téged, de ne gyerektartás címén

4. hallottál már olyanról, hogy diákmunka? na abból vehetnél magadnak ruhát is

2013. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
97%
Nem kellett volna odaköltöznöd a párodék nyakára csak akkor, ha már önálló keresettel rendelkezel. Hidd el, most akármilyen jók is hozzád ott, előbb vagy utóbb a fejedhez fogják vágni, hogy eltartanak/eltartottak. Miért nem bírtad ki még ezt a pár hónapot anyáddal? Akkor nem lenne ilyen vita a gyerektartás körül, nem élősködnél a párodék nyakán. Összeköltözni akkor kellett volna, ha már önálló keresettel rendelkezel!
2013. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem így működik.


Egyáltalán mi a franc bajotok van a kérdezővel?? Tanuló! Nyáron végez az iskolával. Mégis mi a f*szomból kéne megélnie? Vannak olyan iskolák, amik igenis ellehetetlenítik a munkát, és nem is az a dolga egy tanulónak elsősorban, hogy dolgozzon. Ez csak akkor elvárható, ha nem megy a tanulás rovására.


Szóval ez esetben az apa köteles gyerektartást fizetni és mivel a kérdező nem otthon lakik, az anyjának kötelessége lenne odaadni a lányának, mert erre ő jogosult, vagy az, aki egy ilyen helyzetben eltartja.

2013. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 A kérdező kommentje:
Nem még nem. Mondjuk megmondom az őszintét lehet magamra is költenék abból a pénzből, mert igencsak ráférne a ruhatáramra 1-2 felső meg zokni is mert abból pl nincs nagyon. De az pár1000 Ft lenne csak. Annyit se kapok:/ Mert hogy magának se vesz, de arról meg én nem tehetek, hogy neki megfelelő ruhái vannak.. Persze nekem se szakadtak vagy valami, de sajnos tényleg nincs túl sok.
2013. jan. 2. 16:58
 47/89 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó. Valóban jó lenne nekik adnom azt a pénzt. A munkára meg írtam, hogy volt nekem munkám! Abból adtam is le mindig. De nem volt megoldható, hogy tovább folytassam mert kimerített, hogy napi 3-4 órát voltam otthon. Az egy napi vasárnapi pihenés meg kicsit kevésnek tűnt, főleg hogy a házimunkában is kiveszem a részem, akkor se henyevenyéltem vagy hogy kell írni :)
2013. jan. 2. 17:00
 48/89 anonim ***** válasza:
67%
Tudod kislány, anyád se szent, de elég szomorú, hogy neked a pénz nem azért kellene, hogy odaadd azoknak, akik eltartanak!
2013. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 A kérdező kommentje:
Még arra a válasz, hogy miért nem bírtam ki, mert egyfolytába engem piszkál - még így is de azért így kevesebbet. B**szogat, úgy fogdosta a ruháimat mintha sz*rosak lennének, kiabál a semmiért, keresi a kötekednivalót ha nincs akkor is csinál ha meg merek szólalni meg eljár a keze, na neeem.... Ezt én megelégeltem, és ők ajánlották fel, menjek oda mikor volt egy óriási veszekedés.
2013. jan. 2. 17:04
 50/89 A kérdező kommentje:
De azért kéne, de talán nem baj, ha abból 1-2 ruhát vennék magamnak. Szerintem.. És itt nem minden hónapra gondoltam, hanem egyszer, hogy legyen pár hosszúujjú felsőm! Meg zokni a lábamra, mert jelenleg abból van hiány!
2013. jan. 2. 17:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!