Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, hogy az én lányom ne igya tovább annak a levét, hogy egy másik gyerek folyton beteg és nem részesül orvosi kezelésben? (költözés kizárt)

Figyelt kérdés

Nos...A helyzet az, hogy van egy egy éves lányom. A férjemmel egy rokonánál kényszerülünk lakni, ugyanis egészségügyi problémái miatt a férjem több mint 1 évig munkanélküli volt, nemrégiben sikerült állást találnia, onnan kirúgták decemberben. Úgy volt, hogy tavasszal már tudunk majd költözni de ez nagyon betett nekünk. Én dolgozom, de az én fizetésem sajnos meglehetősen kevés egy albérlet fenntartására. Csinálom a fősulit is ...

Viszont van a családban egy gyerek akinek meglehetősen érdektelen, hanyag szülei vannak. Rengeteget van itt, itt vigyáznak rá. A szülei a munkára fogják, de hétvégén is itt van végig általában, amikor az egyik szülője például otthon van.A kislány folyton beteg, olyan tünetei vannak mint a kruppnak, borzasztó, ugató köhögés, kb. egész télen beteg és tavaly amikor az én lányom pár hónapos volt, rengetegszer volt miatta beteg. Akkor volt egy kis vitánk, mert bár mi szépen kértük a Párom nagymamáját, hogy csak akkor próbálják már meg a másik felügyeleti lehetőséget megoldani (a másik nagyi) amikor beteg a gyermek, Ő meglehetősen rosszul kezelte a dolgot, kiosztott mindkettőnket, azt mondta őt ez nem érdekli, ha nem tetszik költözzünk el. Azóta nem szóltunk ez ügyben egy szót sem. De most megint ott tartunk, hogy a lányom most kapott oltást, kifejezetten kérték, hogy most ne vigyem már közösségbe. A másik gyerek ismét beteg, borzasztóan köhög, tüsszög és hallottam, hogy a férjem nagymamája azt tervezi, hogy a héten itt fogja ápolni... Egyszerűen azt nem tehetem meg, hogy a saját lányomat bezárom egész napra, a levegő úgyis "közös". Sajnos költözni nem tudunk, egyszerűen, a férjem azóta sem talált állást. Nagyon lelki beteg vagyok emiatt, teljesen kikészít, hogy nekünk nincs szavunk itt, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadunk a közösbe mint az akinél lakunk. Igazából, nem is akarunk mi "főnökösködni" hiszen övé a lakás, azt csinál amit akar, csak azt nem értem, hogy miért nem veszi figyelembe a másik unokáját is, aki nem 6 éves, hanem mindössze egy...Mit tegyek? Normálisan nem lehet vele megbeszélni, nem is akart erről beszélni legutóbb sem. Igazából a kislány otthonában is vigyázhatna rá, de neki kényelmesebb itthon, pedig még fűtés sincs a lakásban, csak itt bent, a mi szobánkban...


2013. jan. 15. 19:44
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
78%

Jóindulat kell! Már maga ez a szóhasználat, hogy "folyton beteg" mnweg hogy "az én lányom issza a levét", ezek a szavak kellemetlen gondolatokra utalnak, haragra, türelmetlenségre. Kénytelenek vagytok ott lakni, ez nyílván frusztráló heélyzet. De nekik sem öröm a köhögő gyerek.

LegyetekJÓKegymáshoz. Mosollyal nézzetek egymásra, és mindig abban a tudatban, milyen jó, hogy befogadtak, hogy van hol lennünk, ilyesmi.

A köhögés meggyógyítása tényleg nem lehet gond manapság. Nagyon tudom tapasztalatból javasolni a Kálcium Sandóz pezsgőtablettát naponta 1-2 alkalommal, és legalább egyfél évig, akkor is, ha abbamarad a köhögés. És sok jó gyógynövény és fűszer nagyon kell, pl. a kakukkfű minden levesbe, lencsébe, körözöttbe is jó.

Viszont a feszültség a személyek között nem oldódik fel, ha ott marad a düh, harag, rossz beszédek, akkor bizony felörlődik a felnőtt és a gyerek egyaránt.

Tehát jóindulat, türelem, mosoly, kálcium szandóz és kakukkfű - ezek a javaslataim.

2013. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
60%

Nem riogatásnak de hasonló eset volt egy éve ahol a 7 lves alatti gyerek othon meghalt mert nem volt kikezelve tüdőbetegségből s a szövődményeket nem bírta. Roppant "érdekes" volt, hogy mindenki végignézte a hálálát, alig kapott valamit enni de elmondásuk szerint nem volt othon senki pont akkor. Mikor pedig felvetették hogy lehetett volna egyedül a lakásban egy kicsi beteg gyerek csak habogtak, hogy hát izé. Ha más nem akkor igenis rá kell ijeszteni nagyira, a gyereknek meg sürgősen orvosi ellás

KELL.

2013. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
60%
Ki kell hívni a gyámügyet névtelenül!
2013. jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Jaja Gyámügy!
2013. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Ilyet nem tehetek...Rögtön tudni fogják, hogy mi voltunk. De ahogy már mondtam egyszerűen nem szólhatunk bele. Nekem nincs jó kapcsolatom a szüleivel, mélységesen megvetem és utálom is őket azért, hogy hagyják, hogy a gyerekük kikezeletlen betegségekkel küszködjön. Már ma reggeltől itt van nálunk, reggel a nagymama egyedül elment, szólt, hogy beteg, ennyi. Itt is lesz gondolom egész héten. Amúgy de, a szülei erős dohányosok. Mi tavaly megpróbáltuk NORMÁLISAN én akkor olyan csúnya dolgokat kaptam a fejemhez, meg a férjem is, hogy hihetetlen... Ránk is vágta rendesen az ajtót, hogy ha nem tetszik menjünk el. Egyszerűen ők a betegséget nem fogják fel, azt mondják ezekre, hogy na hát köhög egy kicsit de nem lázas akkor nem számít. Mondjuk most nem olyan gyakran köhög mint pl. tavaly, csak néha de akkor olyan ugató jelleggel, hogy hihetetlen. Ha én ebbe beleütöm az orrom, engem tuti kihajítanak innen, a családdal együtt. Azért van bennem harag, mert az én gyerekemet sosem veszi figyelembe ... Nem tudok nem haragudni rá, pláne azért a megjegyzéséért amit tavaly tett: " Nevelj csak nyugodtan majd egy beteg gyereket, mert így félted mindentől. " Köszönöm szépen de egy ilyen emberrel én nem tudok és nem is akarok normálisan beszélni. Ő a másik gyereket nem adja ki a kezéből, ha én megemlíteném, hogy orvoshoz akarnám vinni szerintem dobna egy hátast, hogy milyen jogon... Na meg a másik, hogy ha kiderülne, hogy még sincs olyan nagy baja, akkor csak azt kapnám, hogy na ugye, meg, hogy én csináltam ebből akkora cirkuszt...
2013. jan. 16. 07:47
 26/49 A kérdező kommentje:
Egyébként én lennék a legboldogabb ha be tudnám adni már bölcsibe, de még itt a nyakamon az államvizsga, addig nem merem bevállalni teljes állásban amit most csinálok. Most gyári munkát végzek, műszakban, de most csak 2 műszakot vállalok, ha teljes dolgozónak jelentkeznék az 3 műszak. 6 napot dolgoznék, 2 nap pihenő. Így államvizsga előtt nagyon necces...De bízom benne, hogy tavaszig megoldódik ez a helyzet és el tudunk menni. Mert teljesen kikészít már ez engem.
2013. jan. 16. 07:49
 27/49 anonim ***** válasza:
És olyan jó barátod,aki ismer titeket és ő szólna valakinek?
2013. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
21%

Tudod mi a bajod kérdező? Beszari vagy!

Állj ki magadért, és a gyerekeidért!!!!

Vagy tűrj, de ha meghal az a gyerek, akkor TE is hibás vagy, és nem kicsit!!!!

2013. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, Te nem vagy tiszta...azért a haláltól kicsit messze áll. És nem vagyok beszari, de figyelembe kell vennem, hogy MÁSNÁL élünk, kész.
2013. jan. 16. 20:24
 30/49 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez egy rossz szokás, hogy ugatva köhög. Mutasd meg neki, hogy kell szépen, kulturáltan köhögni, és kevésbé lesz idegesítő. Mondd, hogy mindig tegyen a szája elé zsebkendőt, ha köhög. Meg sűrűn mossa meg a kezét.
2013. jan. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!