Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, hogy az én lányom ne igya tovább annak a levét, hogy egy másik gyerek folyton beteg és nem részesül orvosi kezelésben? (költözés kizárt)

Figyelt kérdés

Nos...A helyzet az, hogy van egy egy éves lányom. A férjemmel egy rokonánál kényszerülünk lakni, ugyanis egészségügyi problémái miatt a férjem több mint 1 évig munkanélküli volt, nemrégiben sikerült állást találnia, onnan kirúgták decemberben. Úgy volt, hogy tavasszal már tudunk majd költözni de ez nagyon betett nekünk. Én dolgozom, de az én fizetésem sajnos meglehetősen kevés egy albérlet fenntartására. Csinálom a fősulit is ...

Viszont van a családban egy gyerek akinek meglehetősen érdektelen, hanyag szülei vannak. Rengeteget van itt, itt vigyáznak rá. A szülei a munkára fogják, de hétvégén is itt van végig általában, amikor az egyik szülője például otthon van.A kislány folyton beteg, olyan tünetei vannak mint a kruppnak, borzasztó, ugató köhögés, kb. egész télen beteg és tavaly amikor az én lányom pár hónapos volt, rengetegszer volt miatta beteg. Akkor volt egy kis vitánk, mert bár mi szépen kértük a Párom nagymamáját, hogy csak akkor próbálják már meg a másik felügyeleti lehetőséget megoldani (a másik nagyi) amikor beteg a gyermek, Ő meglehetősen rosszul kezelte a dolgot, kiosztott mindkettőnket, azt mondta őt ez nem érdekli, ha nem tetszik költözzünk el. Azóta nem szóltunk ez ügyben egy szót sem. De most megint ott tartunk, hogy a lányom most kapott oltást, kifejezetten kérték, hogy most ne vigyem már közösségbe. A másik gyerek ismét beteg, borzasztóan köhög, tüsszög és hallottam, hogy a férjem nagymamája azt tervezi, hogy a héten itt fogja ápolni... Egyszerűen azt nem tehetem meg, hogy a saját lányomat bezárom egész napra, a levegő úgyis "közös". Sajnos költözni nem tudunk, egyszerűen, a férjem azóta sem talált állást. Nagyon lelki beteg vagyok emiatt, teljesen kikészít, hogy nekünk nincs szavunk itt, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadunk a közösbe mint az akinél lakunk. Igazából, nem is akarunk mi "főnökösködni" hiszen övé a lakás, azt csinál amit akar, csak azt nem értem, hogy miért nem veszi figyelembe a másik unokáját is, aki nem 6 éves, hanem mindössze egy...Mit tegyek? Normálisan nem lehet vele megbeszélni, nem is akart erről beszélni legutóbb sem. Igazából a kislány otthonában is vigyázhatna rá, de neki kényelmesebb itthon, pedig még fűtés sincs a lakásban, csak itt bent, a mi szobánkban...


2013. jan. 15. 19:44
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
19%

Adjatok neki köhögéscsillapítót.

Szólj rá, ha énekel, hogy fogja be.

2013. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Szed valami köhögéscsillapítót... De nyilván ez csak a tüneti kezelés. Nem a problémát szünteti meg.
2013. jan. 15. 20:18
 13/49 anonim ***** válasza:
43%

Majd biztos elmegy a saját házából a beteg unokával hogy

a nyakán élő hajléktalan családnak kényelmesebb legyen...

2013. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Hajléktalan?:) Hát köszönjük szépen. Úgy gondolom, hogy semmit sem tudsz arról, hogy miért kényszerültünk ide, nekünk sem jó ez, de a gyerekemre is tekintettel kell lennem, ha már más nincs rá. Én úgy gondolom, mind a kettő az unokája és mindkettőre tekintettel lehetne lenni. Meg a kislánynak van másik nagymamája is aki imádja, aki vigyázna rá míg beteg. Ilyen jellegű válaszokat pedig nem kérek, örülj neki, hogy Neked nem kell mások "nyakán" élned ...
2013. jan. 15. 20:28
 15/49 anonim ***** válasza:
80%

Arról van szó, hogy ezt a nyomorult gyereket nem viszik orvoshoz a szülei, plusz rátukmálják másra a gyereket, aki állandóan beteg, és a kisebbik gyerkőc is állandóan beteg, mert a 6 évet NEM KEZELTETIK!


Hiába nem az én gyerekem, elvinném az orvoshoz a 6 évest, hogy legalább lássa orvos (nem nagymama, aki jó, ha az általánost kijárta), és ne romoljon tovább az állapota, plusz az én gyerekem se maradjon le a fejlődésben az állandó betegeskedés miatt.

A szülőknek meg megemlíteném a dolgot, és kifizettetném a felírt gyógyszert.

2013. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
62%
ha a férjednek nincs melója, miért nem ő van gyesen? talán ha sikerülne dolgoznod, akkor megoldódna ez a hülye helyzet és el tudnátok menni albérletbe.
2013. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
56%

De ha tényleg laryngitisez ez a szerencsétlen, akkor bele is fulladhat, ez nem játék!!!


Miért nem fogják ezt fel az anyjáék?

Velük milyen a viszonyod? Mert ha nem nagyon rossz, akkor vigyél el orvoshoz, telefonálj rájuk. Ugató köhögés az nagyon tipikus és tényleg végzetes következményekkel járhat.


Megkapta a gyerek a védőoltásait?

2013. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
Torka milyen a gyereknek egyébként? Nem láttad?
2013. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
88%

Szegény gyerek ,én elvinném orvoshoz v. kihívnám az ügyeletet,hogy legalább gyógyszert tudjon szedni.

Miért nem a férjed van gyesen?Te meg vissza tudnál menni normálisan dolgozni?De ha meg annyira rossz a a helyzet anyagilag,és ez a lakhatás is rányomhatja a bélyegét a férjeddel való kapcsolatodra is,akkor nehéz szívvel ugyan,de a helyedben beadnám bölcsibe a gyereket,ha a párod 1-2 hónapon belül nem talál állást.Akkor el tudnátok költözni és nyugalomban élnétek.A gyerek érzi rajtad a stresszt.Nem állapot ez így.

2013. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bezzeganya de kezem-lábam tördelném ha a gyerekem beteg s nem mellete lennék. Már akkor ideges vagyok ha csak bevásárolni megyek vagy gyógyszertárba amíg otthon más ápolja akár az apja az akár a nagymama, nem érdekel melette a helyem.

Szerintem te is ilyen irányból próbálj közelíteni. Csak nem kakukk fióka az a szegény beteg gyerek, próbálj hatni az anyjára mennyire jót tenne a kicsinek több figyelem, kedvesség, törődés. Nem erős dohányosok a szülei? Halottam olyanról is, hogy a törődésért lesz beteg a kicsi, persze nem tudatosan éli ezt meg de ha már az nem gyógyul belőle ki s egyre rosszabb, a szülők meg lese sza.ják az elég komoly probréma ami lelki bajokat okoz.


Prróbálj sokat távol lenni a kislánytól a kicsivel, sok séta (bár most épp fél méteres hó van..) vagy ismerősök.


De nem is értem a nagyi miért akarja fűtetten házban tartani a beteget meg egy kisbabát??? Esetleg ha kicsit a beteget is istápolod, szeretgeted a nagyi megenyhülne, látná te is szereted s komolyan félted rávehetnéd a gyógyulása érdekében tényleg jobb volna neki othon.


Oviban meg kötelező orvoshoz küldeniük a beteg gyereket, vissza venni meg csak orvosi igazolással veszik vissza, ezt hogy bugázzák ki a szülők?

2013. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!