Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya és háziasszony az,...

Rossz anya és háziasszony az, aki nem vasal, nem takarít, hanem magával és a babával foglalkozik többet?

Figyelt kérdés

Takarítónő jár hozzájuk, vasalni nem szokott, a férjétől, a nagyszülőktől nagyon sok segítséget kapnak. Az anyuka sportolni jár, tanfolyamra meg programokra a pici gyerekkel, néha főz, de egyáltalán nem tartja fontosnak a háztartás vezetését.

Mit szóltok ehhez?


2013. jan. 31. 09:13
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
59%
Valaki egy másik kategóriában is feltette ezt a kérdést,belinkelve ezt a beszélgetést! Egy picit elferdítette a tényeket, úgyhogy a férfiak élcelődnek rendesen! :(
2013. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálja az anyuka, hogy amit tud megtesz magáért és a babáért.

Viszont egy kérdésem lenne, ha mégis nagyobb lesz a baba és mindig uton vannak, akkor ez jó irányba fog vezetni?Egy kisbabának pihennie kell, mert a babakocsiban való alvás nem egyforma a szobai pihenéssel.

A férjet is jó lenne megkérdezni, hogy neki ez mind igy megfelel-e,mert olvasni lehet, hogy a férj dolgozik és sokat besegit otthon. En egy kicsit önzõnek találom az anyukát ebbõl a szempontból.

Igaz a kérdésbõl nem derült ki, hogy mennyit vannak oda távol a háztól, de bennem ez is felmerült.

2013. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
22%
Gáz. Éretlen az anyaságra, és ha baj lenne, és megszünne az anyagi biztonság összeomlana a család.Képtelen lenne helytállni, mert csak reprezentál.
2013. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%
33-as kérdező, neked van gyereked? Már miért lenne gáz, amit csinál? Ha a férjével közösen hozták ezt a döntést, akkor, ha beüt a krach, akkor is meg fogják tudni oldani. Számtalan ilyen anyukát ismerek. Az a jó anyuka, aki otthon ül, házimunkát csinál egész nap és a játszótérre viszi a gyerekét? Akkor én baromi jó anyuka vagyok...megveregetem a vállamat, viszont estére kész vagyok teljesen és a párom nem sok hasznát veszi a jelenlétemnek. Hát ez se túl jó.
2013. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, hogy mindenki két dolgot feltételez:

1. iszonyatosan jól állnak anyagilag

2. a férj dolgozik, teljes állásban és az otthontól távol


Az fel sem merült senkiben, hogy anyuka is dolgozhat otthonról? Vagy hogy az apa is otthon van?

2013. jan. 31. 14:10
 36/39 A kérdező kommentje:
13:54-es Csak nyugodtan. Ismert azért a GYK férfiközönsége, nem igazán a modern, korrekt, egyenlőségelvű, megértő, rugalmas, nem autoriter urak közül kerül ki a többség :D
2013. jan. 31. 14:11
 37/39 anonim ***** válasza:
57%
Igaz, igaz, igaz! Kérdező, jár a pont! :-)
2013. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Tök jó,nekem is ilyen faxa életem lesz.A faxom fog beállni rabszolgának.Whehehe.
2013. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
81%

szerintem akkor valaki rosszabb anya (lásd anyósom) aki pont az ellenkezője. minden élére állt, minden nap főzött, mindig mindent megcsinált fizikai értelemben, a 20 éves fiának is ő takarította a lakását, de sem szellemileg sem érzelmileg nem nevelte egyik gyermekét sem.

egyszer sem ült le a férjemmel beszélgetni, nem olvasott neki mesét, mert azt képzeli (a mai napig), hogy a gyermek nevelése kimerül abban, hogy a fizikai igényeit kielégíti.


nos, ha ez a nő azt az időt a gyerekére fordítja, amit porszívózással és vasalással töltene el, igenis jól teszi (ha anyagilag ez belefér).

eljár sportolni? költ magára? legalább nyugodtabb és kiegyensúlyozottab..

ahogy olvasom, a gyereket pedig viszi mindenhova, hogy minél többet tanuljon, lásson.


sztem aki emiatt bántja, max irigy

2013. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!