Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, a stresszt és a rossz közérzetet minden ember másképp éli át. És ez nagyban függ az illető alaptermészetétől. Jó, te nem szólsz olyankor senkihez. Más egész nap sír, esetleg van, aki olyankor elkezd mindenkire rosszat mondani, vagy mindenkinek jajgat és panaszkodik, valaki meg minden apróságra bemozdul és odacsap akkor is, ha normális esetben nem tenné. Ez egy egyszeri alkalom volt, NEM RENDSZERES, ne csinálj belőle nagy ügyet, a kislányodat tanítsd óvatosságra, és akkor jobban fog figyelni. Engem kicsi koromban nagyiék minden apróságra vesszővel csapkodtak el, az rendszeres volt. Ez nem ugyanolyan szituáció.
2009. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
33%

Most mi a fene baja lesz egy pofontól? Megtanulja, hogy nem borigatjuk ki az üdítőt, mert az nem helyes.


Szeretem ezeket a liberális szülőket, ne lepődj meg ha a lányodnak már 13 évesen 5 fiúja lesz, és be lesz szívva minden hétvégén. Tudom, te majd leülsz, és megbeszéled vele.....

2009. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

Érdekes módon engem úgy neveltek a szüleim, ahogy én a lányomat, ritkán bántottak, mégsem lett 13 éves koromra 5 pasim.


14:57!

Ha szerinted az jobb módszer, hogy agyba-főbe verni kell a gyereket, a tiédet nyugodtan neveld úgy. Nem azokból a lányokból lesz kurv@, akiket nem vernek meg, hanem akikkel egyáltalán nem törődnek, csak pénzelik őket, de szeretetet nem kapnak.

2009. szept. 12. 15:01
 24/71 anonim ***** válasza:
82%
Itt nincs mit megmagyarézni a gyereknek, nem tudom, miről beszélnek itt egyesek, amikor jól tudja, hogy nem szabad kiönteniés nem is direkt csinálta. Ha elmagyarázod neki, hogy legközelebb ne öntse, ki és akkor nem lesz baj, azzal semmi sem lesz jobb, mert a véletlen azért véletlen, mert nem széndékos tervezés útján történik. Az anyósod az akivel itt beszélgetni kell, nem hogy még a kislányban kelts bűntudatot mert hülye a mostohanagyanyja! Mondd meg neki, hogy többet nem ütheti meg a gyereket és kész!
2009. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, a gyereked életében először kapott EGY POFONT. Nem verték agyba-főbe. Nem lesz semmi baja.
2009. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
88%

1. A gyereket az elejétől úgy kellett volna nevelni, hogy tudja nem a férjed az apja. Így sokkal nagyobb sokk lesz neki, ha megtudja. És nem te fogod elmondani neki (évről évre tolod majd magad előtt, hogy majd jövőre), hanem ő fog rájönni és nagyon nehezen fogja feldolgozni, hogy hazudtak neki.

2. Gyereket nem kell ütni, de végkéápp nem a fején. Esetleg a kezére vagy fenekére kaphat kisgyerekként. A fejre ütés (a mellett, hogy ha dühből nagyot ütünk veszélyes is lehet) megalázó és semmi értelme.

3. Mondd meg az anyósnak, hogy többet nem ütheti meg. Főleg nem a fejére. Ez ellenkezik az elveiddel és nem tűröd, hogy ilyet tegyen.


(pszichológus)

2009. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy baja lesz. De ilyen apróság miatt ne üssék meg.

Téged megütöttek azért mert VÉLETLENÜL kiöntöttél valamit?

2009. szept. 12. 15:06
 28/71 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem azt kell eldöntened, hogy akkor anyós tekintheti-e saját unokájának a lányodat vagy sem. Ha igen, akkor ezt a békát le kell nyelned.

Engem a szüleim sose bántottak, de nagymamám időnként meghúzta (nem erősen) a hajam, ha rossz voltam.

Seki nem szólt rá, gondolom úgy voltak vele, hogy joga van hozzá.

Semmi bajom nem lett, de mintának a szülői nevelést tekintem és sose ütöttem meg a gyerekem.

2009. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:
Engem a nagymamám sem bántott soha, ha véletlenül eltörtem egy poharat, feltakarították, és szóban megszidtak. De SOHA nem emeltek rám kezet.
2009. szept. 12. 15:08
 30/71 anonim ***** válasza:
93%

Egy pofon nem számít tedd túl magad!

hét év körüli lányokat nagyon érdeklik a pólyások. Sort kell kerítened erre, ha nem most, de ebben a félévben!

Nem kell tragédiát csinálni, meg felvilágosítást, csak ha kérdez a pici koráról, mdegemlíted, hangsúlyozva, hogy a nevelőapja e legigazibb apuci a viágon. Esetleg ha nézegetitek a régi képeket véletlenül" megmutatod az apját, egy - két mondat elég, mintha ez lenne világ legtermészetesebb dolga, ahogy nektek az is.

Ha édes nagyanyja lenne, éppúgy eljárt volna tegnap a keze.

2009. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!