Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek a szüleim...

Ti megértenétek a szüleim helyében, hogy ezért lettem hármas, vagy azt hinnétek bunkó voltam, én tehetek róla? Inkább mondjam azt, hogy nem tanultam jól?

Figyelt kérdés

Irodalomból hármas leszek. Pedig négyesre számítottam, de ma kihívott a tanár, pedig úgy volt, hogy csak azok felelnek akiknek javítani kell. De végülis jogosan kaptam 1est.

Nem bír a tanár, mert nemrég volt egy beszólásom kint a folyosón az irodalomra, kicsit vergődtem, hogy egy ilyen tárgy miatt nem leszek kitűnő (most ugye meg hármas....) Utána próbáltam menteni a menthetőt, mert elég alpárian fejeztem ki magam (vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írásai) de végül akkor is odalyukadtunk ki (a sok kötekedése miatt), hogy szerintem az irodalom ugyanolyan tárgy mint a rajztörténelem, zeneirodalom, nem feltétlenül felesleges, de azért fontosabb a fizika, kémia, biológia, vagy a történelem, ezeknek van haszna is.

Én tartom a véleményem. Szóval ez a két beszélgetés azt hiszem végleg betett a kapcsolatunknak. Pedig másodjára tényleg normálisan mondtam el a véleményem.

Ha a gyereketek elmondaná ezt, akkor ti hogy állnátok hozzá? Nem őt hibáztatnátok? Mert oké, hogy az osztálytársaim szerint is ezért volt (csak engem hívott ki akik stabil jegyre álltak)



2013. jan. 9. 22:05
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Oké legyek napra kész, mert az lenne a dolgom. Bár szerintem fontosabb az össztudás, az meg több van bennem mint egy hármas. Látom az osztálytársaimat, látom ki hármas, nem nagyképűségből de többet tudok, sőt többet is tanulok. Nem készültem, próbáltam rögtönözni, de nem tetszett neki.

Szívatásra ment, senki nem készült, akinek nem kellett, nem javított, mivel írtunk angolból is. Bár ez rajtam nem segít, az sem ha mindenkit kihív, és lerontja egy jeggyel az osztályzatukat, mint nekem. Mindegy megemésztem, ha neki most ettől jobb legyen.

2013. jan. 9. 22:46
 22/44 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy hol mit tanítanak.

Mindegy leszűrtem a lényeget. Maradjak csendben :)

2013. jan. 9. 22:50
 23/44 anonim ***** válasza:
47%
Visszavonom. Ez nem vélemény, hanem agybetegség.
2013. jan. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
79%

Nem azt mondtam, hogy "rossz gyerek", hanem, hogy képtelen elfogadni, hogy mindenki mást szeret. Nem várhatja, hogy az egész oktatási rendszer hozzá igazodjon.


Egyébként annyival persze én is egyetértek, hogy nem bemagoltatni kellene a verselemzést, és nem hexametert, meg ilyeneket, hanem a kultúrát, helyesírást kellene tanítani (a helyesírással nagyon komoly gondok vannak, az ezen a fórumon is látszik). Tudom, hogy az már nyelvtan, de miért is kell ilyen élesen elválasztani a kettőt? Aki sokat olvas, tud gondolkodni, intelligens... az ad a helyesírására is.

A magolásnak semmilyen tantárgyból semmi értelme.

2013. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
89%

Hogy miért fontos az irodalom??

Elmesélek egy történetet.

Angliában élünk, a fiam itt kint jár iskolába.

Itt kint másképp megy a tanítás mint otthon Magyarországon. Van 3 kötelező tantárgy: matek, angol, számtech.

Történelem, kémia, biológia, fizika és a többi tantárgyat felveszik a diákok ha szükség van a továbbtanuláshoz. Tanulnak mindent de csak nagyon az alapokat.

Ugyanúgy mint otthon az egyetemisták év elején felveszik a tárgyakat és bejárnak az órára hol délelőtt hol délután. A fiam érettségizett fizikából mert ez kellett a továbbtanuláshoz.

Én dolgozom. Rengeteg angol kollégám vagy ahogy a mellettem ülő férfi kollégám is angol. Karácsony előtt beszélgettünk magáról a karácsonyról. Elkezdte nekem mesélni hogy van egy angol író aki írt karácsonyról egy történetet amiben megjelent a múlt, jelen és a jövő szelleme. Mondtam neki, hogy tudom kiről beszél. Ez Charles Dickens és a Karácsonyi ének a mű címe amiről beszél.. Rám nézett nagy szemekkel és a követezőt mondta:

" Te miről beszélsz?? Nem ének ez hanem egy film.. Nem énekelnek benne.."

Mondom neki hogy nem film hanem egy irodalmi mű és a világ leghíresebb angol írója írta. A mű címe az hogy karácsonyi ének..

Annyira hülyének nézett, hogy az interneten akarta megcáfolni, de végül kiderült igazam volt..

Kiderült nem tanult irodalmat csak az alap irodalmat, és ennyire hülye hozzá..

Kedves kérdező. Meglehet a véleményed hogy melyik tantárgy felesleges vagy melyik jó, de hidd el nekem.. Nagyon nem jó ha nem tanulunk belőle, mert ilyen szituk mint az angol kollégám esete is több mint gáz..

(ahogy az is gáz ha egy amerikai nem tudja mert ugye nekik nem kötelező történelmet tanulni mint a magyaroknak) hogy II. Világháború volt.. Vagy nem tudják hogy hány földrész van..

2013. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
73%
Lényegében igazad van, bár én még nem használtam sem fizikát, sem matekot (alapműveleteken kívül), de a történelmet soha életemben. Ahogy az irodalmat sem, úgy, hogy pl. nem elemeztem verset. A beszólásért nem hibáztatnálak, a nem tanulásért igen.
2013. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
25%
#25: Igazad van. És nincs. Ha én tudok valami, amit te nem, és szerintem azt tudni kell és alap, akkor te hülye vagy, ciki és gáz? Szerintem nem, csak épp azt az információt nem tudod, ha pedig nem is tanították, akkor végképp nem ítélhetlek el miatta. Amúgy sem. Toleranciát is kellene oktatni, én úgy látom.
2013. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a könyv egyébként sem kötelező. Mint írtam már nem az olvasással van bajom, nem is a versolvasással. Csak ahogy már más is leírta, annak hogy végigveszel órán egy verset, a tanár lediktálja az elemzését, a 70 % meg sem nézi a verset, mert már egyszer fel lett olvasva, csak bemagolom, aláhúz max egy mondatot, vagy bekarikáz szavakat, hogy tudja majd mondani azt pl. hogy allegória. Ennek így mi értelme? Semmi.

Otthon lehet olvasni akármit, ajánlat szülő, barát akárki könyvet, ha tetszik elolvasod egy másik könyvét is a szerzőnek, ha nem bezárod. Nem alap elolvasni egy művet, ahogy meghallgatni egy zeneművet, vagy rajzolgatni. Ehhez is kell egy művészi beállítottság, hogy megértsd, szeresd. Nem omlik össze a világ ha nem ismeri valaki Dickens nevét, de ha ciánt iszol az már gázabb, vagy a zsidók előtt Adolfozol.

2013. jan. 9. 23:15
 29/44 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező! Az egy teljesen más kérdés, hogy az oktatás színvonala olyan, amilyen. Ez igaz mind a humán, mind a reál tárgyakra (sajnos). Egyszerűen úgy pocsék az oktatás, ahogy van.

Ez nem jelenti, hogy magának az oktatott témának (szándékosan még csak nem is a "tantárgy" megnevezést használom!) ne lenne létjogosultsága.

Csak annyit jelent, hogy ezt az egész oktatást át kellene gondolni. És valóban, verselemzést magoltatáni őrület. Ugyanígy őrület, hogy fizikából/kémiából csak számolni kell. A példádnál maradva: nem vagyok biztos benne, hogy egy diák fel fogja ismerni a ciánt, hogy ne igya meg, csak azért, mert a gramm-molekula súlyok kiszámítási módját bemagolta. De ezt vég nélkül lehetne ragozni, minden egyes tantárgyon végigmenve.

Ti mint diákok ennek sajnos megisszátok a levét, mert a sok fárasztó és felesleges dolog közül kell kiválasztani azt, ami hasznos és fontos. Ez nyilván nem könnyű, azért nem vagyok olyan öreg, emlékszem én is, hogy mennyit dühöngtünk bizonyos dolgokon. (Hogy messzebb ne menjek: történelem évszám dolgozat...)

De! Nincs ahhoz alapod és jogod, hogy egy konkrét tantárgyat úgy ahogy van leírjál, másokat bántó és sértő megjegyzéseket tegyél (aki pl. szereti az irodalmat, az most megkapta tőled, hogy teljesen hülyeségekkel tölti az idejét), és még sorolhatnám.

Szóval amellett, hogy nagyrészt igazad van, azért vegyél is vissza kicsit, mert ÍGY nem lehet!

2013. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Hogy a félreértéseket el kerüljem.

Az első felháborodásomat leszámítva, nem mondtam, hogy teljesen értelmetlen az irodalom. Akkor kicsit kibuktam mert már megint nem azt jegyet kaptam amit akartam, amiért tanultam, rosszul esett, rosszul reagáltam rá, vagy inkább rossz helyen. Csak úgy vagyok vele, hogy most mennyire leszólunk valakit ha iszik nem dolgozik, ha meg ír arról egy verset, hogy kóborolt a hideg, fagyos utcán, vagy fűtetlen helyen írt egy verset akkor milyen jó.. Ha a szomszéd "Józsi" bácsinak lennének írói vénái, kicsit nagyobb szókincse mint most :) sem lenne jobb ember.

A csinovnyikok meg tényleg betették az ajtót... és a többi is, ennyi szenvedés egy dél-amerikai szappanoperában sem lehet... Inkább tanulom a sejteket, mint azt olvassam, száz oldalon, hogy a nő nem mer a férfihoz szólni.

Ezért írtam, hogy az irodalomhoz kell egyfajta beállítottság. És könyveket/verseket tényleg csak azért kellene olvasni, mert élvezzük, nem azért mert kötelező. Beethovent hallgatni sem kötelező, mitől kevesebb az a művészet?

A lényeg amit írni akartam, hogy közel sem szóltam le az irodalmat, vannak jó könyvek, csak mindenkinek más az a jó könyv, és IDŐTÖLTÉSRE jó olvasni.

2013. jan. 9. 23:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!