Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van apának? Normális,...

Igaza van apának? Normális, hogy ezért utálja a páromat?

Figyelt kérdés

Azt még az elején leírom, hogy apám imád csicskáztatni mindenkit, lusta bemenni a 3 méterrel arrébb lévő szobába a telefonért, inkább kihozatja mással.

1,5 éve vagyok együtt a párommal, minden hétvégén itt van nálunk.

Nyáron az a baja apának, hogy nem nyírja le a füvet, most télen, hogy nem hord be fát, nem lapátolja el a havat.. De még SOSEM kérte meg rá! Múltkor is azt mondta, hogy "jól esett volna, ha ellapátolod a havat".

De most komolyan, heti 2, max 3 napot vagyunk együtt, és akkor is nyírjon füvet (legalább 1,5 óra), meg lapátoljon havat?

Bezzeg azt sosem hozza fel, hogy felkeltünk hétvégén korán, hogy behordja a párom a fát, és végül SEMMIT sem kellett segítenie... Ez valahogy elfelejtődött...


Szóval utálja a páromat emiatt. Normális ez így? Ráadásul a párom nem tudja, hogy apa épp milyen fát akar behordani, tehát vele kéne mennie, de ha apa nem szól, a páromnak figyelnie kéne, hogy apa mikor megy ki fáért?!?! Ez nevetséges szerintem!


2013. jan. 20. 23:06
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
92%
Egyedül leszek itt a véleményemmel, de ha nekem lenne gyerekem, és hazahozná a szerelmét, eszembe nem jutna vele elvégeztetni a házi- és ház körüli munkákat. Én vagyok a vendéglátó, ő a vendég, és a fiatalok nyilván szeretnék azt a kis időt kettesben tölteni. Ha mégis szükségem lenne segítségre, akkor udvariasan megkérném rá, nem az, hogy sértődötten szemrehányást teszek, hogy miért nem csinálta meg helyettem. Lehet, kérdező, hogy apukádnak amúgy is baja van a fiúval, vagy csak féltékeny, és keres valami ürügyet, amiért piszkálhatja, és ha segítene, akkor is piszkálná, valami más miatt. Ha kell valami, nyissa ki a száját, de nem lehet ilyet csak úgy elvárni, az ember meg legyen gondolatolvasó, hogy az öreg éppen mit akar? Ezek után gondolom, rossz szájízzel válnak el, és a párodat is jól lelombozza. Nem nagyon szeretheti, az biztos.
2013. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanennyi kéne apám részéről is.

A párom kérdezné meg, ha nem alázta volna már meg párszor az apám. Ezek után elvárható?

.. Szerintem nem...

2013. jan. 20. 23:37
 23/58 anonim ***** válasza:
20%

Nem válaszolok többet, mert te tényleg csak fújod a magadét... :D


Figyi, ha nincs bennetek egymás iránt egy kis tiszelet és tolerancia, akkor megette a fene az egészet. Akár bunkóskodik apukád, akár nem, a gyerekek igenis próbáljanak meg a szülőknek segíteni és tisztelettel viseltetni irántuk. Képzeld magad az ő helyükbe, mikor a te gyerekeid fognak így "letojni" majd. Rohadt rosszul fog esni. De tényleg nem papolok többet. Ha nem hallgatod meg a jó tanácsokat, akkor éljetek így továbbra is.

2013. jan. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen incidensek után elég kínos lenne felajánlani magától, hogy segít. Ilyen undok karótnyelt vénembernek én se segítenék. Legalább a lányát szeretné annyira, hogy a barátját nem b@szogatja.
2013. jan. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
34%

Az eszedbe se jutott, hogy TE menj ki vele, és TE mutasd meg neki, melyik fa hol van?! És akkor legközelebb mehetne egyedül érte, és apukád boldog lenne, és nem szólna be bunkón, ha két napig nálatok van a barátod.


Én nem értem, annyira egyszerű a problémád megoldása, mintha direkt, azért is fenn akarnád tartani a feszültséget és nem teszed meg, amit akar.


Szerintem nincs teljesíthetetlen kívánsága apukádnak, ha már etet, eltart, ennyit megtehetsz a családi békéért.

2013. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Igazából mindenkivel kötekszik folyamatosan, de mi már megszoktuk. Én például már rá sem nézek, ha velem kötekszik. Tényleg mindenbe képes belekötni...

Arról nem beszélve, hogy tényleg nagyon lusta és szerintem legszívesebben mindent mással végeztetne el. A másik szobába nem megy át a telefonért, inkább megkéri a tesómat...

2013. jan. 20. 23:39
 27/58 anonim ***** válasza:
19%

"Egyedül leszek itt a véleményemmel, de ha nekem lenne gyerekem, és hazahozná a szerelmét, eszembe nem jutna vele elvégeztetni a házi- és ház körüli munkákat. Én vagyok a vendéglátó, ő a vendég, és a fiatalok nyilván szeretnék azt a kis időt kettesben tölteni."


Gondolom neked se fog majd jólesni, mikor a menyed megkérdezi, hogy segítsen-e elmosogatni? Én utálnám, ha meg kéne rá kérnem, és magától nem jutna eszébe. Úgyis azt mondanám, hogy nem kell, menjetek csak a dolgotokra, de mégis, milyen jó mikor látod rajta a KÉSZSÉGET...

2013. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

Apád kötekedős, ez nekem leesett. A nyuszika meg a sapkája esete jut róla eszembe.

Mindent meg kell beszélni vele, de úgy, hogy ne tudjon belekötni. Például a barátod részéről annyit, hogy szívesen segít behordani a fát, csak mutassa meg, hogy melyiket és hogy honnan. Ha ebből nem ért, akkor tényleg baj van vele.

2013. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:

De én sem tudom, hogy melyik a hol van!

Minek mennék ki érte én, amikor ő szinte egész nap itthon van??

Meg különben is, hagy ne nekem kelljen már becipelnem, ő se mosogat el helyettem!

2013. jan. 20. 23:41
 30/58 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, ha felajánlaná, az nagyon jól esne, és értékelném! De ha mégsem ajánlja fel, akkor nem hisztiznék miatta egyáltalán!
2013. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!