Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, hogy az én lányom ne igya tovább annak a levét, hogy egy másik gyerek folyton beteg és nem részesül orvosi kezelésben? (költözés kizárt)

Figyelt kérdés

Nos...A helyzet az, hogy van egy egy éves lányom. A férjemmel egy rokonánál kényszerülünk lakni, ugyanis egészségügyi problémái miatt a férjem több mint 1 évig munkanélküli volt, nemrégiben sikerült állást találnia, onnan kirúgták decemberben. Úgy volt, hogy tavasszal már tudunk majd költözni de ez nagyon betett nekünk. Én dolgozom, de az én fizetésem sajnos meglehetősen kevés egy albérlet fenntartására. Csinálom a fősulit is ...

Viszont van a családban egy gyerek akinek meglehetősen érdektelen, hanyag szülei vannak. Rengeteget van itt, itt vigyáznak rá. A szülei a munkára fogják, de hétvégén is itt van végig általában, amikor az egyik szülője például otthon van.A kislány folyton beteg, olyan tünetei vannak mint a kruppnak, borzasztó, ugató köhögés, kb. egész télen beteg és tavaly amikor az én lányom pár hónapos volt, rengetegszer volt miatta beteg. Akkor volt egy kis vitánk, mert bár mi szépen kértük a Párom nagymamáját, hogy csak akkor próbálják már meg a másik felügyeleti lehetőséget megoldani (a másik nagyi) amikor beteg a gyermek, Ő meglehetősen rosszul kezelte a dolgot, kiosztott mindkettőnket, azt mondta őt ez nem érdekli, ha nem tetszik költözzünk el. Azóta nem szóltunk ez ügyben egy szót sem. De most megint ott tartunk, hogy a lányom most kapott oltást, kifejezetten kérték, hogy most ne vigyem már közösségbe. A másik gyerek ismét beteg, borzasztóan köhög, tüsszög és hallottam, hogy a férjem nagymamája azt tervezi, hogy a héten itt fogja ápolni... Egyszerűen azt nem tehetem meg, hogy a saját lányomat bezárom egész napra, a levegő úgyis "közös". Sajnos költözni nem tudunk, egyszerűen, a férjem azóta sem talált állást. Nagyon lelki beteg vagyok emiatt, teljesen kikészít, hogy nekünk nincs szavunk itt, annak ellenére, hogy ugyanúgy beleadunk a közösbe mint az akinél lakunk. Igazából, nem is akarunk mi "főnökösködni" hiszen övé a lakás, azt csinál amit akar, csak azt nem értem, hogy miért nem veszi figyelembe a másik unokáját is, aki nem 6 éves, hanem mindössze egy...Mit tegyek? Normálisan nem lehet vele megbeszélni, nem is akart erről beszélni legutóbb sem. Igazából a kislány otthonában is vigyázhatna rá, de neki kényelmesebb itthon, pedig még fűtés sincs a lakásban, csak itt bent, a mi szobánkban...


2013. jan. 15. 19:44
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

De napi 8 órában dolgozom.. Annyi, hogy nem minden egyes nap. Államvizsga előtt vagyok és azért itthon is van mit csinálni. De egyébként már ezt csináljuk. Mi szoktunk itthonról elmenni. De ezt is azért nem tartom fair-nek mert én úgy vélem most jelenleg mi vagyunk akik szintén itt lakunk és nekünk most ez az otthonunk, miért nekünk kell elmennünk itthonról? Nem azt mondom, hogy a nagyszülő menjen el, de van másik nagyszülője is aki imádja.

Például holnap a szülei otthon lesznek, még is ma ismét elhozták... Azt hallottam rokonoktól, hogy sokszor bulizni járnak. Ha én egész héten nem látnám a gyerekem csak este 1 órára, ha lenne egy szabadnapom a héten, biztosan vele tölteném és nem passzolnám le. De ez már csak egy szubjektív vélemény. A lényeg, hogy beletörődtem ebbe, amint lediplomáztam elfogadom a legelső adandó munkalehetőséget és elkezdek dolgozni és a férjem is. Utána remélem megmarad a munkahelyünk és nem szorulunk többé másra...Bízom benne!

2013. jan. 19. 22:13
 42/49 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező. Bármit mondunk, megválaszolod, hogy az MIÉRT NEM JÓ. Így nem tudsz előre lépni.

Először is Önmagadban találd meg a szelídséget, a hajlamot a másokkal való egyezkedésre.Találd meg a módját, hogy beszélhess velük. Legyél kedves, tegyél meg apró szivességeket, stb, alakíts barátságosra a hangulatot. Azután a gyerekecskát meg kell gyógyítani. Első lépésben szerezzél Calcium Sandóz nevű gyógyszert, ami pezsgőtabletta, és ezért kellemesen megiható, szinte egy üdítőital vagy limonádé. Ha ettől egy- két hét múlva javulni látszik, akkor továbbra is ezt adni, és lassan rendbejön. Addigra a lelki helyzet is megnyugszik, és mire itt a húsvéti nyuszi, minden tiszta, kedves öröm lesz.

2013. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy felesleges volt ez a kérdés. Ha nem tudod orvoshoz vinni, mert megharagszanak, ha azért is rád pikkelnek, ha megmondod a véleményed, hogy márpedig beteg, és nincs pénz elköltözni sem, akkor nincs megoldás. Ezért kár volt kiírni a kérdést.
2013. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
42%
2 gondolat: ha a nagyobb kislánynak vmi baja történik, akkor minden felnőtt keményen felelősségre vonható! Kérdező, te meg ez alapjàn a férjed is borzasztó töketlenek vagytok. Ismerem a jelensèget, ugyanilyen családban nőttem fel. Mindenre van kifogás, mindennek van akadálya, illetve jajj megszólnak/megsértődnek... Le lehet így élni egy életet, de a gyereked nem lesz rád büszke.
2013. febr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Lehet, hogy a Te családod tökéletlen volt, mi nem vagyunk azok. :) Látom, hogy érdekes családban nőhettél fel, ahol azt tanították Neked, hogy ítélj meg egy embert egy feltett kérdése alapján. (ráadásul rosszindulattal!) Ismerem ezt a jelenséget, sok hasonló ismerősöm van. :)

Én Veled ellentétben nem vagyok ilyen rosszindulatú, esetleg csak sajnálom, hogy Te rögtön rosszul ítélsz meg engem. Ha érdekel azóta már megbeszéltem ezt a dolgot a nagyival, elmondtam, hogy nekem nem a kislánnyal van a gondom, mert egy aranyos kedves kislány, csak a sajátomat féltem mert senkinek nem hiányzik, hogy folyton beteg legyen. Azóta egyszer újra beteg lett, elvitte orvoshoz, kapott gyógyszert és hála Istennek már nem köhög. Nem mondták, hogy kruppos lenne, antibiotikumot és köptetőt kapott. Pihenést, ágyban fekvést, sok-sok meleg teát javasolt az orvos. Így is tettek. Igaz, itt gyógyult nálunk, de megbeszéltük, hogy amíg beteg nem tesszük össze a két gyereket. Kulturált módon, veszekedés nélkül sikerült ezt megbeszélni. Megértettem a nagyi álláspontjait is, Ő pedig az enyémeket.

Nem kell aggódnod kedves utolsó, én meg fogok tenni mindent azért, hogy a gyermekem büszke legyen rám. Ezért tanulok még mindig és dolgozom buzgón mellette, hogy mindent megadhassak Neki majd egy külön lakásban is. Ha hiszed ha nem, nekem az Ő érdekei az elsők de ezt nem Neked fogom bizonygatni. :) De másnak sem, aki nem hiszi!

2013. febr. 2. 09:42
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg mire fel paráztattad itt a jónépet, hogy úgy kipenderít anyós, hogy ihaj, ha megemlíted neki? Ezt írtad, még az első oldalon.
2013. febr. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
72%

"én úgy vélem most jelenleg mi vagyunk akik szintén itt lakunk és nekünk most ez az otthonunk, miért nekünk kell elmennünk itthonról? "



azért, mert nem ti vagytok otthon

befogadottak vagytok, mégha fizettek is rezsibe valamennyit (ami részetekről sok, de egyébként meg nem sok)


nehéz dió, remélem, találtok munkát, és meg fog oldódni a problémátok!

2013. máj. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
37%
sikerült már külön költöznötök Kérdező? Államvizsga? :-) Mi van veletek?
2013. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
37%
Látom hogy régi kérdés, mégis érdekelne mi van veletek azóta Kérdező?
2015. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!