Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Nekem van két iylen ismerősöm is. Bár ők örökbe letek fogadva. Az egyik lány és 16éves korában egy vitánál pattant ki hogy nem is vagy a gyermekünk. A lány a vita után elszökött.... A lényeg h megkerült de gondolhatod hogy ki volt bukva. Összedölt az eddigi világa. A másik egy kisfiú. A párnak nem lehetett gyermeke és örökbefogadtak egy kisfiút. neki már 2 éves korában elmesélték h te nekünk születtél de nem mi vagyunk a a biológiai apu és anyu de úgy szeretünk mintha azok lennénk. Amikor felnősz ha szeretnéd megkeressük őket. És sztem így van teljessen rendben minél tovább halogatod annál nehezebb lesz elmondani. Attól h a férjed nem az igazi apa szeretheti úgy de joga van tudni. És most még végighalgat nem kéne megvárni a lázadó korszakot. Az meg a másik h szerintem nem kéne engedned h egy nő aki nem a vérszerinti nagyi megüsse. Az a te gyermeked hiába akrmit tehet ne a gyereket töltse ki a mérgét szedjen rá nyugtatót. Ezt is megjegyzik ám a gyerekek és attól h apósod szereti a kicsit nem kell náluk hagyni. Semmi sem kötelező. A párodban meg lehetne annyi vér h kiáll a gyermek mellett. Nem szabad annyiban hagyni.Az igazi apás dolgot meg ne halogasd mert iskola lesz. Aztán gimi és stb. Ez természetes hiszen felnő. Tedd fel magadban a kérdést te az ő helyében nem szeretnéd tudni??? Sok sikert.

2009. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
49%

az takarítja el a poharat, aki eltörte. Nekem egy poharat egy hétig emlegettek.habár ne vertek sose. de véletlen pofont kaptam én is, semmi bajom nem volt vele, anyám nagyanyám apámat szidta, de nekem nem okozott problémát, őt sajnáltam, mert szidták.Úgy éreztem, jogos volt, bár nem szokott adni, nem haragudtam rá, csak a nőkre, akik sopánkodtak.

8 évesen, meg akart tanítani begyújtani, és meg kényeskedtem, affektáltam, nem figyeltem. 'oszt eljárt a keze. Soha máskor, egyszer sem.Abszolút igazat adtam neki magamban.


Szerintem fogadd el az anyóst édes mamának. Ez így nem megy, amikor jó, akkor mama, ha hülyét csinál, akkor meg idegen nő. Döntsd el, hogy ő a mama, "oszt annyi.

2009. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
71%
Hétévesen egyáltalán nem kicsi hozzá, mondd meg neki az igazat. Később azt fogja hinni, hogy hazudtatok neki, és még igaza is lesz.
2009. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim válasza:
53%

beszelj anyossal mindenkeppen errol az esetrol! ne nyeld le! a ferjed is legyen ott ( o amugy mit mondott?)es tudjon mindent o is errol a pofozkodasrol.

drukkolok nagyon!

2009. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

először azt írod, hogy évente kétszer veréssel "neveled meg" a kislányt, aztán meg azt, hogy elfogadhatatlan számodra a verés. Ez következetlenség. Anyósodék tudják, hogy nem vérrokonok, a kislány nem tudja. Mégis mikor akartad neki elmondani? 18 éves korában? Ha az édesapja autóbalesetben meghalt, akkor megmondhattad volna neki, hogy apa az égben van (vagy amit ti gondoltok erről, csak az "örökre elaludt" kifejezést ne használd), és a mostani apára bízta őt, hogy ne legyen egyedül se te, se ő. Ettől még szólíthatja apának a férjedet. De szinte biztos vagyok abban, hogy ha te nem mondod el neki, akkor egy veszekedés során pl. anyósodból kibukhat, hogy "te nem is vagy az igazi unokám".

2009. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
58%
Ezt a pofont neked kellett volna kapnod, amiért eddig hallgattál a gyerek előtt. Nincsenek véletlenek, de ez neked szólt! A kislány, akinek a nevelőapja és annak a szülei nem vérrokonai, és náluk van, véletlenül kiöntött valamit, vedd üzenetnek, hogy ha nem figyelsz, és nem lépsz időben, véletlenül ki fog borulni a bili, és olyan "pofont" kapsz az élettől, amire nem számítasz, és ami fájni fog.
2009. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
61%

Úgy látom, már megnyugodtál! Örülök.

A muffin jó ötlet volt.

2009. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
76%
aki egyszer megteszi máskor is megfogja...
2009. szept. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
85%
ő az IGAZI APJA!! csak nem a vér szerint. El kell engedd már őt, meghalt. EZ az igazi családod!igazi mama.A kicsi apja sajnos meghalt. Ebben nincs titkolnivaló.Sem szégyellnivaló.
2009. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
81%
16:03 nem volt tapintatos, de nagyon igaza van!
2009. szept. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!