Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja van mindenkinek...

Mi a baja van mindenkinek ebbe a családba?

Figyelt kérdés

Elnézést, de ma eléggé kiakasztott a családom.

A párom nemrég jött haza külföldről, és megeggyeztünk a családban, hogy ide fog költözni, és itt fog dolgozni. (már van is munka kilátásban).

Ma apu elkezdett hisztizni mindenért hülyeségért:

* mert nem hagytam neki halfilét (ami ott volt az orra előtt), és mert én miért nem eszek, miért csak a páromat tömöm (ott ettem előtte)

* az is zavarta, puffogott, hogy a párom WC-re megy

* elmentünk anyuval bevásárolni, természetesen a párom nélkül mert apu féltékenységi jelenetet rendezett, és mivel nem volt képes előnkbe jönni, hogy segítsen a csomagokkal, felhívtam a páromat, és ez sem tetszett apunak (annyit kell tudni róla, hogy volt egy balesete, aminek következtében eléggé "meghülyült" a viselkedése)

Aztán ott van a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik), hogy tudjon beszélni a barátjával. Ez kb úgy zajlik le, hogy 2 - 3 órán keresztűl csak veszekednek, kötekednek, ami már teljesen kiborít engem. És mire le tudok feküdni ott van 12 óra.


Kis előzmények:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kérlek adtok pár tanácsot.

A költözés kizárva bizonyos okok miatt.


2013. jan. 10. 22:16
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
15%

"Te pedig egy szülő rózsaszín szemüvegén keresztül, ahogy elnézem. Most már a második személyeskedő megjegyzést kapom, de nekem is megy ám, nyugalom."


Mástól is kaptál, lehet van oka..

Egyébként írtam már, én pont hogy huszonéves vagyok, de ha rajta múlik, tuti nem vinnék senkit szüleim és tesóm nyakára, ha pedig lenne már felnőtt gyerekem, nem örülnék egy ilyen helyzetnek.

2013. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
91%
Én sem költöztettem volna soha a páromat össze a szüleimmel, ettől még látom, hogy a szülők is hibásak.
2013. jan. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
20%

"akik ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetért, ha nem jobban."



Ezt remélem, te sem gondolod komolyan. Figyu, lehet az ő párja a világ legjobb fej embere is , a szülei meg lehetnek hülyék, itt akkor is a családja van otthon, nem a párja. Ezt nem tudod megérteni.

Az emberek többsége így van ezzel, nem átjáróházban akar élni, ez természetes.

Persze vannak kivételek, azoknak jó egy hippikolónia is.

2013. jan. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
23%

Ebből a leírásból látod ?!


Én elolvastam kétszer, de csak annyit láttam, hogy apu így szar meg úgyszar, meg a hugom így szar úgy szar,a párommal meg a helyzettel, amibe kényszerítettük őket azzal meg semmi gond,mert mi a párommal nem tehetünk róla..


És tök mindegy milyen hibái vagy furcsaságai vannak a csaádtagjainak.


Én megértem, ha nincs pénz albérletre, de attól még nem kéne ennyire egyoldalúan szemlélni a dolgokat.

Bocs,de ha az egyik csaláádtagom beállítana holnap valakivel, én se dobnám ki rögtön, de igenis zavarna, hogy nincs inrim szférám, idegen hsználja a család dolgait, konyháját, fürdőjét, reggelente látna kócos fejjel,stb. Akkor is, ha semmi bajom nem lenne az illővel.

És valószínűleg egy idő után hangot adnék a dolognak.

2013. jan. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak beállított, előtte meg lett beszélve. Ott van fent.
2013. jan. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
93%
Én megértem, hogy nem átjáróházban akarnak élni, de miért nem gondoltak erre akkor, amikor megengedték, hogy odaköltözzön a fiú? Itt nem tartom érvnek a szülői engedékenységet, mert az ugyanúgy hiba, minthogy amivel az imént megvádoltak engem is "a kérdező csak a saját és a párja rózsaszín szemüvegén át nézi a történéseket".
2013. jan. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
26%

"Nem csak beállított, előtte meg lett beszélve. Ott van fent."


Sztem erre már vagy ötször reagáltam az eddigi kommentjeimben.


Nyilván kényszer szülte a "megbeszélést" mindkét oldalról. A szülő nem akarja cserben hagyni a gyerekét, a gyerek meg nem tud vagy mer egyelőre saját lábra állni.

2013. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ezt a reakciódat megelőzve írtam le az imént, hogy a szülői engedékenységet nem tartom érvnek, mert az ugyanúgy hiba. Most persze el lehet tekinteni tőle, mert ők a szülők, és Magyarországon elég jellemző az autokratikus nevelési mód, ettől még nem lesznek ártatlanok.
2013. jan. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
4%
Ez remek, én meg a kérdező és a te egyoldalú érveidet nem tartom érvnek - főleg azt, hogy beteg a családja.
2013. jan. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
82%
Csak eddig az volt a különbség, hogy míg te értékrendszeredből adódóan nem ismered el az érveim, addig én az érveim mögé is érveltem.
2013. jan. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!