Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg egy undorító, szívtele...

Tényleg egy undorító, szívtelen ember lennék?

Figyelt kérdés

Anyám és a feleségem elkezdtek gyerekről beszélni, én is hallottam mindent és engem is megkérdeztek pár dologról. Én azt mondtam, hogy nem akarok beteg gyereket. Mármint ha szülés előtt kiderülne, hogy valami komolyabb betegsége van, akkor nem szeretném felnevelni. Esetleg ha időben derülne ki valahogy, akkor nem szeretném megtartani, de ha valamilyen baleset történne vele és úgy kerülne ilyen állapotba az más lenne. Nem arról van szó, hogy nem szeretném a gyereket vagy ilyesmi, csak nem bírnék sokáig gondoskodni róla, annak meg nincs értelme, hogy minden egyes napot végigszenvedjünk életünk végéig vagy valamelyikünk lelépjen. Erre persze mindenfélét kaptam szóban és a feleségem megsértődött.

Nektek mi erről a véleményetek?


2013. máj. 5. 18:26
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
2013. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
96%

Ma 19:35-ös:


Ezt honnan szeded?


"a gyermek gondozása nem jár együtt a nevelése,tanítása is? azért vagy megkeseredve ahogy olvasom a hozzászólásodból mert mint mondtam te nem embernek és gyermeknek kezeled hanem nyűgnek és tárgynak akkor ne csodálkozz hogy nem vagy boldog! "


HOL irtam, hogy megkeseredett vagyok, nem vagyok boldog, a gyereket nyügnek tekintem, stb.!?!?!?


Ugyanis ezekböl EGYETLEN EGY sem igaz. Nen vagyok megkeseredett, semmi okom sincs rá, mert elégedett vagyok az életemmel és a gyerekeimmel, akiket NEM tekintek nyügnek, söt, életem legszebb részéhez tartoznak.


AMit irtam, az arra vonatkozik, hogy ha valakinek súlyosan fogyatékos gyerek van, azt hiába gondozod, nem ér többet, mint hogy éppen életben marad, önálló, emberi életre soha nem lesz képes.


Aki itt okoskodik, hogy szeretet kell csak, az garantált, hogy soha nem volt ilyen helyzetben, és azért mond ilyen értelmetlen dolgokat.

Sok olyan családdal vagyok kapcsolatban, ahol fogyatékos gyerek van, illetve tartósan beteg (föként szellemileg) családtag van, és TUDOM, mennyire megterhelö az egész családnak, söt a legtöbb család ezen tönkremegy, mert az állandó feszültséget, stresszt és kilátástalanságot nem tudják elvilselni.


Szóval ne fogasd ki a szavaimat, és inkább gondolkodj el, mielött olyan tanácsokat osztogatsz, aminek semmi haszna és semmi értelme.

2013. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek. Nem vagy szívtelen csak reálisan gondolkodol.
2013. máj. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Egy beteg gyereknek szakszerű ellátás és törödés kell. Sok türelem oda adás és még több idő. Ha időben kiderül én is elvetetném, nem azért hogy nekem ne kelljen kínlodjak vele hanem azért mert nem bírnám elviselni hogy ő szenved. Ha pedig késő lenne akkor olyan intézménybe adtam ahol teljes oda figyelést törödést kap, és ahol bármikor látogathatnám.
2013. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel gyakran beszélünk, hogy mi lenne ha...

Ebben az is benne van, hogy mi lenne, ha beteg lenne a második gyermekünk.

Sajnos több példát is látok a környezetemben.

1.: pont az utcánkban. Két gyerek, öt év korkülömbség, a nagy 13, a kicsi 8. A kisebbik gyerek Down-szindrómás. A nagylánynak ma már csókkirálynő a beceneve, szeretetéhes és teljesen kontrollálhatatlan.

2.: Egy harminc éves nő megörökölte az öccsét, aki 22 éves és egy kétéves mentalitásával bír. A párja elhagyta, a munkáját ott kellett hagynia, mert nem tudta a "gyerek" mellett csinálni.

A házát kiadta albérletbe, és beköltözött a szüleik házába.

Az öccse tavaly halt meg.

2013. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek veled. A környezetemben van egy család, ahol 20 éves szellemi fogyatékos gyerek van. Apuka dolgozik mint az őrült, anyuka 20 éve otthon van a gyerekkel, hordja ide-oda, iskolákba, foglalkozásokra, dolgozni nem jár. Alkoholista apuka is, anyuka is, van, hogy már az utcára is ittasan mennek ki napközben, de otthon éjjel mindig megy a randalírozás. De egyébként is látszik rajtuk, hisz mindkettőnek vörös a feje mindig, olyan igazi borvirágos. Szóval nekem nem kéne ilyen élet. Meg ilyen gyerek. A gyereknek se jó, jobb lenne egy otthonban, ahol az ilyenekkel foglalkoznak. A gyerek mióta megszületett 3 ember életét tette tönkre. A szüleiét, meg amíg az idősebb testvér otthon lakott, azt is. Ő azóta elmenekült, nem jár haza a családhoz, teljesen megszakította velük a kapcsolatot. Ez a család az utcánkban lakik, így láttuk ezt a 20 év huza-vonát, ami még ki tudja, meddig tart. Aztán ha a szülők már nem lesznek, akkor a 40-50 éves fogyatékos "gyerek" valóban elkerül egy otthonba. Szép élet lehet.
2013. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Olyan csaladot meg nem lattam, akiknek boldogsagot okozott volna a testi es ertelmi fogyatekos gyermek vegetalasa. En is amellett vagyok, hogy nincs ertelme megszuletnie egy beteg gyereknek. Nekem hamarosan aktualis lesz a gyerekszules, es ha beteg, inkabb en is elvetetnem, pedig nagyon szeretnek gyermeket. De egeszsegeset, es nem egy vegetalo lenyt. :(
2013. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek. Különben is, egy nagyon beteg gyereknek egyébként sem lenne csupa móka és kacagás az élete, ő is szenvedne amúgy is.
2013. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

25. vagyok. Most nézem, valahogy lemaradt a vége.

A nő azóta 50 éves. Se gyereke, se párja, se munkája.

Amikor anno megpróbálta az öccsét bentlakásos intézetbe adni, a férfi rárontott az ápolókra. 22 évesen egy max másfél éves mentalitásával.

Folyamatosan nyugtatózni kellett.

Ha meg is születne egy fogyatékos gyermek, kénytelen lennék intézetbe adni és látogatni, mindezt a már meglévő lányom miatt.

2013. máj. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nézzétek meg: ha az utcán, boltban orvosnál láttok egy fogyatékos gyereket, az esetek 90%-ában csak az anyát láthatjuk velük.

Mert mondhatjuk azt, hogy az apának könnyebb lépni. Amíg nincs abban a helyzetben, hogy amíg a tesók, haverok a gyerekkel mennek focizni meg úszni, ő másodállást vállal,fejlesztőbe hordja anyut és a gyereket, aki soha nem ken magának egy vajas kenyeret, lehet hogy élete végéig pelenkázni kell, anyagi nehézségekkel küzdenek majd, hiszen anya nem tud dolgozni, a barátok és a családtagok is szép lassan felszívódnak. Apuka esténként hullafáradt a munka és túlóra és/vagy másodállás miatt.

Anyuka egész nap fut a gyerek után, kiszolgálja, pakol utána, füröszti pelenkázza azzal a tudattal, hogy a babakor náluk soha nem ér véget.

Egyszerűen kikészülnek. Veszekedni fognak fáradtak, nyűgösek, frusztráltak lesznek.

Aztán apa egyszer nem jön haza.

2013. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!