Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja van mindenkinek...

Mi a baja van mindenkinek ebbe a családba?

Figyelt kérdés

Elnézést, de ma eléggé kiakasztott a családom.

A párom nemrég jött haza külföldről, és megeggyeztünk a családban, hogy ide fog költözni, és itt fog dolgozni. (már van is munka kilátásban).

Ma apu elkezdett hisztizni mindenért hülyeségért:

* mert nem hagytam neki halfilét (ami ott volt az orra előtt), és mert én miért nem eszek, miért csak a páromat tömöm (ott ettem előtte)

* az is zavarta, puffogott, hogy a párom WC-re megy

* elmentünk anyuval bevásárolni, természetesen a párom nélkül mert apu féltékenységi jelenetet rendezett, és mivel nem volt képes előnkbe jönni, hogy segítsen a csomagokkal, felhívtam a páromat, és ez sem tetszett apunak (annyit kell tudni róla, hogy volt egy balesete, aminek következtében eléggé "meghülyült" a viselkedése)

Aztán ott van a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik), hogy tudjon beszélni a barátjával. Ez kb úgy zajlik le, hogy 2 - 3 órán keresztűl csak veszekednek, kötekednek, ami már teljesen kiborít engem. És mire le tudok feküdni ott van 12 óra.


Kis előzmények:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kérlek adtok pár tanácsot.

A költözés kizárva bizonyos okok miatt.


2013. jan. 10. 22:16
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
4%

Én nem nagyon vettem ezt észre, hogy hiperszuper megalapzású érveket hoztál volna fel.

Az első dolog,, ami a sztoriról eszedbe jutott, az volt , hogy elmebeteg a családja. Hát no comment.

2013. jan. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
74%

Nyilván túloztam (részben viszont mégsem, következő bekezdésben kifejtem), de egy ilyen közegből ajánlott a gyereknek minél hamarabb elköltöznie. Ugyanis ha a szülők nem hajlandóak a saját hibáikon javítani, felelősségteljesen viselkedni, nem tud tovább tanulni tőlük, a továbbiakban csak megreked a gyerek is a szülő szintjén. De nem hiszem el, hogy már komolyan ilyenekbe kell belemennem.

Betegességre: Normális esetben a gyerekek közt alakul ki szexuális taszítódás, mert együtt nőnek fel. A gyerek és a szülő közt nem feltétlenül, sőt ilyen közegben nem is tudom, mire kéne számítani a szülőktől ezen a téren. Nem fekszel össze az anyáddal, apáddal, nagyszüleiddel, nagybácsival, nagynénivel, mert rengetegszer így kezdődnek a vérfertőző viszonyok (szerintem elborzadnál, ha tudnád, hogy a családok hány százalékában történik meg, lehet, a tiédben is volt/van, csak nem tudsz róla). Nagyon remélem, hogy ezt most senki nem fogja elbagatellizálni, nem azt mondom, hogy az anyja felizgul a gyerekére vagy a gyerek az anyjára, csakhogy miután megvan rá az ESÉLY, BETEGES ennek kitenni magukat.

2013. jan. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
61%
A továbbiakban jó éjszakát.
2013. jan. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
19%

Jaj , istenem. Senki nem gondolja sztem, hogy a család hibátlan, de ez a szöveg, hogy ajánlott abbóla közeből eljönnie meg hogy a zsülők nem képesek magukon változtatni..


neharagudj,de egyrészt tökre látszik a kérdző leírásán, hogy korából adódóan is egyoldalúan éli meg és színezi kissé át a dolgokat -minden, ami a családról szól, negatív, ami meg róla és a párjáról, az pozitív - ,

másrészt bocs, de ennyiből még nem következik, hogy az anyának kezeltetnie kéne magát..

Az meg fel se merül benned, hogy az is lehet, hogy a kérdzőnek kéne pár dologban változnia vagy esetleg a párjának, akiről semmit nem tudtunk meg..


Ez a leírás nagyon fekete-fehér, a család tökfekete, ők meg tökfehérek,számomra nem objekív. Rögtön az a benyomása az olvasójának, hogy egy éretlen szerelmes fiatal írása, aki nem szokta még mások szemszögéből is megvizsgálni , aki körülötte zajlik .


Nekem egyébként nem tűnik elmebeteg, zűrös családnak,főleg hogy tök egyoldalúan vannak jellemezve.Egyébként szinte minden embernek vannak hülye dolgai.

2013. jan. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
19%

Vérfertőzés ? igen, az nagyon valószínű, hogy az anyuka éjszaka megerőszakolja és megtermékenyíti a kérdező hugát.

Menekülj is el,kérdező, itt senki se normális, csak te.


A viccet félretéve, kérdező, ha tudtok, tényleg költözzetek máshová és azért sztem köszönd majd meg a családodnak ,hogy nem hagytak cserben..

2013. jan. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
86%

Először is köszönöm mindenkinek az élményt, ezt a kis ad hoc vitát nagyon szórakoztató volt olvasni! :)


Komolyra fordítva... Annak a hozzászólónak, aki védi a kérdező lányt, üzenem, hogy nagyon tetszett a logikus és világos érvelésed és ne foglalkozz a többiekkel, nyilván azért kötözködnek ennyire, mert nagyon jól tudják, hogy ők sem bírnának alkalmazkodni, hosszabb távon is toleráns magatartást tanúsítani senki kedvéért, és ezért számukra ez a természetes.


Kétféle ember van, erre még azokban a hosszú években jöttem rá, amikor kollégista voltam. Aki tud alkalmazkodni, és aki nem. Aki tud alkalmazkodni, az eleinte, még ha zavarja is egy új ember, vagy akár egy családtag idegesítő szokása, idővel túlteszi magát rajta, hozzászokik, elfogadja. Aki nem tud, az a büdös életbe nem fog semmit tolerálni és mindig csak azt fogja szem előtt tartani, hogy az ő kényelmi elvárásai ne korlátozódjanak senki által. Ez persze veszekedéseket szül..


Én bármikor szó nélkül átszervezném a gyerekemért az életemet, és ezzel nem érezném úgy, hogy visszaélne a szülői szeretetemmel. Azzal, hogy megengedték a gyereküknek hogy odahozzon valakit és közös fedél alatt kezdjék párjával az életüket, majd pedig mindenért veszekednek, elérve, hogy nap nap után rosszul érezze magát ez a szegény lány, hibáztak/hibáznak a szülők is. Egyébként is egy érzékeny emberről van szerintem szó. Ha nem bántanák őt ennyire ezek a konfliktusok és meg tudná otthon beszélni akkor nem írna egy ilyen oldalra...


Ennek az oldalnak egyébként nem az a funkciója, hogy a kommentelők ízekre szedjék egymást, hanem hogy segítsünk a kérdezőknek. Tehát: Kedves kérdező, szerintem, mivel a szüleid már nem fognak megváltozni, tűrd a helyzetedet, próbáljatok legalább ti alkalmazkodni és mindent megtenni a súrlódások elkerülése végett - mást amúgy sem tudsz tenni. És ahogy a többiek is írták, amint lehetőségetek lesz elköltözni, tegyétek meg, akkor valószínűleg újra jó lesz a kapcsolat mindegyik családtaggal.

2013. jan. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
12%

Az a baja mindenkinek, hogy túl sokan vagytok, most költözött be egy idegen. Nem tudom miért nem tud elköltözni két felnőtt ember közös erővel, valószínűleg csak az akarat hiányzik, meg kényelmes otthon. Hát akkor ez van.

L20

2013. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

Az egyik ok amiért úgy döntöttünk, hogy ide költözünk, pont azért volt, mert a szüleim kérték ezt; mivel így tudnánk segíteni a szüleimnek.

Ezt azért, mert apum betegsége után rá voltam kényszerülve, hogy én hasogassam fel a fát (mert azzal tüzelünk), ami hát valljuk be nem volt könnyű (néha 50 métert is fel kellett hasogassak télire 4 nap alatt, mivel apum nem tudná megcsinálni).

2013. jan. 11. 09:39
 39/55 anonim ***** válasza:
4%

" nagyon tetszett a logikus és világos érvelésed és ne foglalkozz a többiekkel, nyilván azért kötözködnek ennyire, mert nagyon jól tudják, hogy ők sem bírnának alkalmazkodni, hosszabb távon is toleráns magatartást tanúsítani senki kedvéért, és ezért számukra ez a természetes. "



remélhetőleg nem te vagy az másik reggel. .)


igen, marha jófej, első megállapítása az volt, hogy a család az elmebeteg , így gondolkodik egy jófej ember ..

Persze, ez tényleg alap, hogy ha a családtagok beköltöztetik a házba a barátjuk, barátnőjük, anyósuk, apósuk, ahhoz egy normális ember jóképet vág és az a hülye, akinek ez nem termésetes.



Kedves kérdező, ha nem a szükség vitt rá titeket,akkor viszont egyértelmű a megoldás, költözzetek el.

2013. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
4%

"Egyébként is egy érzékeny emberről van szerintem szó."


Ismered ?

2013. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!