Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van apának? Normális,...

Igaza van apának? Normális, hogy ezért utálja a páromat?

Figyelt kérdés

Azt még az elején leírom, hogy apám imád csicskáztatni mindenkit, lusta bemenni a 3 méterrel arrébb lévő szobába a telefonért, inkább kihozatja mással.

1,5 éve vagyok együtt a párommal, minden hétvégén itt van nálunk.

Nyáron az a baja apának, hogy nem nyírja le a füvet, most télen, hogy nem hord be fát, nem lapátolja el a havat.. De még SOSEM kérte meg rá! Múltkor is azt mondta, hogy "jól esett volna, ha ellapátolod a havat".

De most komolyan, heti 2, max 3 napot vagyunk együtt, és akkor is nyírjon füvet (legalább 1,5 óra), meg lapátoljon havat?

Bezzeg azt sosem hozza fel, hogy felkeltünk hétvégén korán, hogy behordja a párom a fát, és végül SEMMIT sem kellett segítenie... Ez valahogy elfelejtődött...


Szóval utálja a páromat emiatt. Normális ez így? Ráadásul a párom nem tudja, hogy apa épp milyen fát akar behordani, tehát vele kéne mennie, de ha apa nem szól, a páromnak figyelnie kéne, hogy apa mikor megy ki fáért?!?! Ez nevetséges szerintem!


2013. jan. 20. 23:06
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Nem tiltja az összeköltözést, szóval szerintem belenyugodott már. (mondjuk akkor is mennék, ha tiltaná) Amúgy még nem látta a párom lakását, ahova költözök majd.

Anya is hiába beszélt vele, bár abból is üvöltözés lett. Meg persze a szokásos "akkor csináljanak amit akarna, engem nem érdekel" duma.

2013. jan. 20. 23:59
 42/58 anonim ***** válasza:

Akkor legközelebb emlékeztetni kell rá, hogy ő mondta, hogy nem érdekli. :)

Egy fiatalnak, még ha a legdolgosabb, legillemtudóbb is, nehéz beilleszkednie a választottja családjába, nem ismeri még az ottani rendszert, szokásokat, és sok minden más, mint amit otthon megszokott, ami nem az ő hibája, és amúgy is általában zavarban vannak a megfelelési vágytól, a leendő apóstól, anyóstól, épp ezért nem szép dolog ezt még tetézni azzal, hogy az idősebb visszaél a pozíciójával, és szivatja.

2013. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:

Apukád tipikusan sunyi (mint a legtöbb ember sajnos).


Nálunk sosem volt szokás, hogy ha valamit szeretnénk, akkor utalgatunk rá, hanem mindig nyílt lapokkal játszottunk egymás előtt.

Apu, ha segíteni kell neki valamit, simán megkéri a barátomat és közben beszélgetnek meg röhögcsélnek is.


Szóval szerintem nem, nem normális.

2013. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

"Ne viccelj már. A fűnyírás max. fél óra lehet."


LOL. Nekem pl. 3 óra mire lenyírom a füvet, mivel elég nagy udvarunk van.

Egyébként azzal a válaszolóval értek egyet, aki szerint a vendéget nem ugráltatjuk. Jól is néznénk ki, ha apám nekiállna dolgoztatni a barátomat. Szerintem ez már nevetséges szintje annak, amikor az após a "felsőbbrendűségét" fitogtatja...

2013. jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy a párodnak bármi dolga lenne hóval, fával, bármivel.
2013. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

Jó, oké, segítsen fát behordani, ez pár perc. Na de fűnyírás az már túlzás szerintem. Jó hogy nem kell levágnia a sövényt, virágot ültetnie és a többi..


Tudom, hogy a párom kicsit mulya és figyelmetlen, de attól még nem kéne megalázni. Én szeretem ezeket a tulajdonságait is.. Mondjuk csak a szüleim előtt ilyen, lehet, hogy parázik. Erről sosem beszéltünk még.. Szégyellem, hogy apám így viselkedik vele.

2013. jan. 21. 00:15
 47/58 A kérdező kommentje:
Különben szerintem hülyeség ez az egész, hogy magától csinálja. Engem egyszer megkért a párom anyukája, hogy mosogassak el, mert ő már így is késésben van. Nekem eszembe se jutott volna, mert nem jártam a konyha közelében, de szívesen megcsináltam volna 1 szó nélkül, ha észreveszem. Így is szívesen megcsináltam persze.
2013. jan. 21. 00:17
 48/58 anonim ***** válasza:
Ha csak előttük mulya, akkor egyértelműen miatta stresszel. Amúgy az én anyukám utálja, ha a konyhában segítenek neki, engem sem tanított kis koromban főzni és egyéb munkákra, csak később tanultam meg. Most ez kívülről lehet, hogy valakinek lustaságnak tűnik, pedig csak nem szoktam hozzá anno. Ezért sem mernék szó nélkül mosogatószivacsot fogni idegenben, hanem előtte megkérdezném, hogy segíthetek-e. Őszinteség, tiszta beszéd és jó szándék kell ezekhez a dolgokhoz, anélkül nem nagyon megy.
2013. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondom, de elképzelem, hogy nekem lenne gyerekem és a párja átjön. Én szégyellném magam, ha bármit is megcsináltatnék vele! Ha meg elvárnám, hát el is ásnám magam! Basszus én vagyok otthon, ne mást ugráltassak már mert lusta vagyok!! Füvet nyírni... Máshol azért fizetnek, ha jön a kertész és lenyírja a füvet. Nem ugráltatnak valakit ingyen...!
2013. jan. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
Nalunk nem b...ogatjak a parom, bar nem is lusta. Ha kell valami apu szol, de nem mindig volt igy, lattam edesapamon, h valami nem oke...tehat nem volt ellenseges meg semmi, csak a kokzos hang hianyzott.azegesz abboladodott, hogy en videki csaladbol szarmazom videki munkakkal IS...ugy mint kert kapalas, szolokotozes, disznovagas, csirkeetetes, hordomosas borfejtessel...stb o viszont hiaba talpraesett, varosi, onmagatol nehezen mentek a dolgok, raadaskent balkezes, 4,5ev utanis azzal "cikizi"apu h sete-suta,egSzeruen tenLeg vivvesenallnaka kezebenadolgok, mert nem szoktuk meg (nincsbalkezesa csaladban,mig maluk mindenki az)
2013. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!