Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:
Már az előbb írtam, sajnos meghalt. :(
2009. szept. 12. 15:22
 42/71 anonim ***** válasza:
67%
Ez tényleg apróság volt, nem kellett volna megütnie. Engem 5 évesen akkor pofoztak meg, mikor az óvodában nem tudtam megcsinálni egy feladatot vagy másodikos koromban majdnem utolsó lettem a matekversenyen. Úgy kb 10 éves koromig a szüleim nagyon mérgesek voltak,ha nem én jeleskedtem valamiben, aztán később én keseregtem, ha nem sikerült valami és ők nyugtattak. Szerintem is már kiskorában kellett volna megmondanod a gyereknek, hogy a férjed nem az apja. Ha úgy nevelted volna, hogy igen kislányom, ő nem nem a vérszerinti apád, de ettől még ő a férfi az életedben, rá bármikor számíthatsz, gyakorlatban az apád, mégha gének nem is fűznek hozzá, most nem kéne attól tartanod, hogy majd kiborul, ha megtudja. Ezt elrontottad. Viszont most nem az volt a kérdés, hogy te hogy cselekedtél, hanem hogy a nagymamának volt-e joga megütni és mit tegyél. Vedd számításba, hogy lehet, rossz napja volt.De ez még akkor sem nem jogosítja fel semmire, ezért mondd el neki, hogyha még egyszer megüti a gyereket ilyen apróság miatt, soha többet nem viszed el hozzájuk. Engem régebben mindig a nagynéném pofozott meg, mikor valami rosszat csináltam, de aztán az anyám megmondta neki, hogy nem tehet ilyet, mert én nem az ő gyereke vagyok. Meg kell neki mondani nyíltan, határozottan és kész. Ez van, ez történt, nem kell tragédiaként felfogni, mindenki hibázik.
2009. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
46%

Mindannyiunkat megütöttek, megbüntettek vagy megszidtak egyszer-kétszer igazságtalanul. Ettől senkinek nem lesz semmi baja. Ráadásul a véletleneket meg lehet előzni, hét éves kor felett(főleg az iskolában) senkit nem érdekel, hogy véletlen, vagy szándékos, csak hogy mi lett, és azért mi jár, és kész. A véletlen az oviban marad. Ezt nem az üdítőre írom, csak általában. Most már lassan meg kell tanulni neki is odafigyelni mindenre. Nagy már.

Nemaz üdítő, de véletlen otthon maradt a füzet, véletlenül lyukasra radírotzam a papírt, véletlenül meglöktem a padtársam - ez már nem lesz mentség!


És tanítsd meg a kislányt, hogy ilyenkor ne hagyja nagyapját hajlongani, hanem ügyesen ő törölje fel!

Ne a papa takarítson utána, nem csecsemő!!


(talán az volt a uccsó csepp, hogy nem is bánta, nem is törölte)

2009. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
64%

Szia, szerintem beszeljel teljesen nyugodt!!! hangon anyosoddal, ugy, hogy aposod is ott van. Az is jo, hogy a kislany is ott van, es elotte kerdezed meg, hogy mi is tortent pontosan.

A mamat kerd meg, hogy soha de soha ne bantsa a kislanyodat, inkabb kevesebbszer viszed el hozza ha nincs hozza turelme. Sok embernek nincs a gyerekekhez turelmuk.

A kislanynak nem kell hogy elmondd, hogy az igazi apukaja meghalt. Raer meg.

Minden jot nektek!:)

2009. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem a pofon a fontosabb, bárkinek eljárt volna a keze egy ideges pillanatban. Egyszeri alkalom, nem rendszeres, sose bántották még, tedd túl rajta magad, te is figyelhetsz, hogy anyóséknál mi történt a napokban éppen (vannak olyanok, akik nem teregetik ki a problémáikat, csak magukban őrlődnek, az én szüleim is ilyenek, nekem is mondják, hogy ne mondjam senkinek, mert nem tartozik másra, én nem így gondolom, ha magamba fojtom a problémát, annak rossz vége lesz, és például így viselkedik az ember a hatására, mint most az anyósod), és olyankor ha észreveszed, hogy valami történt, de nem beszélnek róla, jobban odafigyelsz a kislányodra, és jobban óvatosságra inted, lehet, hogy nem fogja tudni, miért kell csendesebbnek lennie, de ha már ő is értelmezni (és nem csak megérezni) tudja az emberi viselkedés jeleit, akkor ez neki nagyon sokat fog segíteni bármilyen probléma átvészelésében (konkrétan gondolok itt akár a munkahelyi problémákra is, amikor a főnök ideges, és olyankor jaj annak, aki csak meg mer szisszenni).


A másik, hogy a kislányodnak mindenképpen joga van tudni, hogy az édesapja nem az, aki neveli, már csak azért is, mert az édesapja nem elhagyott titeket, hanem meghalt. Hiba volt, hogy nem tartottad az ő szüleivel a kapcsolatot, nem tudom, fel tudnád-e már keresni őket, nem tudom, milyen érzés lehet nekik, hogy ilyen sokáig nem találkoztatok és gyakorlatilag nem tudnak az unokájukról semmit. Egy próbát azért tehetnél. Biztos neked is és nekik is nagyon fájt a volt párod halála, de az új élet gyógyítja a sebeket, és talán jó érzés lenne nekik, hogy a fiuk után itt maradt egy kislány, akiben a fiuk tovább él.

2009. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:

Igen, ebben biztos vagyok, hogy meg kell tanulni, hogy vigyázzon.

Gondolom ő feltörölte volna, ha az anyós nem üti meg.

El fogom neki mondani, de ha lehet ne ezen a témán rágódjunk. Nem ez volt a kérdésem :):)

2009. szept. 12. 15:32
 47/71 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem olyan három éves korban, ha kérdi hogy lett ő, el lehet mondani hogy két apja van, de még most sem késő! Csak aha szóba kerül, biztos fogtok a pólyáskoráról még beszélgetni, és csak említsd meg. túlteszi magát ezen is meg a pofonon is, két perc alatt, csak e felnőttek ilyen aggódósok. Neki amit te mondassz az természetes.

Még lehet hogy örül is neki, mert ettől "különleges"


Amúgy is, ma a gyerekek 60%-ának legalább ! két apja, két anyja és 8 nagyszülője van. És ezek még az egyszerűbb esetek. Ma mindannyian"házasodunk meg elválunk, s közbe-közbe gyerekeket csinálunk+ Eszterházyval szólva. Nincs ebben semmi, a fél osztálynak elváltak a szülei.

A titok őrzése viszont benned rossz vért szül. Máris meggyanúsítottad a nagymamát, pedig egy lényegtelen kis semmiség történt csak.

Lazíts! De gondolkodj el majd! Mind egyet mondunk, nem?

Most meg egyél egy sütit a kávéhoz!

2009. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:
A süti jó ötlet. Sütök egy muffint!
2009. szept. 12. 15:37
 49/71 anonim ***** válasza:
56%

Feltörölte volna, ha a nagyapja nem csinálja meg helyette. Szerintem a nagyapa nem cselekedett helyesen, a nagymama ideges volt valami miatt. A kislányod nem hivatkozhat mindig a véletlenre, főleg, hogy az iskolában erre nem lehet hivatkozni, és vannak még komolyabb esetek is, csak ha most nem tanulja meg, és mire felnő, nem tanítja meg neki senki, akkor ebből bajok lehetnek.

Csak egy példa. Anyukám 100ezer Ft-ot akart befizetni a számlájára, az ügyintéző "véletlenül"? csak 20ezer Ft-ot írt jóvá a rendszerben. Mivel időben észrevettük, kénytelen volt a főnökei jelenlétében javítani a "hibát"?, de mi van, ha mi ezt későn vesszük észre?

2009. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
52%

a pofon nem volt jogos.most jogtalanság érte a kislányt, és ez előfordul mindenkivel.kiderült, hogy jól tudja kezelni az ilyen helyzetet.Lehet, hogy te is büntetted már igazságtalanul, s nem is jöttél rá. Pofon vagy csúnya nézés, mindegy.

Hasznos volt az esemény, mert felszínre hozott benned lezáratlan ügyeket, meg alaptalan gyanakvásokat. Talán a sors küldte azt a pofot. Neked.

2009. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!