Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kap utánam gyerektartást...

Anyám kap utánam gyerektartást 25000 ft-ot de abból én 3000ft-ot látok nem ad pénzt másra, nem vehetek ruhákat, semmit se. Meg lehet oldani hogy nekem küldjék a pénzt, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Hogy akár én magam fordulok bírósághoz, hogy azt a pénzt nem is rám költi.. Mert arra fogja a vizet meg a kaját is fogyasztom. Normális ember mond ilyet? Főleg hogy én már inkább barátomnál vagyok. :S
2013. jan. 2. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 A kérdező kommentje:
De mielőtt jönne a félreértés a 3000ft-omat - hát nem leadom mert nem fogadják el, veszek belőle otthonra dolgokat azt már nem tudják visszautasítani.
2013. jan. 2. 17:10
 52/89 anonim ***** válasza:
57%

Tudod az élet már csak ilyen. Ha pénz kell el kell menni dolgozni. Mert lehet, hogy a párod szülein nem akarsz élősködni, de apudon sem kellene. Elvégre nem tartod a kapcsolatot vele, és ez által nem lenne köteles pénzt adni neked/anyudnak.

Én 1 évig csináltam, hogy bejártam fősulira, aztán a többi napon dolgoztam reggel fél 6-tól este ki tudja meddig pultosként. Volt, hogy a vasárnapom sem volt szabad. És még háztartást is kellett vezetnem, mivel együtt élünk a párommal. Mindent meg lehet oldani.

2013. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
49%

Mennyi nagyokos van itt. Menj el dolgozni (igen, egy iskolásnak nem a munka az első, sőt!), elég az a ruha (mondják azok, akiknek ájfón 5 van, természetesen anyucitól kapták), add oda a barátodnak, mert eltart (mert ők aztán olyan okat adnak haza sőt, le merem fogadni, hogy a bulit is a muter fizeti).

Mennyi rosszindulatú ember van!

Ja és a szülő kötelessége a gyereke ruháztatása, míg annak saját keresete nem lesz.

2013. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
20%
Persze 52-es, halhatatlan vagy. Tudod messziről jött ember azt mond, amit akar.
2013. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
97%

Az egész történetben az a megdöbbentő, hogy te azért a pénzért akarsz pereskedni ami már nem is járna, mivel nem otthon élsz.

Elvált szülők gyereke, szép példát láttál te is ha így gondolkozol 21. éves létedre.

2013. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem is adott többet anyud?
2013. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:
Hát volt egy idő mikor kellett valamire pénz akkor adott, de azokat meg a mai napig felhántorgatja úgyhogy talán jobb is lett volna ha régebben se ad.. Egyébként abba úgy igazatok van, hogy lehet tényleg nem járna nem gondoltam bele. :/ Csak ma megint volt egy veszekedés és hirtelen felindultságból írtam ki a kérdést nem e lehetne tenni ellene.
2013. jan. 2. 18:02
 58/89 anonim ***** válasza:
71%
Egyszerűen nem értem,hogy mi a szarér nem bírtok anyátokkal,apátokkal kijönni...Milyen elbaxott egy generáció.Mindenki úgy állítja be,mintha a család lenne az ördög. Aztán mikor a pasid kirúg,meg rohansz vissza anyukádhoz.Kb úgy rinyálsz,mint egy 15 éves.Lehet,anyukád elvár tőled valami apróságot,azért cirkuszol veled.Lehet igénytelen vagy,és lusta. A fene tudja mi bajotok van.Ha anyád nem vesz egy egy 5. csípőgatyát,amiből kifagy még a léped is,már nyavalyogsz.
2013. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 A kérdező kommentje:
Hát nem konkrét így van :) A csípőgatya meg nem épp erősségem utálom a kényelmetlen cuccokat, főleg hogy nem vagyok csont vékony. Lustának meg nem vagyok éppenséggel mondható, tudod az a baj nem ismered, akivel kicsit több időt is együtt tölt már muszáj beleszólnia mindenbe és egyébként meg nem egy rendmániás elvégzi, én is elvégeztem, ha van valami elmegyek boltba vagy gyógyszertárba éppen ami, de már nem úgy mint régen, hogy szó szerint ugráltatott, kihasználta hogy ott vagyok és ha valamiért nem lett volna a válasz mert mondjuk beterveztem valamit már ment a veszekedés. Hogy én soha nem csinálok meg neki semmit. Ezek nagyon szarul tudnak ám esni!!! Szarik bele ki mit érez neki igaza van, és olyankor mindenki utálja mikor valaki nem ugrik neki. Sajnos erről igenis ő tehet, és nem lehet beszélni vele.
2013. jan. 2. 18:12
 60/89 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kedves, nem csak a szülőnek vannak kötelezettségei, hanem a gyereknek is. Bárcsak ennyi gondom lett volna gyerekkoromban, hogy ide-oda el kellett volna menni... Az én szüleim is elváltak, mi apámmal éltünk. Az apám gazdálkodott, földet művelt a fő munkája mellett és bizony nekünk gyerekeknek is segíteni kellett tavasztól-őszig minden hétvégén, de volt úgy, hogy hétköznap is. Apám felesége másodállásban esténként irodatakarítást vállalt (a fő munkája mellett), oda is kellett mennünk segíteni a húgommal, hetente legalább 3-szor. Mellette tanultunk és besegítettünk a házimunkába is. Mégsem rinyáltunk sosem. Ruhánk épp annyi volt, amennyire feltétlenül szükségünk volt, nem több. Becsületes felnőtt lett belőlünk, sosem élősködtünk senki nyakán!
2013. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!