Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya és háziasszony az,...

Rossz anya és háziasszony az, aki nem vasal, nem takarít, hanem magával és a babával foglalkozik többet?

Figyelt kérdés

Takarítónő jár hozzájuk, vasalni nem szokott, a férjétől, a nagyszülőktől nagyon sok segítséget kapnak. Az anyuka sportolni jár, tanfolyamra meg programokra a pici gyerekkel, néha főz, de egyáltalán nem tartja fontosnak a háztartás vezetését.

Mit szóltok ehhez?


2013. jan. 31. 09:13
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%

12-es, ha már ekkora a szád, akkor tudhatnád, hogy a legtöbb ember nem a mozgás szegény életmód miatt hízik el, hanem azért, mert nem jól táplálkozik. Ha csak húst, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat enne az ember, soha nem lenne kövér. ;) (de eszünk burgonyát, gabonát, amit keményítő és csak hizlal, szórakozik a vércukorszinttel)

És a mozgásra szükség van eü szempontból... amit egy takarítás nem oldd meg...

2013. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó a számból vette ki a szót. Diéta és mozgás. A diéta (jelentése: étrend, nem fogyókúra) 70%-ban számít az elhízásnál.
2013. jan. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
53%
Utolsóval egyetértek, azzal a kikötéssel, hogy sem a burgonya, sem a gabona nem méreg és nem is kell úgy kezelni, mint ha az lenne. Csak változatosan, vegyítve mindent, amiben vitaminok is vannak és mértékkel, sokszor kis étkezésekben kell enni, és meg kell találni az egyensúlyt a munka és a pihenés között. Az anyuka helyesen teszi, hogy nem pazarol időt olyasmire, ami teljesen felesleges, ha megteheti, és arra fordítja az idejét és energiáját, amik a legfontosabbak az életben: a gyermeke, a családja, a sport és a tanulás, szellemileg fejlődés. Semmi kivetnivalót nem látok ebben.
2013. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
56%
Jó neki! Irigylem :)
2013. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
8%

Ki mondta, hogy a sport=takarítás? Sehol sem látom...


És ebből a kérdésből + a magyarázatából mi utal arra, hogy jó anya lenne az illető? (Semmi infó nincs arról, hogy miként bánik a gyerekkel, csupán a vele töltött idő pedig még édes kevés a jó anyasághoz, de semmiképp sem egyenlő azzal.)


Az viszont biztos, hogy nem egy tip-top háziasszony, hanem egy kiszolgált nő.

Ez onnan derül ki, hogy nemcsak takarítónő jár hozzájuk, hanem még a férje is a nagyszülők is besegítenek neki.


Magánügye, de ha felteszi a kérdést, akkor vegye tudomásul, hogy nem mindenki tartja ezt normálisnak a XXI.században.

A férje bizonyára dolgozik, a nagyszülők meg mégiscsak idősebbek. Amelyik nőben van egy kis tartás, nem hagyja, hogy a nagyszülők csinálják meg a házimunkát, és legalább annyi házimunkát maga is elvégez, amennyit a férje... Mert azt azért nem hinném, hogy a kedves anyuka megfizeti a férjet és a nagyszülőket is, hogy helyette rendben tartsák a lakást... A takarítónőt megfizeti, az rendben van, ha megteheti.

2013. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem rossz anya, ha a férjével ezt így beszélték meg, vagy a férjének nincs semmi ellenvetése. Egyszerűen okosan használja ki a lehetőségeit. Ha van pénz takarítónőre, akkor simán megértem, hogy lemond a becses feladatról, hiszen nem attól lesz vki jó anya, hogy mennyit házimunkázik, ha azt másképpen is meg lehet oldani. Más kérdés, hogyha rosszabb anyagi helyzetben lennének, mit csinálna. De ez így teljesen rendben van. Végül is az anyaságot az határozza meg, hogy a gyerekkel mennyit törődik és milyen a kapcsolata, és ahogy látom, szereti, sokat van vele, törődik vele. Innentől kezdve meg... egyébként az sem egy rosszpont, hogy törődik magával is, elvégre is jobb egy kipihent, boldog feleség sztem, mint egy olyan, aki annyit lót-fut otthon, és annyira nincs ideje magára, hogy majd' belegárgyul.
2013. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Kedves 11:56-os! Le tudnád írni pontosan, hogy mitől lesz valaki jó anya? Mármint a te felfogásod szerint?


Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, félreérthető volt, de nem azt írtam, hogy HELYETTE csinálnak meg dolgokat, hanem hogy sok segítséget kapnak. Tudod, ez ált. idő, kaja vagy bevásárlás. Nem a 70 éves anyós súrolja a konyhakövet. :D

2013. jan. 31. 12:36
 28/39 anonim ***** válasza:
58%
Amikor 1 éves lett a gyerek mi is fogadtunk fel takarítónőt. Így nekem csak főznöm kellett, minden mást megcsinált, a konyhámat viszont nem adom. Így sok időm magadt magamra, és a családomra. Én is jártam edzőterembe (olyanba, ahol gyerekmegőrző van), fodrászhoz, masszázsra, gyantáztatni, stb. Na meg én is vittem a gyereket játszóházba, majálisra, bábszínházba, gyerekkoncertre, stb. A férjemnek pedig volt egy kipihent, ápolt, mindenre kapható felesége. Mióta a gyerek ovis, azóta még több időm van, így elkezdtem én is nyelvet tanulni. A takarítónő maradt. Szerintem ha valaki megengedheti magának, akkor nincs ezzel gond. Ha viszont valahova nem jár takarítónő, de a feleség is hanyagolja a háztartást, és szalad az egész ház, az már nem jó.
2013. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező! Okosan tetted fel a kérdést, hogy nem saját magadról írtad, mert így legalább, ha nem értenek veled egyet, akkor nem érzed úgy, hogy arcul csaptak :-) Egyébként nekem is az a véleményem, mint a többségnek, hogy ha megteheted, miért ne? Én is anyuka vagyok egy pici babával és elég szűk az életterem azzal, hogy csak a lakás és az utcán való babakocsizás van. Ha tehetném vinném mindenhova a Kincsemet én is, de egyelőre ez nem megy. Szerintem a te gyereked sokkal előbb fog beilleszkedni és szocializálódni, mint pl. az enyém, mert rengeteget van emberek között. Csak irigyellni tudlak. Ha neked így teljes az életed, akkor a gyereked is egy kiegyensúlyozott, boldog anyát fog kapni, ami felbecsülhetetlen a mai világban! Minden jót kívánok a továbbiakban is!
2013. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
valóban nem rólam van szó :)
2013. jan. 31. 13:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!