Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem ezt kérdezted, de engedd meg:

Mindenkinek van egy"úgyse vagyok az ő igazi gyerekük" korszaka. 10 éves kor körül. Ne várd ezt meg! Ez egy vállalható történet. Meséld el, menjetek ki a sírhoz! Joga van tudnia. Ettől a mostani apja még"igazi" marad. Erre sose lesz alkalmas időpont, de elkésni el lehet vele.Hogy hoyg a vér szerinti nagyszülei nem keresik? Vigasz lenne nekik. Ettől megmaradnának a jelenlegi nagyszülők ugyan úgy!

2009. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
61%

Ebben mi haszontalant találtatok????

15:46

2009. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
67%
Valaki pontozgatja lefelé az értelmes válaszokat...
2009. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim válasza:
42%

ti sem vagytok mind eppeszuek (bezzeg a szegeny kerdezod kritizalni nagyon konnyu). csak mindenki elmondja a velemenyet es ettol fuggetlenul mindegyik valasz le van pontozva. rejtely!

sok boldogsagot kivanok a sok boldogtalannak is!!!!

2009. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem viszont senkinek semmi köze ahhoz ki mikor mit mond el a gyermekének.Nekem is van olyan ismerősöm,akinek 2 örökbefogadott gyermeke van,egyik sem tudja,hogy nem a vérszerintiek,azt az elvet vallják mint te.Szerintem sem ez a legjobb de nem mondok semmi mert nincs jogom beleszólni:)


A pofon pedig nem volt jogos és azért álljon már meg a menet,jogtalanul ne üssünk gyereket.Engem életemben nem pofoztak meg,ha vétettem kijavítottam bocsánatot kértem ennyi,pedig volt,hogy én összefirkáltam a falat...fogtam és én festettem el ennyi,de pofon nem járt,nem lett belőlem sem ribanc sem hisztiző lázadó kamasz,úgyhogy le lehet akadni szegény kérdezőről most már:/

2009. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
71%
Ez abszurd! Már bocs, de szerintem egy gyerek nem tud olyat csinálni hogy akár az anyjától, akár az anyósától megérdemeljen egy verést! Akármilyen kicsit is kap! Ez semmire nem megoldás! Ha bántod, csak azt éred el vele, hogy mikor már elég nagy hogy megértse mit is tettek vele, r...dtul meg fog útálni! És a verésből nem is fogja megérteni hogy nem szabad! Ha hozzá van szoktatva a gyerek, elég a legdurvább helyzetben is kicsit hangosabban rászólni, és felfogja hogy nem szabad! Ha te is ütötted már meg, értelmetlen a kérdésed! Mert nehogy valaki azt higyje hogy egy anyának több joga van bántani a gyerekét mint egy anyósnak, vagy egy vadidegennek!
2009. szept. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg apósod szereti a kislányt, csak az anyósodnak járt el a keze, akkor kérd meg az előbbit, hogy félreérthető helyzetekben nézzen rá!
2009. szept. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, van amikor egy - egy pofon jót is tesz. Valakinél pont az hiányzik, hogy nem kapta meg mikor kellett volna.

23:03 :)

2009. szept. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj! Barátnőm pszichológus, és akik azzal mennek hozzá hogy bántottak valakit, pedig nem akartak, mindegyiknél kiderült hogy a gyerekkori sérelmekre vezethetők vissza! De olvas le bármilyen szakkönyvet! Az otthon az egyetlen hely, ahol mindenkinek biztonságban kéne éreznie magát! Akit a szülei bántanak, minimum r...dt nagy bunkó lesz, de valószínűbb hogy ő is bántani fogja a gyerekét, és talán észre sem veszi közben! Ha azon az elven vagy hogy a gyerek néha megérdemel 1-2 pofont, akkor biztos te is kaptál már! Csak emlékezz vissza milyen volt! "És nem maga a fájdalom, hanem a tudat hogy az akiből lettél megütött" Ez egy életre nyomot tud hagyni!
2009. szept. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Ez eleve nem olyan tett, amiért ütni kellene/lehetne, mert felnőttel is megesik, hogy valamit véletlen kiönt. Abszolút jogos a felháborodásod, de próbáld meg békésen rendezni. Szólni kell. Ha nem szólsz, nehogy azt könyvelje el magában, hogy ez a viselkedés így OK. Menj el hozzá megbeszélni!


Csak nehogy az legyen, hogy az anyósodék véletlenül kibökik egyszer a gyereknek, hogy nem a férjed az apja, mert az ilyen kirohanásoknál megeshet, hogy az anyós elszólja magát. Én inkább megpróbálnám elmondani magam a gyereknek, mert előbb-utóbb meg fogja tudni és jobb, ha a szülőktől tudja meg. 7 éves nem hülye, megértené. Sokkal jobb lenne, ha elmondanád, mert ne 12 évesen legyen az, hogy "hoppá, átvertek ennyi éven keresztül, hazudtak az apámról". Szerintem most jobban megértené.

2009. szept. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!