Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja van mindenkinek...

Mi a baja van mindenkinek ebbe a családba?

Figyelt kérdés

Elnézést, de ma eléggé kiakasztott a családom.

A párom nemrég jött haza külföldről, és megeggyeztünk a családban, hogy ide fog költözni, és itt fog dolgozni. (már van is munka kilátásban).

Ma apu elkezdett hisztizni mindenért hülyeségért:

* mert nem hagytam neki halfilét (ami ott volt az orra előtt), és mert én miért nem eszek, miért csak a páromat tömöm (ott ettem előtte)

* az is zavarta, puffogott, hogy a párom WC-re megy

* elmentünk anyuval bevásárolni, természetesen a párom nélkül mert apu féltékenységi jelenetet rendezett, és mivel nem volt képes előnkbe jönni, hogy segítsen a csomagokkal, felhívtam a páromat, és ez sem tetszett apunak (annyit kell tudni róla, hogy volt egy balesete, aminek következtében eléggé "meghülyült" a viselkedése)

Aztán ott van a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik), hogy tudjon beszélni a barátjával. Ez kb úgy zajlik le, hogy 2 - 3 órán keresztűl csak veszekednek, kötekednek, ami már teljesen kiborít engem. És mire le tudok feküdni ott van 12 óra.


Kis előzmények:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kérlek adtok pár tanácsot.

A költözés kizárva bizonyos okok miatt.


2013. jan. 10. 22:16
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
14%

"Kétféle ember van, erre még azokban a hosszú években jöttem rá, amikor kollégista voltam. Aki tud alkalmazkodni, és aki nem"


Hát már ne haragudj, én 6 éven át voltam kollégista, nem volt soha semmi probléma belőle, de ettől még ha rajt múlik nem költöztetnék be senki a családomhoz és nem szeretném azt se, ha a gyermekek párjával kéne hosszútávon együttélnünk.


Kétféle ember van, aki megérti ezeket az alapvető együttélési normákat és aki nem.

2013. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim válasza:
88%

"Az egyik ok amiért úgy döntöttünk, hogy ide költözünk, pont azért volt, mert a szüleim kérték ezt; mivel így tudnánk segíteni a szüleimnek."


Ezek után remélem, kedves 59%-os válaszadó, hogy belátod végre, milyen ostoba megnyilvánulásaid vannak. Egyetértek a másik válaszadóval; a szülők hihetetlenül infantilis módon viselkednek, és valami nagyon nincs rendjén abban a családban. Ezzel nem degradálom, de a problémákat nem lehet (szabad) elkerülni, szembe kell velük nézni.


A kérdezőnek azt javaslom, beszélgessen el azokkal a családtagokkal, akikkel lehet. Ha ez nem megy, akkor vagy közölje, hogy ekkora cirkuszban, ha maguk a családtagok is képtelenek átlátni és elismerni a problémákat, nem fog segíteni, vagy továbbra is asszisztál szó nélkül.

2013. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim válasza:
85%
Az előző vagyok, most olvastam el a kérdésbe kitett linket. Ha nem tudsz velük értelmesen beszélni, én nem hagynám, hogy tönkretegyék a párom és az én életem. Megpróbálhatsz valahogyan érzelmekkel hatni rájuk, ha észérvekkel nem megy, türelem, szeretet, törődés, van, aki csak akkor képes megenyhülni, és kilépni az odúból, ha már biztonságban érzi magát. Ha így sem megy, próbálnék csak akkor a segítségükre lenni, mikor valóban szükségük van erre (pénzügyileg, fizikálisan etc.) Ha képtelenek szembesülni a gondokkal, és elfogadni az ez irányú segítségnyújtást/segítségnyújtásom, ne tegyék tönkre vele mások életét.
2013. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%
off:sokan "ki kérik",hogy a gyerek ne költöztesse a szülőkhöz a a párját,mert az idegen.Fordított esetben amikor az együttélő párhoz költözik a szülő?
2013. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
21%
44-es: én még olyannal nem találkoztam.
2013. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
22%
Gyk. [link]
2013. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

44-es: Én elég sok ilyen esetet láttam, általában nem végződnek jól, borzasztóan megromlik miatta a kapcsolat szülő-gyerek közt. Konkrétan anyósos példám van, ahol addig áskálódott az anyuka, míg végül majdnem elvált miatta a pár, szerencsére sikerült megoldani az anyós elköltöztetésével. Egy másik: ahol az apának bipoláris zavara volt, a fia befogadta, mert félt, hogy egyedül öngyilkos lesz. Néha kezelésre szorult, bekerült időnként a pszichiátriára, végül tényleg öngyilkos lett.

Végül egy pozitív anyósos: fiú anyjának nem volt/nincs pénze saját lakásra-albérletre-házra, a gyereke családjához költözött, sokat segít, nem zaklatja a "fiatalokat", ha elmennek valahová, vagy ha sokáig vannak el, fizetéséből belead a közösbe, összességében jól megvannak.

2013. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 A kérdező kommentje:

Ja, és ma is történt egy érdekes dolog, amiért bíztos megint én vagyok a hibás.

Nem volt senki itthon, és nényém, aki mellesleg nagyon sokat iszik, és a gyerekeit sem ő neveli igazán, mert hetekig elmegy a családjától, bejött és ellopott tőlünk 50 eurót. (mamának is az udvaron van a háza). De apu észrevette, és elvette tőle, és eldugta a pincébe.

Miután észrevettem, hogy hiányzik a pénz, a lehető legnyugodtabbam megkérdeztem mindenki, hogy esetleg nem tudják-e hol a pénz. Mindenki nemet mondott, erre azt feleltem, hogy jó, akkor kihívom a rendőrséget.

Erre apu elkezdett torka szakadtából ordíbálni, hogy őt ne idegesítsük, és hogy ő most rögtön elmegy innen; meg folyton dobálózot anyum és felém a cipőivel.

Aztán mikor bejöttem a szobába odaadta anyunak a pénzt.

Lehet tényleg jobb lenne elköltözni, csak előbb oldódnának meg azok a bizonyos okok.

2013. jan. 14. 20:54
 49/55 A kérdező kommentje:
2013. jan. 14. 20:59
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg négyszemközt beszélni édesanyáddal.

Mond el neki, hogy érzed magad, mi a gond, kérdezd meg, hajlandó-e változtatni.

Egyenlő felek vagytok ebben a háztartásban, mégis huszadrangúként kezelnek.

Ha a helyzetet nem tudjátok megoldani, sajnos marad a költözés. szarul hangzik, de hagyni kell őket magukban. A párodtól sem várhatod el hogy eltűrje ezt.

2013. márc. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!