Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kap utánam gyerektartást...

Anyám kap utánam gyerektartást 25000 ft-ot de abból én 3000ft-ot látok nem ad pénzt másra, nem vehetek ruhákat, semmit se. Meg lehet oldani hogy nekem küldjék a pénzt, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hogy akár én magam fordulok bírósághoz, hogy azt a pénzt nem is rám költi.. Mert arra fogja a vizet meg a kaját is fogyasztom. Normális ember mond ilyet? Főleg hogy én már inkább barátomnál vagyok. :S
2013. jan. 2. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:
Én is besegítek, ahol megbecsülik. De csak azért mert ő nem tudja megemelni a popóját és felöltözzön, egyszer valamiért nem mentem le a boltba inkább nem evett!!! Nem vagyok az a lusta fajta, nem hagyok magam után munkát. Itt az a baj nem látsz bele a családi háttérbe, tesókám is menekült, ő idősebb ezért már nem tanul, és elment albérletbe. Most, hogy elköltözött vele már normálisabb vele. De azért beleszól a dolgaiba, épp ezért nem igazán mond neki semmit. Ahogy én se!
2013. jan. 2. 18:42
 62/89 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon magas lovon ülsz, de te is leszel anya...
2013. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 A kérdező kommentje:
Valóban, csak nem fogom csicskának nézni a lányomat vagy épp fiamat. Mondjuk nem csak minket néz, de a férje meg papucsot játszik azzal hogy mindent szó nélkül tűr neki. A háta mögött ő is panaszkodik de a szemébe nem lehet mondani mert utálatos ahogy veszekedik mindenkivel. Tudod ez nem épp az anyaság, ez a természete.
2013. jan. 2. 18:59
 64/89 anonim ***** válasza:
96%

Elég furcsa vagy, kérdező, hogy folyton a ruhákról rinyálsz, holott a turiban ezer forintból tök jó cuccokat tudsz venni...

Az meg, hogy nem elég neked a vasárnap, nem elég, ha 4 órát vagy otthon.... most erre mit mondjak? Én 1 évig éltem úgy, hogy 3 hétköznap és szombat-vasárnap 10-12 órát dolgozta, hogy a maradék két szabadnapomon meg reggeltől délutánig iskolában legyek, emellett vezessem egyedül a háztartásom, intézzem a hivatalos ügyeket, írjak meg két szakdolgozatot és így is ötössel vizsgáztam... nem mondom, hogy könnyű volt, de senki nem tartott el, hogy itt siránkozhassak...


Csúnya, de jól mondták: ilyen az élet. Aki pénzt akar, az dolgozzon, akkor is, ha áldozatokat kell hozni érte. Értem én, hogy jó lenne ingyen élni megg 25 ezer zsebpénz mellé, de a világ nem így működik.

2013. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 A kérdező kommentje:
De az az 1000Ft-om sincs meg rá. Nagyon jól tudom, hogy ilyen az élet, egy kis segítség jött volna jól erre a fél évre, vagy legalább míg nem találok egy munkát addig is. De itt vidéken elég kevés a diákmunka. Az a pénz meg lehet jobban tartozna párom szüleinek mert anyám nem rám költi. Szerintem az hogy mikor otthon vagyok és elmegyek wc-re addig kapcsolok villanyt meg lehúzom a wc-t nincs 22000ft. (csak egy példát írtam mert sokat nem vagyok ugye otthon) A maradék 3000 se az én zsebembe megy.
2013. jan. 2. 19:48
 66/89 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha már eltartanak, akkor egy zoknit meg nadrágot nem vesznek neked? Amúgy komolyan, nem akarlak kiábrándítani, de mit gondolsz, mi lesz veled, ha elvégzed az iskolát? Ott leszel a barátod szüleinek nyakán, és lehet, hogy hónapokig vagy évekig, amíg nem találsz munkát. Mert NAGYON nehéz melót találni, főleg vidéken, ahol még diákmunka sincs - mit vársz? És úgy reálisan átgondolva, szerinted meddig fogják elnézni, hogy eltartanak téged? ÉS tényleg nem bántásból, de mi óriási hülyeséget csinálsz azzal, hogy "idegenektől" függsz anyagilag, mert ha beüt valami ziccer (és ne mondd, hogy komolyan terveztek, mert elhiszem, de az sosem biztos), akkor te ott állsz majd az utcán, anyád meg mondjuk elküld a francba.
2013. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 A kérdező kommentje:
Megvan a magunk terve az iskola utáni időszakra, amiatt nem aggódom, addig szeretnék csak beadni a kasszába! Biztos helyünk van odakint Angliában, ott él kinn unokatestvérem és biztos helyünk van. Meg állítólag nagyon keresik irodába az embereket és az én szakmám arról szól.De ha mégsem a szakmámban, ott biztos el fogunk helyezkedni, főleg hogy van ott egy jártas családtagom.
2013. jan. 2. 20:09
 68/89 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé hiszékeny vagy te, már bocs. Sehol nincs biztos hely, főleg ami úgy kezdődik hogy "ismerős, rokon tud szerezni" rengeteg ilyet hallottam már. Miből gondolod hogy azért mert kimész pont te utánad fognak kapkodni?
2013. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
100%
És miből fizeted a kiutat, kauciót és a kint élést az első fizetésig?
2013. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 A kérdező kommentje:
Mi már raktunk félre az útra pénzt! Amíg volt állásom, egy részét félretettem. A tavaly nyarat végigdolgoztam, abból tettünk félre, meg párom keresetéből is tettünk a "kasszába". De az elején ott lennénk az unokatestvéremnél, elférünk ideiglenesen nála, neki nagyon bejött az élet, szívesen segít 1-2 hónapig. Lehet, hogy másokra támaszkodunk, de semmit se hálátlanul!!! Persze minden hősies ha magától talpra áll valaki, de ha megvan a lehetőség élni kell vele.
2013. jan. 2. 20:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!