Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja van mindenkinek...

Mi a baja van mindenkinek ebbe a családba?

Figyelt kérdés

Elnézést, de ma eléggé kiakasztott a családom.

A párom nemrég jött haza külföldről, és megeggyeztünk a családban, hogy ide fog költözni, és itt fog dolgozni. (már van is munka kilátásban).

Ma apu elkezdett hisztizni mindenért hülyeségért:

* mert nem hagytam neki halfilét (ami ott volt az orra előtt), és mert én miért nem eszek, miért csak a páromat tömöm (ott ettem előtte)

* az is zavarta, puffogott, hogy a párom WC-re megy

* elmentünk anyuval bevásárolni, természetesen a párom nélkül mert apu féltékenységi jelenetet rendezett, és mivel nem volt képes előnkbe jönni, hogy segítsen a csomagokkal, felhívtam a páromat, és ez sem tetszett apunak (annyit kell tudni róla, hogy volt egy balesete, aminek következtében eléggé "meghülyült" a viselkedése)

Aztán ott van a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik), hogy tudjon beszélni a barátjával. Ez kb úgy zajlik le, hogy 2 - 3 órán keresztűl csak veszekednek, kötekednek, ami már teljesen kiborít engem. És mire le tudok feküdni ott van 12 óra.


Kis előzmények:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kérlek adtok pár tanácsot.

A költözés kizárva bizonyos okok miatt.


2013. jan. 10. 22:16
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik nekik, hogy veletek lakik a barátod.
2013. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem. Mi az a bizonyos ok? Mondjuk nem értem, ha sok a súrlódás, sőt akár a veszekedés is, miért nem költöztök el?
2013. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de egyszerűen nem normális a családod, elmebetegek egy rakáson. Látom, költözés kizárva, de ha javulást akarsz, ez az egyetlen opció.
2013. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj hogy a szüleid nem képesek elfogadni hogy ott van egy "idegen".

Emlékszem amikor az exem költözött ide hozzánk, itt is ugyanez ment. Mivel akkor nem volt úgy munka sem persze dolgoztam meg a barátnőm is de nem tudtunk külön életet élni a pénz miatt részben, meg a szüleim házától kb 10 percnyire volt a barátnőm munkahelye enyém meg olyan 20 percnyire. Na mindegy nem is ez a lényeg, hanem az hogy akkor őrült meg mindenki. Apám egyfolytában hisztizett amikor a barátnőm elment tusolni pedig nem tusol tovább 10 percnél, a wc az külön helyen van, nem tudom mi borította így ki, de teljesen kikelt önmagából. Anyám rendes volt vele szerencsére, meg apám is az elején de eltelt pár hét és már ordibált vele, zaklatta, folyton megkérte hogy melegítse meg az ebédjét meg főzzön le kávét neki, meg vigye ki a szemetet, meg menjen le bevásárolni. Azt persze mondanom sem kell hogy apám semmit nem tett meg érte, amikor én dolgoztam hétvégén akkor barátnőm megkérte apámat hogy gyújtson be mert fázik de apám tojt rá. Nálunk sajnos ez okozta a szakítást mindent a fejemhez vágtak, öcsémről meg ne is beszéljünk 2 évvel volt fiatalabb nálam, akkor még nem volt egy barátnője sem eddig és teljesen rámozdult az én nőmre mert csak pár hónap volt köztük, na az is odatett egy lapáttal, végül sikerült elüldözniük itthonról, én csak azért nem tartottam vissza az elköltözéstől mert tudtam hogy ez pokol neki. Amikor visszament a szüleihez akkor még együtt voltunk de pár nappal később szakítottunk. Nagy szerelmem volt sosem találkoztunk azóta.

Most van másik barátnőm már, aki igaz idősebb nálam 1 évvel de érdekes módon vele nem bánnak így a szüleim. pedig teljesen más csajról van szó. Apám meg kedves vele érdekes módon. Rájöttek hogy ezzel tönkrevágták a kapcsolatomat, és ebből csináltam egy akkora botrányt hogy amint lehetett elköltöztem, most sajnos megint úgy hozta az élet hogy ott kell laknunk a szüleimnél, de most jó minden érdekes módon.

Szerintem próbálj meg beszélni apádékkal hogy álljanak le és ne akarják hogy te boldogtalan legyél ha ez miatt történik a szakítás mert akkor idegileg kikészülsz majd. Ha ezt nem akarják akkor próbálják meg a barátod befogadni. El kell fogadniuk hogy szeretitek egymást, nincs mese.

2013. jan. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj de nekem sem tetszene ha egy idegen élne a házamban és emiatt felborulna az évek óta tartó rendszerünk.
2013. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
89%
Sztem általánosságban érthető, hogy ha egy idegen beköltözik egy család lakásába, mindenannapjaiba, használja a cuccaikat, az zavarhatja őket. Akármennyire is szeretik a gyereküket vagy szimpatizálnak az "idegennel" ,ha egyszer zavarja őket,egy idő után nem fognak jóképet vágni hozzá. Azért egy gyerek elég sokat vár el sztem a családjától, ha beköltözteti magukhoz az aktuális partnerét.
2013. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
67%
Így van. Nem is értem, hogy a hármas válaszoló miért írta, hogy a család lenne elmebeteg. Természetes, hogy a családot zavarja egy idegen. Még akkor is, ha a gyerekük párja. Nektek kell hozzájuk alkalmazkodni és nem fordítva. Ha nem tetszik, el kell költözni!
2013. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
66%

"Ne haragudj, de egyszerűen nem normális a családod, elmebetegek egy rakáson. Látom, költözés kizárva, de ha javulást akarsz, ez az egyetlen opció."


Már ne haragudj, de akármilyen is a családja, ezt nem várhatja el tőlük, hogy jó képet vágjanak ahhoz, hogy a nyakukra viszi a párját..

Én huszonéves vagyok, de ilyen esetben ha szimpatikus lenne nekik a párom, akkor se varrnám magunkat a nyakunkba és el tudom képzelni, hogy ha 20 év múlva a gyerekem a nyakamba varrná a párját, kiakadnék rajta, persze a gyerekéért sok mindent megtesz a gyerekéért, de a gyerek nem használhatja ezt ki..


Persze az anyagiak miatt biztos nincs egyelőre más megoldás, de minél hamarabb el kellene költözni tőlük.

2013. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
55%
Az bajuk, kérdező, hogy elvárod minden családtagodtól, hogy a te életedhez alkalmazkodjon a saját otthonában. Mit szólnál, ha apukád v anyukád elváltan hazavinné az új nőjét vagy pasiját és együtt kéne vele élned nap mint nap ?
2013. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
45%

" a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik)"


Ha a párod nem lakna ott, lehet , anyukád meg a hugod se aludna együtt..

2013. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!