Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a baja van mindenkinek...

Mi a baja van mindenkinek ebbe a családba?

Figyelt kérdés

Elnézést, de ma eléggé kiakasztott a családom.

A párom nemrég jött haza külföldről, és megeggyeztünk a családban, hogy ide fog költözni, és itt fog dolgozni. (már van is munka kilátásban).

Ma apu elkezdett hisztizni mindenért hülyeségért:

* mert nem hagytam neki halfilét (ami ott volt az orra előtt), és mert én miért nem eszek, miért csak a páromat tömöm (ott ettem előtte)

* az is zavarta, puffogott, hogy a párom WC-re megy

* elmentünk anyuval bevásárolni, természetesen a párom nélkül mert apu féltékenységi jelenetet rendezett, és mivel nem volt képes előnkbe jönni, hogy segítsen a csomagokkal, felhívtam a páromat, és ez sem tetszett apunak (annyit kell tudni róla, hogy volt egy balesete, aminek következtében eléggé "meghülyült" a viselkedése)

Aztán ott van a testvérem, aki minden nap 8 körül bejön a szobánkba (mert anyu nála alszik), hogy tudjon beszélni a barátjával. Ez kb úgy zajlik le, hogy 2 - 3 órán keresztűl csak veszekednek, kötekednek, ami már teljesen kiborít engem. És mire le tudok feküdni ott van 12 óra.


Kis előzmények:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Kérlek adtok pár tanácsot.

A költözés kizárva bizonyos okok miatt.


2013. jan. 10. 22:16
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
37%

Apuddal szerintem nem lehet mihez kezdeni, nehezen kezeli az új helyzetet, de ha balesetből származik a baja, akkor ez van.

A tesód nyugodtan trécselhetne az udvaron is, a kutyát nem zavarná ott kint. Kevesebbet is veszekednének, mert bejönne és letenné, mielőtt befagy a hátsója.

2013. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
64%
Harmadik válaszoló vagyok. Olvassátok már el, amit belinkelt. : D Az anyja egészen addig vele! aludt, mert rosszban volt az apjával, nem felelt meg neki az ágy. Sajnálom, számomra nem normális, ha két szexuálisan érett felnőtt akár ugyanazon, akár különböző nemekből egy szobában vagy ágyban alszik. Tudom, hogy vannak, akik rákényszerülnek, de ők nem. És attól még, hogy egyesek rákényszerülnek, nem egészséges.
2013. jan. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
51%
"Sajnálom, számomra nem normális, ha két szexuálisan érett felnőtt akár ugyanazon, akár különböző nemekből egy szobában vagy ágyban alszik." Hozzáteszem, ha emellett még rokonok is.
2013. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként pedig hogy reagáljak is a konkrét problémára: ő házuk, ő házuk, ja, csak elfelejtitek, hogy ők megengedték, hogy a lány párja odaköltözzön, nem kényszerített rájuk semmit. A lány leírásából pedig úgy tűnik, hogy borzalmasan túlreagálnak dolgokat, ez minden, csak nem körülmények változásához való alkalmazkodási próbálkozás. Valószínűnek tartom, hogy az apának valami komolyabb pszichológiai problémája is lehet, ezért nem hajlandó az anya egy szobában aludni vele, és ezért kénytelen beköltözni a gyerekeihez. Egészséges, érett felnőttek ezt a helyzetet nem így kezelik.
2013. jan. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
26%

Elolvastuk, csak tudod ennek a kérdésnek nem az a lényege, amifelé te tereled. Tök mindegy, hogy mintacsaládja van vagy olyan, amiben van egy-két hülye szokása a családtagjainak, az akkor is az ő kialakult életük és életterük, otthonuk és abszolút érthető, hogy a családját zavarja a változás, amit a kérdező partnere hozott az életükbe. Amint olvashattad, beleegyeztek,megpróbálták vele, ne mondtak nemet a kérdező kérésre, de ha egyszer nem válik be,nem kéne sokáig erőltetni.

Más megoldás kellene,esetleg máshoz költözni, ha albérletre nincs pénz, az is érthető, de ez így nem maradhat hosszútávon.



De kedves előző te biztos olyan vagy,hogy ha beköltözne a nappalidba mondjuk a szülőd új partnere vagy a tesód párja, gondolom teljesen természetesnek vennéd az első perctől kezdve és ujjonganál örömödben.

2013. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
94%
Képzeld, én képes vagyok mérlegelni, hogy vagyok-e olyan érett, hogy ha plusz egy fő költözik a házamba, azt tudom-e kezelni vagy sem. Ha utóbbi eset áll fenn, megmondom, hogy nem jöhet. Részben ebből is áll a felnőttség, átgondolni a döntéseket, mielőtt azokat meghozzuk, ha pedig rossz döntést hozunk, azért vezekelünk.
2013. jan. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
16%

" ők megengedték, hogy a lány párja odaköltözzön, nem kényszerített rájuk semmit. A lány leírásából pedig úgy tűnik, hogy borzalmasan túlreagálnak dolgokat, ez minden, csak nem körülmények változásához való alkalmazkodási próbálkozás"


Nyilván megengedték, mert a gyerekük életéről van szó,és ők se tudták előre, hogy milyen lesz, de ez valahol érzelmi zsarolás is a gyerek részéről, mert tudja, hogy a szülei úgyis megtesznek érte bármit és ezt ki tudják használni.

A leírásból nekem nem az jött le, hogy túlreagálják a dolgokat, hanem hogy a kérdező csak a saját és a párja rózsaszín szemüvegén át nézi a történéseket, csakúgy, mint te.

2013. jan. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
11%

"Képzeld, én képes vagyok mérlegelni, hogy vagyok-e olyan érett, hogy ha plusz egy fő költözik a házamba, azt tudom-e kezelni vagy sem."


Gondolom, hogy tökéletes, teljesen bölcs és hibátlan vagy..

2013. jan. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Te pedig egy szülő rózsaszín szemüvegén keresztül, ahogy elnézem. Most már a második személyeskedő megjegyzést kapom, de nekem is megy ám, nyugalom.
2013. jan. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
83%
Nem, de itt a többség úgy áll hozzá, hogy a fiatalabb, naivabb, tapasztalatlanabb gyereket hibáztatja, holott ott vannak az elméletben érett szülők is, akik ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetért, ha nem jobban.
2013. jan. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!