Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya és háziasszony az,...

Rossz anya és háziasszony az, aki nem vasal, nem takarít, hanem magával és a babával foglalkozik többet?

Figyelt kérdés

Takarítónő jár hozzájuk, vasalni nem szokott, a férjétől, a nagyszülőktől nagyon sok segítséget kapnak. Az anyuka sportolni jár, tanfolyamra meg programokra a pici gyerekkel, néha főz, de egyáltalán nem tartja fontosnak a háztartás vezetését.

Mit szóltok ehhez?


2013. jan. 31. 09:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
82%

Amí otthon voltam a picurral,addig hozzánk is járt takarítónő.

Terhesség előtt és közben is meló mellett jártam suliba,szülés után 3 hónappal lett meg a másoddiplomám,örültem ha babázhatok.Főzni én főztem,mert imádok,de takaritani már nem kezdtem neki,mert akkor a gyerektől és a férjemtől vettem volna el az időt.

Rossz anyának kellett volna magam érezni,mert a takaritásra való időt a gyerekkel töltöm és így munkát adok egy embernek? Nem hiszem.

Most már ismét dolgozom,páromnak is jobb a munkabesoztása,ketten megcsináljuk.

Amig a gyerek és a férj nincs elhanyagolva,szerintem simán jó a takaritónő.

2013. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
7%

Legalább a takarítónőnek van így munkája és kap fizut...


Az anyukának meg magánügye, hogy mit csinál, ha meg tudja fizetni, vagy ha talált egy olyan palimadarat, aki ezt finanszírozza neki. A tanfolyam+ program a gyerekkel még oké, de szerintem az gáz, hogy sportolni jár. Általában azért szoktak eljárni aerobikozni, kondizni, tornázni, és hasonló sportokat űzni, hogy ne hízzanak el, vagy lefogyjanak, ha már a nagy semmittevésben elhíztak. Közben csak annyi kéne, hogy odafigyelnek mit esznek, továbbá takarítanak! És a takarítással már meg is van a karbantartó testmozgás. De hiába, nagy az Isten állatkertje, és inkább lustálkodnak, majd befizetnek a sportcentrumba... Ez is magánügy igazából. Meg az edzőknek is lesz legalább kuncsaftjuk és munkájuk, na.

A társadalom meg hülyül el, mert valószínű ennek a nőnek a gyereke sem fogja megtanulni a munkát, és a háztartási feladatok elvégzését. Aztán ha fordul a kocka és neki már nem lesz pénze bejárónőre, akkor majd jön a hitelfelvétel és a sírás-rívás állambácsinál...

2013. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolsó! Szomorú, hogy szerinted az otthoni takarítás kimeríti a sport fogalmát. Egészségesen étkezem, nagyon odafigyelek rá, és takarítok is, rendszeresen, de a vasalás, főzés, porszívózás, portörlés nem sport. Vicces még egy napon említeni is a kettőt! Kötelező tennivalók otthon. Ha te ennyire tiszteled a mozgást, én is sajnállak téged! Talán nem lett az életed része a mozgás, és azzal nyugtatod magad, hogy ha koplalsz és takarítasz, akkor az elég az egészséged megőrzéséhez. SZerintem nem.


Az anyuka teljesen jól teszi, amit tesz! Kikapcsolódik, amivel levezeti a stresszt, mozog, amivel fitt marad, foglalkozik a gyerekkel, akinek erre szüksége is van, nem értem, hol lenne itt a probléma? Most tényleg azon akadunk ki, hogy jár hozzá valaki vasalni? Ugyanmár!

2013. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem látok benne semmi rosszat, inkább jó neki hogy van ideje magára is, irigylenm kicsit mert ha odáig jutok hogy lesz gyerek én se akarok leveszni a házimunkában. A sport meg nagyon fontos nekem is és a páromnak is arról nem mondanánk le max kicsit csökkentenénk az idejét
2013. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
91%

Ő dolguk, ha így jó nekik, semmi gond.

Miért lenne ettől rossz anya? Az anyaságnak semmi köze a háziasszonysághoz, már eleve. A két dolog egymástól teljesen különbözik.

2013. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
74%

A háziasszony = a ház asszonya gondoskodjon arról, hogy rendben legyen otthon minden. Mosás, főzés, takarítás, vasalás stb. Hogy ezt saját két kezével, vagy kihasználva az adott lehetőségeit, mások megfizetése árán biztosítja a családnak, ez az ő magánügyük.

Az anya ha megteheti, igenis ne poshadjon örökké otthon a gyermekével a 4 fal között, ha megteheti a gyermek napi szükségleteinek kielégítése mellett (kaja, alvás, tisztálkodás stb.) igenis vigye levegőre, meg más emberek közé, ismertesse meg mielőbb más élőlényekkel pl. állatkertbe stb. stb. Szerintem minél előbb tanulja meg a gyermek, hogy a világ milyen sokszínű és sokrétű, annál nyitottabb lesz, annál könnyebben fog tudni majd kapcsolatokat építeni, annál könnyebben fog majd elfogadni más és másfajta embereket.

2013. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
94%

AKi úgy gondolja, hogy a sport=takarítás, az az életében nem sportolt még, de még csak nem is hallott róla.


Nem mellesleg, nem csak az jár sportolni, aki a punnyadtság miatt elhízott, hanem baromi sokan, akik nem akarnak eltespedni. Aki ezt elítéli az egy barom.

2013. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
89%

Ez egyedül a párra tartozik, senki másra.


A férjeknek is eltérőek a prioritások.

Pl. Ahol a fiataloknak kevesebb a jövedelme, szülőkre sem támaszkodhatnak, és a férj így is sokat dolgozik ott az újdonsült anyukára is több háztartási munka hárul, alkalmazott felvétele szóba sem jöhet.


Ahol viszont férj jól keres, szülök is örömmel segítenek, bejárónőre is van pénz, esetleg még férj otthon házimunkába is be tud segíteni, ott a férjnek is fontosabb lehet az hogy felesége a babára és saját formájának visszanyerésére, tanulásra fordítsa az energiáját. (Lehet hogy a férj rémálma lenne az, ha esténként egy 20 kilót hízott termetes asszonyság várná 2000 kalóriás "laza" vacsorával.)

2013. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igenis jó anya. Nyilván tehetős, de nem butaságokra szórja a pénzt, szórakozni és shoppingolni jár, a babát pedig egy bébiszitterre bízza. Épp ellenkezőleg! Azért fogad fel takarítónőt, hogy minden pillanatot kiélvezhessen a gyermekével. Ha jobb anyagi helyzetben lennék, én is ezt tenném.
2013. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
88%

"Rossz anya és háziasszony az, aki nem vasal, nem takarít, hanem magával és a babával foglalkozik többet?"

A kérdés rossz, és értelmetlen. A jó anya, és a jó háziasszony egyik nyelvben sem szinonimája egymásnak. Amúgy, egy kisgyerekes anyukának valóban áldás, ha meg tudja fizetni, vagy meg tudja szervezni, hogy a háztartási munkát más végezze el helyette, amíg ő a gyerekével foglalkozik, és értelmes jó programokat szervez maguknak.

Az agyonhajszolt "szuper anyák" szoktak idejárni panaszkodni, hogy beleőrülnek a monoton robotba, a férjüknek meg az élettől is elmegy a kedve, amikor este egy hullafáradt idegroncs várja őket haza.

Érdekes módon, még soha nem olvastam olyan kérdést, hogy "Jól érzem magam itthon a gyerekkel, mert ráérek csak vele foglalkozni, nem lóg a nyelvem estére, és marad energiám a férjemre is. Most mit tegyek?" Na vajon miért?:-))

2013. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!