Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek a szüleim...

Ti megértenétek a szüleim helyében, hogy ezért lettem hármas, vagy azt hinnétek bunkó voltam, én tehetek róla? Inkább mondjam azt, hogy nem tanultam jól?

Figyelt kérdés

Irodalomból hármas leszek. Pedig négyesre számítottam, de ma kihívott a tanár, pedig úgy volt, hogy csak azok felelnek akiknek javítani kell. De végülis jogosan kaptam 1est.

Nem bír a tanár, mert nemrég volt egy beszólásom kint a folyosón az irodalomra, kicsit vergődtem, hogy egy ilyen tárgy miatt nem leszek kitűnő (most ugye meg hármas....) Utána próbáltam menteni a menthetőt, mert elég alpárian fejeztem ki magam (vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írásai) de végül akkor is odalyukadtunk ki (a sok kötekedése miatt), hogy szerintem az irodalom ugyanolyan tárgy mint a rajztörténelem, zeneirodalom, nem feltétlenül felesleges, de azért fontosabb a fizika, kémia, biológia, vagy a történelem, ezeknek van haszna is.

Én tartom a véleményem. Szóval ez a két beszélgetés azt hiszem végleg betett a kapcsolatunknak. Pedig másodjára tényleg normálisan mondtam el a véleményem.

Ha a gyereketek elmondaná ezt, akkor ti hogy állnátok hozzá? Nem őt hibáztatnátok? Mert oké, hogy az osztálytársaim szerint is ezért volt (csak engem hívott ki akik stabil jegyre álltak)



2013. jan. 9. 22:05
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
78%

Beképzelt vagy, és buta.

Azért, mert NEKED a fizika a fontosabb, nem biztos, hogy másnak is.

Mint mondtam: én a hozzáállásod miatt haragudnék, nem a jegyedért.

Az én szempontomból például a fizika/kémia meg hasonló természettudományi tárgyak lennének abszolút összevonhatóak, és a gyakorlatban is hasznos (emellett érdekes) dolgokra kellene koncentrálni, nem pedig számolni és képleteket magolni. Fogd fel végre, hogy minden gyerek más, neked az a könnyű, másnak az irodalom.

A legjobb az lenne szerintem, ha lehetne bizonyos szinten "szakosodni" már általánosban is, úgy, mint Amerikában. Alapszinten persze mindent meg kellene ismerni, de elmélyedni abban kellene, amihez kedve és affinitása van az embernek. Meggyőződésem, hogy sikeresebb és boldogabb gyerekeket nevelnénk így.

De amíg ez nem valósul meg, addig NEKED semmi jogod nincsen eldönteni, hogy az egész emberiségre nézve mi fontosabb, és mi nem! Szállj le kicsit a földre, mégis mit gondolsz, ki vagy te!?

2013. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Nem vagyok meggyőzhető :) Amit olvasok nem azért teszem mert van irodalomóra. Hanem például azért mert a szüleim olvastak kiskoromban, nem idegenkedek a könyvektől, a verseket nem bírom. Meg az orosz realizmust a csinovnyikokkal... és akkor szenvedjek velük, mert írunk állandóan.
2013. jan. 9. 22:28
 13/44 anonim ***** válasza:
38%
Már miért lenne beképzelt?
2013. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy túl jóhiszemű vagyok, de bennem még az is megfordult, hogy egy ilyen szöveget hallva a diákomtól, azért akarom feleltetni, hogy kitűnő lehessen. Avagy: bizonyítsa be, hogy mennyit tud.


Viszont, ha szülőként ezt meghallanám, hát nagyon elgondolkodnék azon, milyen gyereket neveltem. Mert az rendben van, hogy van véleményed. Na, de hogy ezt így, ilyen stílusban fejezed ki. Másrészt meg az irodalom eléggé hasznos, hiszen nagyon erős kapcsolatban áll a történelemmel, ami téged érdekel. Szóval végső soron te lennél a hibás.

2013. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
73%

Én meg sosem értettem hogy miért kellett megtanulnom a két ismeretlen egyenletet vagy miért kell tudnom az ionos kötést vagy miért kell tudnom a szövettant ha soha egyiket sem fogom hasznosítani az életemben.

Mégis megtanultam mert kötelező volt...

47/F

2013. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Én nem gondolok semmit magamról

Egyrészt egyszer véletlen meghallotta, hogy mit mondok. Mert gondolom azt mondok a barátaimnak amit akarok. Abban egyetértek, hogy rengeteg felesleges dolgot tanulunk akár matekból, amire az égvilágon soha nem lesz szükségem valóban szakosodni kellene. Mert lehet szidni az amerikaiakat is, hogy így buták, úgy műveletlenek, de ha megnézel egy filmet ők kísérleteznek, gondolkodni tanítják őket. Egy irodalom órán pl. több fogalmazást írnak, és nem arról, hogy itt a vers elemezd, hanem a saját gondoltaikat írják le. Több értelme van, vagy pl. pszichológiát tanítanák, sokkal több haszna van. Aztán otthon elolvas mindenki egy verset ha akar, anélkül, hogy tudná mi az a hexameter...

2013. jan. 9. 22:35
 17/44 anonim ***** válasza:
44%

Most komolyan attól tartjátok rossz gyereknek,hogy alkoholistának és vérbajosnak nevezett pár költőt?


Tudjátok ti mi az a vérbaj egyáltalán?

Mert ebben káromkodás egy szó sem volt.


Szóval bírom, hogy rossz gyereknek állítjátok be egy vélemény miatt, holott a kortársai java része a hétvégéit kábszer és alkohol társaságában tölti.


Egyáltalán nem rossz gyerek.

2013. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
71%

Tanár vagyok, a körítés nem izgat, az személyes és nem az iskolai dolgokra vonatkozik, bár úgy néz ki, köze van ahhoz, hogy feleltél.

Aki nem naprakész akármilyen tananyagból legalább 50-60 %-ban, az nem négyes tanuló. Egyébként az 50-60 % is épp csak a kettes határát súrolja.

2013. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
53%

60% egyetemen jelent 2-est.


Érettségin 20% a 2-es.

2013. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
74%

Különben most olvasom a 16. hozzászólásod, HA-HA, te komolyan azt gondolod, az USA-ban, az agymosottak hazájában, ősföldjén GONDOLKODNI tanítanak????

Nem láttál még elég amcsi propaganda-filmet???

Pffff.... :(

2013. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!