Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy undorító, szívtele...

Tényleg egy undorító, szívtelen ember lennék?

Figyelt kérdés

Anyám és a feleségem elkezdtek gyerekről beszélni, én is hallottam mindent és engem is megkérdeztek pár dologról. Én azt mondtam, hogy nem akarok beteg gyereket. Mármint ha szülés előtt kiderülne, hogy valami komolyabb betegsége van, akkor nem szeretném felnevelni. Esetleg ha időben derülne ki valahogy, akkor nem szeretném megtartani, de ha valamilyen baleset történne vele és úgy kerülne ilyen állapotba az más lenne. Nem arról van szó, hogy nem szeretném a gyereket vagy ilyesmi, csak nem bírnék sokáig gondoskodni róla, annak meg nincs értelme, hogy minden egyes napot végigszenvedjünk életünk végéig vagy valamelyikünk lelépjen. Erre persze mindenfélét kaptam szóban és a feleségem megsértődött.

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. máj. 5. 18:26
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Én ismerek valakit akinek a húga sérült. Nem magatehetetlen de speciális iskolába jár és ellátni nem fogja tudni magát sosem, mert dolgozni nem valószínű hogy fog tudni, úgyhogy nagyon úgy néz ki hogy a testvérének kell majd eltartania. Sokan magukat is nehezen tartják el, nemhogy még egy embert de nyilván nem hagyja magára viszont eléggé kiszúrt vele a sors. Ezért a legjobb döntés szerintem nem megszülni a gyerekeket. A szülők nem fognak örökké élni és valakinek el kell majd látnia a gyereket. És annak az embernek meg az egész élete rámehet.
2013. máj. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
"Ezért a legjobb döntés szerintem nem megszülni a gyerekeket." Kimaradt, hogy a beteg gyerekeket
2013. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
Azért gondoljunk bele, régen a férfiak végeztek a beteg csecsemőkkel. Szóval van valami közös a régi és a mai ember között.
2013. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ők az undorítóak, és a szívtelenek, hogy egy ilyen balf*sz, kitalált történet alapján rádhúzzák a vizes lepedőt.

Velem is sokszor eljátszottak hasonlót, csak más szituációkkal.

Pl x illető kitalált valami hülyeséget, mert nagyon unatkozott, és volt valami baja saját magával... aztán belevont engem is a "játékba", de úgy, hogy a végén én legyek a szemét, ő pedig a mártír, vagy az a személy, akinek miattam rossz, akit én bántok.

Ne dőlj be ilyen dolgoknak.

2013. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
17%
tegnap 23:17 igen könnyebb de aki szereti a családját ennek a nehézségnek ellénre az enm tesz ilyet!
2013. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

A szerelem elmúlik. Nyisd ki a szemed és nézz körül.

Nagyon szép, romantikus elgondolás, hogy az apuka-anyuka kitart, de nem fog.

2013. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
ma 17:06-os: Hány éves vagy? Mert amit irsz, az ugyan a mesékben létezik, dfe a valóság általában más.
2013. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
lehet,de a rokonunkat is ez vitte át a nehézségen és igen van olyan srác aki nem lépne le!
2013. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
29%

Van itt pár válasz, ami engem nagyon elszomorít. Fogadok, hogy a válaszadók többsége, soha nem élt állt efféle tragédiát, de azért a hülyeséget tudja írni. Nézzetek magatokba...

A sok negatív válaszhoz, most jöjjön egy kis pozitív is (legalábbis nekem az). Nekem van egy bátyám, aki most 22 éves.Halmozottan fogyatékos, nem tud beszélni, járni. Etetni kell, pelenkázni amibe néha én is beszállok már 13-14 éves korom óta. Hat hónaposan jött a világra agyvérzéssel, ehhez később jött vérmérgezés, szív leállás és végül epilepszia is. Nagyon nehéz volt neki, majdnem meghalt, de túlélte. Azt hiszitek a szüleim fel voltak rá készülve? Nem, egyáltalán nem. Nem volt jó anyagi helyzetük, fiatalok voltak, mégis anyukám soha nem bírta volna magától eldobni a testvéremet! Ahogyan Apukám sem lett volna képes ott hagyni anyukámat és az első szülött fiát! Érdekes, mi?!

Most 25 év elteltével még mindig együtt vannak, van rajtam kívül még egy öcsém is. A családdal együtt gondoskodunk a bátyámról. A rokonok, barátok mind nagyon segítőkészek és megértőek. Mi boldogok vagyunk a sok nehézség ellenére, és Ő is az.

Ha az emberekben lenne összetartás, kellő szeretet és nem mindig csak magukra gondolnának(mert itt tulajdonképen erről van szó), akkor sok beteg gyerek most nem lenne intézetben,sem nevelő otthonban.

Sajnáltathatod magad most Kérdező, de valamilyen szinten igazuk van. Ennyit erről.

Mehet is a lepontozás, csak azért mert leírtam a véleményem.

18/l

2013. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Utolsónak gratulálok, hogy ezt ilyen szépen végig tudták, tudják csinálni. Ennek ellenére én sem tartanék meg beteg gyereket ha még időben észre veszik, és el lehet vetetni. Egyet értek a kérdezővel. Egyrészt rengetegen vagyunk már így is a földön, nem kell mindenáron szülni, másrészt nem vagyok egyáltalán biztos benne, hogy a beteg gyerekeknek annyira jó lenne így élni. Az állatvilágban is meg van a természetes szelekció, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, inkább törődnénk azzal, hogy aki mellettünk, velünk él, azt szeressük maximálisan, azért tegyünk meg mindent, hogy boldog legyen. Másrészt annyira félünk a haláltól, pedig nem is tudjuk milyen az. Lehet hogy ott van az örök béke, mi meg kézzel lábbal próbálunk életben tartani mindenkit. Én ezt egyáltalán nem tartom humánusnak. Kíváncsi lennék azokra, aki most a soraimat olvasva szörnyülködnek rajtam, mit választanának ha megkérdeznék őket, ha tegyük föl tudnák, hogy betegen fognak születni, kiszolgáltatottan fogják leélni az életüket, szeretnének e megszületni? Ha én lennék nagyon beteg, életem végéig ápolásra szoruló ember, én köszönöm szépen, a mielőbbi elmúlást választanám. Az megint teljesen más téma, ha a már megszületett egészséges gyermekem érné valami amitől lerokkan, vagy megbetegszik, megtennék érte mindent amit tudok. Egy gyarló ember.
2013. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!