Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós megütötte a gyerekemet....

Anyós megütötte a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy ez többet ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van egy 7 éves lányom. Tegnap anyóséknál volt, ott is aludt. Délelőtt mentem érte, itthon mesélte el, hogy az anyósom megpofozta, mert kiöntötte véletlenül az üdítőt a földre. A kislányomnak nem a férjem az apja. Észrevettem már, hogy nem szeretik annyira, de egy ilyenért miért kellett megütni? Apósomat felhívtam telefonon, azt mondta minden úgy történt, ahogy a kislány mondja.
2009. szept. 12. 14:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, igen, én minden véletlenért kaptam, vesszővel. Egészséges felnőtt lettem, és bár azt túlzásnak tartom, amit velem csináltak, de úgy gondolom, vannak a pofonoknak kivételes esetei, pl. az alap ideges hangulat által kihozott reflex-szerű ütés, amikor az, aki üt, nem gondolja végig (ezt el lehet kerülni), vagy amikor az a bizonyos pofon pont helyrerázza az embert a rossz útról.
2009. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
87%
Nem a pofonról van szó, de szerintem is súlyos hibát követtetek el azzal, hogy elejétől fogva nem tudta a kislány, hogy apu nem az édesapja. Ez így nem lett volna sokk neki, most viszont az lesz. Valaki el fogja mondani, nagyon könnyen lehet, hogy a pofozkodó anyós, hiszen őt nem fűzik hozzá érzelmi szálak, neki mindegy, hogy belegázol a lelkébe. Ha a gyereket megviselte a pofon, akkor itt az alkalom, hogy elmondd neki, hogy a nagyi nem az ő igazi nagyanyja és ő egyéves volt, mikor apu a családba került, de apu őt nagyon szereti. Most is benne van a pakliban a sokkhatás, (ügyesen kell tudni tálalni, hogy a gyerekben megmaradjon a bizalom), de még mindig jobb, mintha mástól tudja meg, és a te szívedről is leesik a titkolózás ránehezedő köve. Ha nem szeretik a gyereket, akkor mért "kell" oda járnia? A férjednek vagy garantálnia kellene, hogy szeressék, vagy ha ez nem lehetséges, akkor az ő kedvéért nem dobhatod oda a gyerekedet. Most még kicsi és aranyos, ahogy indul a kamaszkor felé, egyre több konfliktus lesz közte és anyósék (nem írom, hogy nagyszülők) között, és az ő indulatukat nem fogja megfékezni a gyerek iránti szeretet, ha egyszer az nincs. A férjed nevét viseli a kislány? És hol van az igazi apja, mert őt keresni fogja?
2009. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 A kérdező kommentje:

15:05!

Ha ennyire értesz hozzá, akkor légyszíves írd le, hogy te az én helyemben mit tettél volna. Hány éves gyereknek tudod megmagyarázni, hogy aki vele él, esténként mesét olvas neki, elhozta az oviból, enni ad neki, játszik vele NEM AZ APJA!

Erre kíváncsi lennék, de tényleg! :)

2009. szept. 12. 15:10
 34/71 anonim ***** válasza:
87%

15.06 vagyok.

Értem.

ezzel együtt tényleg azt kell eldöntened, hogy anyósnak vannak-e valódi nagymamamai jogai.

Ha igen, akkor esetleg megkéred, hogy többé ne tegye és kész.

Ha nem, akkor viszont borítani kell a bilit.

Nem irigyellek, nem könnyű most a helyzeted. Bármikor öntesz is tiszta vizet a pohárba, sose lesz alakalmas időpont.

Tényleg jobb lett volna, ha a gyerek az elejétől tudja mi az igazság.

2009. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:

Nem, az én nevemet viseli. Az igazi apja autóbalesetben meghalt, ezért döntöttem úgy, hogy megtartom a gyereket.

Halála után 1,5 évig egyedül voltam, gyászoltam. De aztán úgy döntöttem, nem lehetek huszonévesen apáca, ezért ismerkedni kezdtem.

A kislány vér-szerinti nagyszülei nem tudom hol laknak, 8 év telt el azóta, hogy utoljára beszéltem velük.

2009. szept. 12. 15:15
 36/71 anonim ***** válasza:
100%

Több megoldás van.


Mindegyiknek az alapja, hogy megmondod a gyereknek, hogy az apa az más.

(Mutatsz egy képet, az apjáról és a gyerek megtanulja, hogy ez apa, aki olvas neki este az anya férje)

Lerajzoljátok a családot, gyerek, anya, apa, férj (Pisti)


A legtöbb gyerek (az örökbefogadottaknál is ezeket a technikákat alkalmazzák) abba nőnek bele, hogy teljesen tisztában vannak vele, hogy a biológiai szülőpár nem az akivel élnek. Sokszor ugyan mindkét vele élő szülőt "apának-anyának" szólítja, de a gyerek saját maga is megkülönbözteti, külön nevet talál ki a nem vele élő szülőnek.

Így nem okoz neki sokkot, teljesen normálisan nőhet fel biztonságban.

2009. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, szeretem az anyósomékat, de akkor sem tudom csak úgy lenyelni, hogy egy ilyen semmiségért kapott.

Ha összefirkálja a tapétát tollal, akkor megértem, mert azt nem szabad. De ez véletlen volt. Erről a kislány nem tehet. Ezért nem tartom jogosnak a pofont.

2009. szept. 12. 15:17
 38/71 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne vedd a személyed ellen irányuló támadásnak azokat a véleményeket, amelyek szerint kislányoddal tisztázni kellene a helyzetet. Nem azért, mert a férjed nem az "igazi" apja - az az IGAZI apa, aki felnevelte, gondoskodott és gondoskodik róla, és nem az, akivel te pár percig jól érezted magad a születése előtt (bocs).

De az a fontos, hogy a kislányod ezt tőled tudja meg, mert a családban mindig akad egy "jóindulatú" kedves rokon, aki majd jól felvilágosítja szegény kislányt. A lányod meg úgy fogja érezni, hogy becsaptad, mert TE soha nem beszéltél neki erről. Aminek tulajdonképpen nincs jelentősége, mert a lányod most is az igazi apjával él - de képzeld el, az ilyen jóindulatú kedves rokonok képesek ezt úgy elővezetni, hogy "szegény kislány, apa nélkül kellett felnőnie, azt se tudja, ki az apja", stb. Személyesen ismerem ezt a szituációt, ne tedd ki ennek a kislányodat!

2009. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Majd elmagyarázom neki, hogy ugyanúgy szólíthatja apunak azt akit eddig, de ő nem az igazi apukája.

Fényképem csak 1 van róla, majd előkeresem.

2009. szept. 12. 15:20
 40/71 anonim ***** válasza:
55%

Hagyd már el!! Nem rendszeresen pofozza! A gyerek már rég elfelejtette volna, ha nem izgulsz így rá. Elcsattant, kész, ennyi. Semmi baj, túlélte. Nem valószínű, hogy innentől püfölni akarnák! lépj ezen túl! túlérzékeny vagy, ninsc rá okod. Annyi, mintha elesett volna, vagy véletlenül forró levest evett volna. Felejtsd el!

Úgy tűnik, mintha ez kihozott volna belőled valami elásott félelmet, hogy ne fogadják el sajátjuknak e gyerekedet!! Pedig hidd el, hogy igen!!


A titkok bajt okoznak! Te is túlreagáltál egy semmiséget!!

És miért?? nézz magadba! Szerintem talán valami félelmet ápolgatsz magadban!


Az én anyám se egyformán szereti az édes unokáit. Mindet szereti, de nem egyformán bánik velük, Egyikkel jobban találnak közös hangot , másokkal kevésbé. Minden gyerek tudja, ki a kedvence. van ilyen, Az osztályban is van kedvenc és nem szeretett. Ilyen az élet, ez nem a vértől függ! Ha igazságosak a gyermekkel, az nem kívánja, hogy mindenki egyformán szeresse. Ne beszélj a pofonról a kislánnyal-előtt, mert feleslegesen rögzíted benne a rossz emléket! Ha szükségét érzed, majd anyóssal alkalom adtán kibeszéled és ez alkalom lesz a ki nem mondott dolgok tisztázására.

Teendőd nincs, senki nincs veszélyben! Nyugodj meg, főzz egy kávét, hívd fel a barátnődet!


Az apa kérdést meg ne halogasd és ne utasítsd el! Hol a nemzőapja? A férjednek mi a véleménye erről az apa-kérdésről?

2009. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!