Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy undorító, szívtele...

Tényleg egy undorító, szívtelen ember lennék?

Figyelt kérdés

Anyám és a feleségem elkezdtek gyerekről beszélni, én is hallottam mindent és engem is megkérdeztek pár dologról. Én azt mondtam, hogy nem akarok beteg gyereket. Mármint ha szülés előtt kiderülne, hogy valami komolyabb betegsége van, akkor nem szeretném felnevelni. Esetleg ha időben derülne ki valahogy, akkor nem szeretném megtartani, de ha valamilyen baleset történne vele és úgy kerülne ilyen állapotba az más lenne. Nem arról van szó, hogy nem szeretném a gyereket vagy ilyesmi, csak nem bírnék sokáig gondoskodni róla, annak meg nincs értelme, hogy minden egyes napot végigszenvedjünk életünk végéig vagy valamelyikünk lelépjen. Erre persze mindenfélét kaptam szóban és a feleségem megsértődött.

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. máj. 5. 18:26
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:45-ös:

"akkor is elkéne vállalni mert a szeretet az sokat segít minden nehézségben!"


Éltél már együtt tartósan beteg valakivel? Súlyosan fogyatékos gyereket ápoltál már hosszú évekig minden eredmény, változás reménye nélkül?.


Ha mindkét kérdésre határozott igennel válaszolsz, akkor lehet hiteles a válaszod, de ha nem, akkor jobban tennéd, ha elöször kipróbálnál ilyen helyzetet, ami kilátástalan és évtizedekig, a TE életed végéig tartó hiábavaló küzdelem és lelki gyötrelem.

2013. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
1%
utolsó aki hiába való küzdelemnek tekinti a gyermeknevelést az ne is vállaljon egészségeset se.ha egészséges gyereked van annak az útját is végig kíséred ameddig tudod...a szeretet minden fáradtságot pótol mellette van annak apró örömei is ,de aki nyűgnek tartja ne vállalja annak tényleg megkeseredik a szíve...a szeretet még ezt az áldozatot is képes elfedni csak tudd!!
2013. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
0%
egyébként ez súlyos gyerekeknél is változó mert közülük is van aki fejlődik apró fejlődések mutatkozhatnak a remény meg nem hal meg sosem főleg ha hitből és szeretetből táplálkozik!
2013. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
0%
az ismerősöméknél igen és a szeretet nagyon sok nehézséget átsegítette őket4
2013. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
A szeretettől sajnos egy nagyon beteg ember sem fog meggyógyulni. Reménykedni lehet de teljes életet akkor sem fog tudni élni. És ha nagy koráig nevelném, utána ki fogja eltartani ha nem tudja ellátni magát? Én sem azért vetetném el vagy adnám olyan helyre mert az olyan jól esne nekem. Nyilván sokat gondolnék rá és szeretném, de csak az ő érdekében tenném.
2013. máj. 5. 19:10
 16/55 anonim ***** válasza:
8%
kérdező most kit akarsz meggyőzni minket vagy magadat?ha már eldöntötted kár lenne itt bármit is írni neked csak megerősítés kell úgy látom!
2013. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
90%

"utolsó aki hiába való küzdelemnek tekinti a gyermeknevelést az ne is vállaljon"


Szerintem igen komoly baj van a szövegértelmezéseddel. NEM a gyereknevelésröl volt szó abban, amint irtan, hanem egy SÚLYOSAN fogyatékos gyerek gondozásáról, akit nem is lehet nevelni, mert mert képtelen felfogni a világot.

2013. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tedd amit jónak látsz. A te életed, és úgy kell élned ahogy te érzed jónak, nem pedig ahogy mi érezzük. Én és még pár ember nem ítélünk el, tényleg elég nagy megpróbáltatáson mennél keresztül.

Döntsetek úgy ahogy nektek jó, és nem annak az x embernek, akik azt sem tudják miről beszélnek, mikor ezért támadnak.

Ők se biztos hogy bevállalnák, hidd el.


Minden jót!

2013. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
9%
17 a gyermek gondozása nem jár együtt a nevelése,tanítása is? azért vagy megkeseredve ahogy olvasom a hozzászólásodból mert mint mondtam te nem embernek és gyermeknek kezeled hanem nyűgnek és tárgynak akkor ne csodálkozz hogy nem vagy boldog! Kívánom hogy megtaláld az örömödet is!
2013. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem vagy sem undorító, sem szívtelen ember.


Sok nő van, aki képtelen megérteni, hogy a férfiak nem szeretik a fizikailag vagy mentálisan nem egészséges gyerekeket. Ez bennük van, nemigen tehetnek ellene. A faj fennmaradása okán tökéletesen meg is érthető. Inkább az az álszentség, ha valaki arra kényszerít egy embert, hogy szeressen egy olyan beteg gyereket, akiből soha nem lesz egészséges, önálló felnőtt ember.

Nőként el lehet pátyolgatni a végtelenségig, és lehet önsajnálni a beteg gyerek mellett, de férfiként nem pátyolgatni akarja az ember a gyerekeit elsősorban, hanem büszkének lenni rá, a teljesítményére, a tudására. Egy olyan gyerekj, aki csak teher, és akiből soha nem lesz egészséges felnőtt, soha nme lesznek unokák tőle, nem viszi tovább a géneket, a nevet, a családot, egy férfiből természetes ellenérzést vált ki.


Vannak nagy empátiával megáldott férfiak, akik elviselik a beteg gyereket, de általában csak akkor, ha legalább egy tökéletesen egészséges utóduk van.


Nyugtasd meg magadat: teljesen normálisan gondokodó és érző férfi vagy.

2013. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!