Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, hogy az én lányom ne igya tovább annak a levét, hogy egy másik gyerek folyton beteg és nem részesül orvosi kezelésben? (költözés kizárt)

Figyelt kérdés

Nos...A helyzet az, hogy van egy egy éves lányom. A férjemmel egy rokonánál kényszerülünk lakni, ugyanis egészségügyi problémái miatt a férjem több mint 1 évig munkanélküli volt, nemrégiben sikerült állást találnia, onnan kirúgták decemberben. Úgy volt, hogy tavasszal már tudunk majd költözni de ez nagyon betett nekünk. Én dolgozom, de az én fizetésem sajnos meglehetősen kevés egy albérlet fenntartására. Csinálom a fősulit is ...

Viszont van a családban egy gyerek akinek meglehetősen érdektelen, hanyag szülei vannak. Rengeteget van itt, itt vigyáznak rá. A szülei a munkára fogják, de hétvégén is itt van végig általában, amikor az egyik szülője például otthon van.A kislány folyton beteg, olyan tünetei vannak mint a kruppnak, borzasztó, ugató köhögés, kb. egész télen beteg és tavaly amikor az én lányom pár hónapos volt, rengetegszer volt miatta beteg. Akkor volt egy kis vitánk, mert bár mi szépen kértük a Párom nagymamáját, hogy csak akkor próbálják már meg a másik felügyeleti lehetőséget megoldani (a másik nagyi) amikor beteg a gyermek, Ő meglehetősen rosszul kezelte a dolgot, kiosztott mindkettőnket, azt mondta őt ez nem érdekli, ha nem tetszik költözzünk el. Azóta nem szóltunk ez ügyben egy szót sem. De most megint ott tartunk, hogy a lányom most kapott oltást, kifejezetten kérték, hogy most ne vigyem már közösségbe. A másik gyerek ismét beteg, borzasztóan köhög, tüsszög és hallottam, hogy a férjem nagymamája azt tervezi, hogy a héten itt fogja ápolni... Egyszerűen azt nem tehetem meg, hogy a saját lányomat bezárom egész napra, a levegő úgyis "közös". Sajnos költözni nem tudunk, egyszerűen, a férjem azóta sem talált állást. Nagyon lelki beteg vagyok emiatt, teljesen kikészít, hogy nekünk nincs szavunk itt, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadunk a közösbe mint az akinél lakunk. Igazából, nem is akarunk mi "főnökösködni" hiszen övé a lakás, azt csinál amit akar, csak azt nem értem, hogy miért nem veszi figyelembe a másik unokáját is, aki nem 6 éves, hanem mindössze egy...Mit tegyek? Normálisan nem lehet vele megbeszélni, nem is akart erről beszélni legutóbb sem. Igazából a kislány otthonában is vigyázhatna rá, de neki kényelmesebb itthon, pedig még fűtés sincs a lakásban, csak itt bent, a mi szobánkban...


2013. jan. 15. 19:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
73%

Az ugató köhögés nem rossz szokás.

Nem sűrű dolog és egyébként is honnan tanulta volna? Tipikus tünet.

2013. jan. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ahhoz senkitől ellesni egy köhögést, hogy valaki úgy köhögjön rossz szokásból is. De az is lehet egy kutyától leste el.
2013. jan. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
76%

Szokásból nem lehet így köhögni :S

Ez hallatszik, utánozni is nehéz.


Hogyne, a kutyától :S

Látszik nem hallottál még ilyen gyereket.

2013. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

Most miért? :D Ezek a Mauglik tanulnak az állatoktól is, emberi törődés híján.

Amúgy meg, ha a kérdező rávenné a gyereket, hogy próbáljon meg normálisan köhögni, és kiderülne, hogy nem tud, akkor valóban kiderülne, hogy kruppos. De ha tud másképp is, akkor csak rossz szokás.

2013. jan. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy tanulnak :S

Ő kap törődést, csak épp nem az anyjáéktól.


Gégegyulladása van,a leírtakból szerintem 90%.

2013. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
65%
Ugatva köhögés egyenlő krupp, orvos kell neki és kezelés!
2013. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
69%
Én jobban sajnálom azt a szegény gyereket, mint titeket, meg kell hogy mondjam. Nem elég, hogy a szülei folyton lepasszolják, egyfolytában beteg, orvosi kezelést nem kap, még haragszanak is rá, mert megfertőz mást. Megértem az aggodalmadat, de szerintem elsősorban Vele kellene foglalkozni, elvinni orvoshoz (mielőtt megfullad), ha az ő ügye rendbe jönne, azzal a ti helyzetetek is megoldódna. Értem én, hogy neked "senkid" az a gyerek, de könyörgöm, te is anya vagy, ennyi nincs benned?
2013. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
63%
OFF Milyen jogon vinne el más gyereket orvoshoz? A szülei dolga. Amúgy meg elég nevetséges lenne megtiltani, hogy a nagymama ne vigyázzon a beteg unokájara.... Mondd le a gyest es menj el teljes munkaidőben dolgozni. Vagy itasd át a férjedre, ha úgyis munkanélküli. Aztán irány egy albérlet.
2013. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én NEM haragszom a kislányra, egy okos, aranyos, értelmes kislány. A haragom nem felé, hanem a szülei felé irányul, Ő inkább csak a vita "tárgya" de nem alanya!! Egyértelmű, hogy Ő nem tehet arról, hogy sosem kap rendes ellátást, vagy, hogy ennyit lepasszolják otthonról, ne gondoljátok, hogy én nem sajnálom, volt már, hogy szóvá tettem a nagymamának, hogy miért ragaszkodik hozzá, hogy folyton itt legyen amikor a kislány a szülei után sír, hiányoznak neki. (mert sokszor ő is ragaszkodik ahhoz, hogy itt legyen.) Ja és ki mondta, hogy én vagy más meg akarom tiltani, hogy vigyázzon rá? A tiltás és a kérés között szerintem óriási különbség van ... Én csak annyit kértem anno, hogy ha beteg miért ne vigyázhatna rá a saját otthonában, nem laknak messze, gyalog 15 perc.

Beszélgettünk egyébként erről a dologról, de továbbra is állítja, hogy csak köhög, majd elmúlik, kap gyógyszert és ennyi. Mivel nem lázas, nem beteg. Próbált nekem hazudni is ez ügyben, ugyanis a kislány saját maga mondta nekem, hogy nem akar közel jönni hozzám mert beteg. Mire ezt meghallotta a nagymamája és beküldte a kislányt a szobába és azt mondta nekem, hogy nem beteg a kislány csak anyagi okokból most nem tud oviba járni ... Aztán mondtam neki, hogy hallottam, hogy tegnap arról beszéltek, hogy márpedig a kislány beteg. De csak félrebeszélt végig, szóval igazából tárgytalan a dolog. Nekem tényleg semmi közöm hozzá. Én sajnálom meg minden, de azért hogy nézne az ki, hogy engedély nélkül fognám és elvinném egy orvoshoz?? A szülei biztosan kiosztanának és jogosan ... Én szívesen elvinném, de nem engednék meg, ismerem ennyire a családtagokat azért... Már mások is próbáltak erről beszélni vele/velük de sikertelenül.

2013. jan. 19. 13:48
 40/49 anonim ***** válasza:
Mért nem viszitek ti el a gyerköcötöket a másik nagyihoz ha ott a kislány a férjed ráér te se napi 8 órában dolgozol időbe bele férne.
2013. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!