Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy undorító, szívtele...

Tényleg egy undorító, szívtelen ember lennék?

Figyelt kérdés

Anyám és a feleségem elkezdtek gyerekről beszélni, én is hallottam mindent és engem is megkérdeztek pár dologról. Én azt mondtam, hogy nem akarok beteg gyereket. Mármint ha szülés előtt kiderülne, hogy valami komolyabb betegsége van, akkor nem szeretném felnevelni. Esetleg ha időben derülne ki valahogy, akkor nem szeretném megtartani, de ha valamilyen baleset történne vele és úgy kerülne ilyen állapotba az más lenne. Nem arról van szó, hogy nem szeretném a gyereket vagy ilyesmi, csak nem bírnék sokáig gondoskodni róla, annak meg nincs értelme, hogy minden egyes napot végigszenvedjünk életünk végéig vagy valamelyikünk lelépjen. Erre persze mindenfélét kaptam szóban és a feleségem megsértődött.

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. máj. 5. 18:26
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%

Kegyetlenek vagytok tehat szamotokra csak az ertekes ami tokeletes?

Oke akkor oljuk meg az oregeket es a nyomorekka valt embereket is hiszen nem tokeletesek.

Sot valogassunk az emberek kozott az osszes voros haju es zold szemu 170 cm alatti 120 iq nem elero ember pusztuljon mert nem felelnek meg az idealnak nem tokeletesek.

Egy szulo par gyereket szeretne vagy egy tokeletes szuloi mintazatot robotot aki szep okos es hibatlan?

Volt egy eset a hazaspar elvetette a gyermeket mert egyik kezfeje nem volt normalis a szulok zeneszek voltak nekik ilyen gyerek nem kellett.Szerencsere az elet karma jol megbuntette oket soha tobbet nem lett a hoolgy terhes.

Hova jutott a vilag undorito.

2013. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

2 csodaszép gyerek anyukájaként én azt mondom,hogyha kiderülne,hogy a 3. babám csúnya és súlyósrendellenességgel születne és még időben vagyunk,akkor sajnos megtenném a lépéseket mindenki érdekében.

Egy kéz nélküliség nem gond,hisz attól még lehet értelmes,szép,okos önellátó személy.

De milyen élete lehet egy vegetáló,teljesen életképtelen embernek,aki még 40 évesen se tud 1 szónál többet mondani,pelenkázni,ápolni kell? Szerintem én nem bírnám,sem a gyakorlati részét,sem a lelki részét.A szívem szakadna meg érte,hogy ő csak van a világon és lehet hogy fejben lene neki célja,de semmit sem tudna megvalósítani az álmaiból/vágyaiból.


Kérdező!

Reálisak az érzéseid és ne érezd azt hogy szívtelen lennél.

2013. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

41-es, ne forgasd ki a szavakat!


Az a zenész házaspár szerintem itt minden válaszoló szerint idióta volt. Nem erről beszélünk. Hanem amikor UH alapján látják, hogy nem lesznek végtagjai, genetikai vizsgálatok pedig kimutatják, hogy Down-kóros lesz, és ezen kívül még van két génhibája, ami beláthatatlan következményekkel járhat.


Szerinted régebben hányan haltak meg csecsemőkorban? Azt hívják szelekciónak, ami a természet és a fajfenntartás szempontjából egy szükséges és hasznos folyamat. Az egyén persze nem örül, ha elveszti az utódját. De az emberiség hosszú távon jobban jár.


Az dicséretes, hogy pl cukorbeteg embereknek élhetővé tesszük az életét, vagy laktóz érzékenyek némi diétával panaszmentesek maradhatnak. A kicsit ingadozó szívritmust pacemakerrel lehet szabályozni, ugyanígy a magas vérnyomásra is vannak gyógyszerek. Az egészséges embert megbetegítő organizmusok ellen ott vannak az antibiotikumok. Ez mind jó. De teljesen felesleges romba dönteni egy család életét azzal, hogy megmentjük ezeket a NYILVÁNVALÓAN életképtelen magzatokat is...:(

2013. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
21%

Barcsak csak az eletkeptelen magzatokat abortalnak.

Sajnos a valosag kegyetlenebb ennel.

2013. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
Az élet attól szép és attól élet, hogy választási lehetőségünk van. Mit teszünk, hogyan tesszük, mikor tesszük. Tanulunk abból amit elrontunk, vagy nem ha nem akarunk, de mi DÖNTÜNK. Aki teljes mértékben másra szorul annak semmilyen választási lehetősége nincs. Teljesen kiszolgáltatott. Humánus az ilyen magzatokat világra hozni, hogy vegetáljanak életük végéig? Nem beszélve a fájdalmakról amiket testileg kell elviselnie sokuknak? A természet bölcs, tőle kellene tanulnunk.
2013. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
17%
igen az vagy!!!! -.- :-((
2013. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Nem vagy az(!)szerintem, de itt minek hallgatni másokra? Nincs egyforma élet és életkörülmény.

Senki nem tud beleérezni a más helyzetébe, azt kell nézni, hogy saját maga mit akar és tud vállalni a befolyásoló vélemények nélkül.

2013. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Sokkal szívtelenebb dolog másokra kiabálni a kőszívű és kegyetlen jelzőket, csak azért, mert tudja az illető, hogy mit KÉPES vállalni!
2013. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim válasza:
Szerintem teljesen reálisan gondolkodsz. Direkt nem olvastam az eddigi hozzászólásokat, de szerintem még szülés után is jogod van lemondani a gyerekről, ha nem egészséges. szerintem az ilyen csecsemőket nem is kellene életben tartani. én például nem is örülnék neki, ha mondjuk olyan fogyatékossággal jöttem volna a világra, ami a szüleimnek olyan plusz tevékenységeket jelentett volna, amiket nem tudnak vállalni. persze nem azt mondom, hogy az ilyen gyerekeket meg kell ölni vagy valami, de ha már lehetőségünk van az ilyen betegségek kiszűrésére, akkor használjuk ki.
2013. dec. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Aki pár válasszal feljebb írta,hogy akkor "válogatni "kellene.Ez nem így van....Itt arról van szó,hogy a terhesség elsö szakaszában kiderülne akkor igen.Szerintem minden normális ember elvetetné....

Senki sem szerene beteg hiányos esetleg downkóros gyermeket.

Ha valami folytán baleset késöbb kialakuló betegség rendellenesség már más....

De ha tehetünk ellene...

Teljesen reálisak a gondolataid.

Ez már egy régi kérdés,régi válaszokkal.

2013. dec. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!