Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértenétek a szüleim...

Ti megértenétek a szüleim helyében, hogy ezért lettem hármas, vagy azt hinnétek bunkó voltam, én tehetek róla? Inkább mondjam azt, hogy nem tanultam jól?

Figyelt kérdés

Irodalomból hármas leszek. Pedig négyesre számítottam, de ma kihívott a tanár, pedig úgy volt, hogy csak azok felelnek akiknek javítani kell. De végülis jogosan kaptam 1est.

Nem bír a tanár, mert nemrég volt egy beszólásom kint a folyosón az irodalomra, kicsit vergődtem, hogy egy ilyen tárgy miatt nem leszek kitűnő (most ugye meg hármas....) Utána próbáltam menteni a menthetőt, mert elég alpárian fejeztem ki magam (vérbajos, alkoholista, öngyilkos hajlamú emberek írásai) de végül akkor is odalyukadtunk ki (a sok kötekedése miatt), hogy szerintem az irodalom ugyanolyan tárgy mint a rajztörténelem, zeneirodalom, nem feltétlenül felesleges, de azért fontosabb a fizika, kémia, biológia, vagy a történelem, ezeknek van haszna is.

Én tartom a véleményem. Szóval ez a két beszélgetés azt hiszem végleg betett a kapcsolatunknak. Pedig másodjára tényleg normálisan mondtam el a véleményem.

Ha a gyereketek elmondaná ezt, akkor ti hogy állnátok hozzá? Nem őt hibáztatnátok? Mert oké, hogy az osztálytársaim szerint is ezért volt (csak engem hívott ki akik stabil jegyre álltak)



2013. jan. 9. 22:05
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
De azért készülhettél volna az órára, főleg, hogy számítottál arra, hogy felelni fogsz. Mert így jogosan kaptál egyest, mivel nem tanultál.
2013. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
52%
Nem értem sokak felháborodását. A kérdező egy gyakorlatias ember, így a természettudományok közelebb állnak hozzzá. Ő elmondta a véleményét, nincs feltétlenül ezzel gond. A tanárnak nyilván rosszul esett, hogy a tárgyát lejjebb sorolod a többihez képest, de ettől még lehet róla véleményed. Nyilván finomabban kellett volna, de legalább tanulsz a hibáidból. Ugyanakkor, ha készülsz egész félévben, akkor nyilván nem 3-ast kaptál volna, így te is tudod, hogy ez a te hibád.
2013. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Nem szülő vagyok, végzős középiskolában, de azért leírom a véleményem.

Én mindig is humán beállítottságú voltam és sokat tanultam az irodalom órákon. De nem konkrétan tanultam, hanem bölcsebb lettem, ha szabad ezt mondanom, szélesedett a látóköröm és sokszor továbbgondolom az órán elhangzottakat.

Ennek ellenére ugyanaz a véleményem, mint a kérdezőnek. Az irodalom óráknak így, ebben a formában ahogy tanítják, semmi értelmük. A műelemzés egy nagyon szubjektív dolog, mégsem jó bármi, mégsem lehet bármilyen véleménye a diáknak! Míg rájön az ember, hogy tulajdonképpen mit vár tőle a mai irodalomtanítás, az nagyon hosszú idő és fáradságos. Ilyen szempontból nekem az irodalom pont olyan, mint a fizika, a matek és egyéb reál tárgyak. Nehezen értem meg, nem áll rá az agyam, nem jövök rá magamtól az összefüggésekre. DE a mateknak és a fizikának igenis látom értelmét, hasznát veszem az életben és előrébb viszi a világot. A verselemzést megtanulni is nehéz és időigényes, viszont annak, hogy tudjam mit gondol a mai irodalomtanítás bizonyos költők verseiről, konkrétan semmi értelme. Nem lesz tőle több az életem és nem viszi előrébb a világot.

(De hangsúlyozom, hogy ennek ellenére és rengeteget tanultam irodalom órákon, de ezek soha semmilyen összefüggésben nem álltak a művek elemzésével.)

2013. jan. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
53%

Ja, és kérdező, szerintem a tanár pont azért hívott ki felelni, mert ő is érzi az igazságtartalmát annak, amit mondtál és ez dühíti.

(Előző voltam.)

2013. jan. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó, amit írok, de hozzá kell még tennem, hogy mindezt úgy írtam, hogy az irodalom a kedvenc órám. (Utolsó két hozzászólás az enyém.)
2013. jan. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
72%

Kisfiú/Kislány!

Német-magyar szakos tanárnak készülök, az irodalom az egyik kedvencem volt 13 éven át! Pont az írók, költők életútja miatt írtak olyan műveket és sokszor maga az életrajz érdekesebb volt számomra, mint egy vers. A művészet - így az irodalom is- egyidős az emberiséggel. Szerintem nem véletlenül találták ki... Az egyes jogos, a hármas félévi jegy senkit sem izgat, nem számít felvételibe, csak nehezebb kijavítani, szóval ne fossál. :)

2013. jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Én nem haragudnék a gyerekemre, de egy tanulságot ebből levonhatsz: ha legközelebb észreveszed, hogy a tanár meghallotta, hogy negatív véleményt mondasz a tárgyáról, akkor neki kell állni tanulni, hogy számonkérésnél ne mondhassa azt, hogy nem készültél. Bosszúból feleltetett, de az egyest jogosan kaptad. Ha egyetemre mész, akkor pláne jobb, ha óvatosan osztod meg a véleményed, mert ott a legtöbb oktató be van betonozva és sajnos a diák húzza a rövidebbet. Az irodalommal kapcsolatos véleményeddel egyetértek.
2013. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Hát, ebből az következik, hogy valamit tényleg kellene minden órára készülni. Ha csak 1x elolvasod az anyagot, nem állsz ott hülyén és nem kapsz egyest.
2013. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
67%
hát, köszönöm a lepontozást.. :D bár a véleményem változatlan, talán meg kéne próbálnod felfedezni a szépséget ebben is, mert hidd el, van! :)
2013. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Az én barátom ugyanígy áll az irodalomhoz, mint te. Szóval ha lenne gyerekünk, neki nem lenne ilyen problémája, sztem együtt szidnák a tantárgyat. A te szüleid milyen beállítottságúak?
2013. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!